Nepažinta Kazlų Rūda: Kardokų bendruomenė ir Stiklo namai!

Kaina

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į dar nepažintą Kazlų Rūdos kraštą, aplankyti Kardokų bendruomenę, pasivaišinti vegetariškais užkandžiais, parelaksuoti gamtos apsuptyje, susipažinti su Kazlų Rūda ir sudalyvauti Stiklo namų edukacijoje „Džiaugsmingo meno laboratorijoje“!

8.00 val. išvykimas.

Kelionę pradėsime apsilankydami įdomioje, kupinoje geros energijos Kardokų bendruomenėje, kurioje namai yra pastatyti iš šiaudų ryšulių, o daugelis namų yra apvalūs. Skiriame laiko vietinio gido vedamai ekskursijai po plačią kaimo teritoriją, kurioje yra miško mokykla ir darželis. Nors atrodo, kad kaimas yra viduryje miško, per gana trumpą laiką jis sugebėjo sparčiai išsivystyti ir tapti Baltijos masto sėkmės istorija ekobendruomenių srityje. Labai įkvepia matyti, kaip Kardokų atveju atrodo realizuotas tokios idėjos – šeimos kaimo – potencialas. Šiuo metu gyvena 22 šeimos, iš kurių 13 gyvena nuolat, o likusios yra įvairiose statybos stadijose. Gyvenimas Kardokuose – tai atrasta ramybė, pusiausvyra tarp žmogaus ir gamtos.

Susipažinsime su Kazlų Rūda, pamatysime Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią. Pačiame Kazlų Rūdos miesto centre, greta stadiono, nusileido MĖNULIS! 450 kg sveriantis nerūdijančio poliruoto plieno mėnulis kviečia nusifotografuoti ir turėti dalelę Kazlų Rūdos atsiminimui. Kazlų Rūdos viadukas virš traukinio bėgių 2022 metų vasarą tapo netikėta erdve menui. Metalinės plokštės, kurių abiejose pusėse telpa po paveikslą, miestiečiams įprastą kasdieninio maršruto vietą pavertė galerija. Dabar čia nuolat galima pamatyti 12 paveikslų ir besikeičiančiomis parodomis džiaugtis ištisus metus. Viadukas skirtingai atskleidžia eksponuojamus darbus dieną ir sutemus, kai apšvietimas virš eksponatų dar kitaip suformuoja erdvę. Viaduką pasiekti galima nuo Borisevičiaus gatvės arba kitoje pusėje – nuo Esperanto gatvės. Kazlų Rūdos R. Žigaičio menų mokyklos kiemelį puošia spalvota siena, kuri įkvepia mokykloje besimokančius mažuosius menininkus ir kviečia užsukti norinčius čia įsiamžinti.

Pietausime kavinėje „Sodžius“.

Apžiūrėsime Kazlų Rūdos krašto muziejinę ekspoziciją, kuri įsikūrusi turizmo ir verslo informacijos centre. Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centro kiemelyje atsiveria šviesių ir ryškių spalvų siena, kurioje pasakojama miesto istorijos dalis. Senų fotografijų fragmentai ir modernios spalvos sujungia Kazlų Rūdos praeitį ir dabartį akį traukiančiame piešinyje, prie kurio smagu įsiamžinti.

Sudalyvausime Stiklo namų edukacijoje „Džiaugsmingo meno laboratorijoje“. Padedant studijos įkūrėjos Sandros Atkočiūtės, stiklo amatu susidomėjęs asmuo patirs kūrybinį džiaugsmą ir atradimo laimę dalyvaujant edukacijoje, kurios metu turės galimybę rinktis iš keletą kūrybinių temų pagal pateiktus pavyzdžius ir trumpą jų aptarimą. Kuriant meno kūrinius bus naudojamos profesionalios medžiagos ir įrankiai, tad sukurti kūriniai turės išliekamąją vertę ir galės būti panaudoti namų interjere. Kūrybinio užsiėmimo metu sukurti kūriniai atitenka jų kūrėjams. Vykstant kūrybiniam procesui stiklo menininkė dalinasi su edukacijos dalyviais įvairiomis istorijomis ir įvykiais iš meno pasaulio, paaiškina medžiagų komponavimo ypatumus ir pataria, kaip geriausiai pabaigti kūrinį.

Pasisėmę teigiamų įspūdžių apie 21.00 val. grįžtame į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Lydinti gidas ekskursijų bažnyčiose ir muziejuose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Šokių edukacija su vegetariška degustacija Kardokuose – apie 12 Eur/asm.
 • Dienos pietūs „Sodžiuje“ (sriuba ir pagrindinis mėsos patiekalas) – apie 6 Eur/asm.
 • Kazlų Rūdos krašto muziejinė ekspozicija – apie 10 Eur/grupei/val.
 • Stiklo namų edukacija – apie 10 Eur/asm., senjorams – apie 7 Eur/asm, vaikams – apie 5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.