Neregėta Estija: pilys, kasyklos ir pasakiškas krioklys!

Kaina

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame leistis į turiningą kelionę po kaimyninę Estiją! Netolima Lietuvos kaimynė Estija daugumai lietuvių vis dar yra „neatrasta žemė“, tad kartu pasinerkime į istorinių pilių, nuostabios gamtos bei stulbinančių krioklių kupiną kelionę!

1 DIENA.

4.00 val. Išvykimas. Kelionė per Lietuvą, Latviją, Estiją.

Atvykstame į Rakverę – 20 km nuo Suomijos įlankos įsikūrusį Šiaurės Estijos miestą. Įvažiavus į miestą, mus pasitiks didžiulė tauro skulptūra – Rakveres simbolis. Tai skulptoriaus T. Kangro kūrinys, kurio aukštis net 3,5 m. Ekskursijos po Rakvere metu apsilankysime XVI a pastatytoje Livonijos ordino pilyje. Tai – akmeninė tvirtovė, šiuo metu virtusi gyvu muziejumi, kuriame lankantis galima apsirėdyti viduramžiškais rūbais bei aplankyti vyno rūsį, kankinimų kamerą, mirties kambarį, senovinę kirpyklą ir paslaptingas alchemiko dirbtuves.

Toliau mūsų laukia nepakartojama patirtis kasyklose! Atvykstame į Skalūnų muziejų – po žeme, buvusiose skalūnų kasyklose, įrengtą muziejų. Gido lydimi turėsime išskirtinę galimybę pasijausti tikrais kalnakasiais! Pasivaikščiosime šachtų tuneliais ir painiais labirintais bei pasivažinėsime senoviniu veikiančiu šachtininkų traukinuku. Gidai, buvę šachtų darbininkais, mielai papasakos šachtos istoriją bei suteiks informacijos apie iškasenų išgavimo technologijas. Autentiškoje kalnakasių valgykloje, esančioje senoje kasyklų šachtoje, pasistiprinsime kaip tai dešimtmečius darė kalnakasiai. Nuo serviravimo stalo, kuris juda bėgiais, ragausime kalnakasių sriubos, guliašo bei saldaus pyrago su sultimis.

Kelionę tęsiame stabtelėdami pasigrožėti didingu vandens kriokliu! Ant Ontikos skardžio esantis Valastės krioklys yra aukščiausia Estijoje vandens siena, kurios aukštis daugiau nei 30 metrų. Vietiniai šį krioklį vadina Raudonąja uodega. Pavasarį, gausiai tirpstant sniegui ir ledui ar gausiai lyjant, susidaro stipri vandens srovė, kuri teka per laukus ir taip vanduo įgauna sodrų rausvą atspalvį. Krioklys visais metų laikais atrodo įspūdingai, tačiau žiemą, kai vanduo užšąla ir sluoksniuojasi sudarydamas keistas magiškas formas, atrodo tiesiog magiškai. Priešais krioklį yra apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria neapsakomai puikus vaizdas.

Po įspūdžių kupinos dienos atvykstame į nakvynės vietą. Apsigyvename pušų apsuptyje, ant jūros kranto įsikūrusiame viešbutyje. Norintys galės atsipalaiduoti pirčių ir baseinų centre.

2 DIENA.

Pusryčiai viešbutyje.

Atvykstame į Kuremae. Miesto centre esantis Puhtitsos vienuolynas buvo įkurtas 1891 m. ir yra vienintelis veikiantis rusų stačiatikių vienuolynas Estijoje. Senovėje čia buvo estų šventa vieta, o kalvos papėdėje – aukojimo šaltinis. Dėl savo vandens gydomųjų galių šaltinis šiandien žinomas kaip „šventasis šaltinis“. Vienuolyne dabar gyvena apie 170 vienuolių seserų. Kompleksui priklauso 6 bažnyčios, iš kurių didžiausia yra stulbinančio grožio – Dievo Motinos Užmigimo katedra, pastatyta 1910 m. Vedami vietinio gido – vienuolės, pasivaikščiosime po tokias vienuolyno vietas, į kurias ne kiekvienas gali patekti. Apžiūrėsime komplekse esančias bažnyčias, išgirsime vienuolyno atsiradimo istoriją ir gyvenimą jame iš pačios vienuolės lūpų. (Pastaba. Moterys turi būti su skaromis ant galvų ir skaromis pridengti kojas – negalima moterims su kelnėmis).

Pažintį su Estija tęsiame atvykdami į kultūros ir mokslo sostinę vadinamą Tartu. Trumpa pažintis su senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799 m.) pastatų kompleksas.

Laisvas laikas kavai, pietums ar poilsiui vienoje iš daugelio jaukių kavinukių Tartu centre.

Atvykstame prie neregėto grožio, XIII amžiuje pirmą kartą paminėto, Sangaste dvaro, kuris XIX a. pabaigoje lordo Frydricho fon Bergo pageidavimu buvo perstatytas pagal Anglijoje matytų pilių pavyzdį, ypač pagal Vindzoro ir Balmoralo pilis. Apžiūrėsime išpuoselėtą parką ir neogotikinius raudonų plytų pilies rūmus. Pasigrožėsime pirmame pilies aukšte esančia šventine pobūvių sale ir angliško stiliaus medžioklės kambariu. Pasivaikščiosime po biblioteką, apstatytą originaliais baldais, o „Rugių kambaryje“, buvęs biliardo kambarys, išvysime ekspoziciją skirtą Friedricho Georgo Magnuso von Bergo gyvenimui ir rugių auginimo veiklai.

Po pažinties su neregėta Estija važiuojame Lietuvos link. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare apie 23.00 val. grįžtame į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Nakvynė aukštos klasės viešbutyje su pusryčiais ir SPA.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Rakvere pilis – suaugusiems apie 11 Eur/asm., senjorams, studentams, mokytojams, apie 9 Eur/asm., gidas grupei 45 Eur/val.
 • Skalūnų muziejus–kasyklos – suaugusiam apie 20 Eur/asm., senjorams, studentams ir moksleiviams apie 15 Eur/asm. Gidas grupei iki 25 asmenų apie 40 Eur.
 • Pietūs Skalūnų kasykloje (sriuba, guliašas, pyragas, gėrimas) – apie 12 Eur/asm.
 • Puhtitsa vienuolynas – kaina tikslinama.
 • Sangaste pilis – apie 5 Eur/asm. Gidas grupei apie 59 Eur.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.