Marijampolė, saldi arbatėlė ir kitos suvalkiečių vaišės!

Kaina

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame į trumpą, turiningą ir smagią savaitgalio išvyką, kurios metu pasivaikščiosime po nuostabią Marijampolę, sudalyvausime tarpukario laikų arbatėlėje bei pasigrožėsime įspūdinga automobilių kolekcija.

7.30 išvykimas.

Atvykstame į Suvalkijos sostinę – Marijampolę. Marijampolė visada buvo ir yra kultūros lopšys. Miestą garsina ir penki Nepriklausomybės akto signatarai, baigę Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją. Sužinosime ir apie Marijampolės miesto įkūrėją grafienę Prancišką Butlerienę, labai mylėjusią kates. Marijampolės senamiestyje jaukiame kiemelyje, buvo įkurdintos su vandeniu žaidžiančios grafienės Pranciškos Butlerienės katės. Ekskursijos metu išvysime Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo baziliką, Choralinę žydų sinagogą bei kitus miestą garsinančius objektus. Pasivaikščiosime po Vytauto Didžiojo vardu pavadintą parką. Dar prieškario laikais Marijampoliečiai rinkdavosi čia pailsėti ir paplepėti. Šis parkas visuomet turėjo savito žavesio. Tarpukariu čia pasišnekučiuoti ir atsipalaiduoti rinkdavosi dailiai apsirengusios ponios ir išvaizdūs ponai. Jį puošia gėlynas, trykštantis fontanas, o dar parkas yra tikra istorijos ir modernumo sankirta! Jis iki šiol išsaugojo anų laikų dvasią, o apie jo praeitį gali sužinoti naujausių technologijų pagalba, nes parke veikia interaktyvi paroda – „Miesto sodo istorija“.

Marijampoliečiai gali pasigirti ne tik gražiausiu „graffiti“, bet ir pačia gražiausia geležinkelio stotimi Lietuvoje, turinčia didelę architektūrinę vertę. Įspūdingas raudonų plytų pastatas, puošniausias tokio funkcinio stiliaus pastatas Lietuvoje. Visai, kaip nuostabaus grožio traukinių stotis Amsterdame.

Ne veltui sakoma, kad Marijampolėje galima pasijusti tarsi meno mekoje. Meno simpoziumo metu sukurti meno kūriniai ir spalvotas apšvietimas puošia miesto pastatų fasadus ir traukia atvykėlius Niujorku alsuojančia atmosfera. Čia ne tik pamatome piešinį, kuris puikuojasi ant „National Geographic“ leidinio viršelio, bet ir atrandame daugelį kitų piešinių, kurie privers Jus susimąstyti.

Toliau keliausime į Bulotų namus, kur pajausime tikrą tarpukario dvasią! Čia gyveno vienas žymiausių advokatų Lietuvoje Andrius Bulota su žmona Aleksandra. Šiuose namuose virė inteligentiškas gyvenimas su tarpukario miestietiškai kultūrai būdingomis pramogomis – labdaringais vakarais, pobūviais ir „faifokliokais“ (penktos valandos arbatėlėmis). Edukacinės programos „Arbatėlė Bulotų namuose“ metu sužinosime apie tarpukario inteligentų gyvenimo būdą, arbatėlių, stalo etiketo ir serviruotės subtilybes, o praeitį menančius skonius pajusime ragaudami arbatėlių stalo saldumynus, atkurtus iš to laikotarpio kulinarinių knygų.

Keliaujame į „Kubilkiemį“ pamatyti įspūdingą senų transporto priemonių kolekciją, kauptą ketvirtį amžiaus. Unikalus ir eksponatų gausa turtingas muziejus, įsikūręs sename kepyklos pastate, o visos čia esančios transporto priemonės yra senesnės nei 30–ies metų ir beveik visos pagamintos Sovietų Sąjungoje. Senų transporto priemonių kolekcija kaupta ketvirtį amžiaus bei mena savo įstoriją ir atsiradimą šioje vietoje, apie kurią Jums papasakos pats muziejaus savininkas. Jame be motociklų ir automobilių demonstruojami šimtai įvairių senienų: įrankių, rakandų, prietaisų… Muziejuje eksponuojami skirtingų metų automobiliai VAZ, Moskvič, GAZ, ZAZ, neįgaliojo automobilis SZD ir dar daugiau.

Užsukame į Gižus, kur mūsų lauks pietūs (to krašto duonzupė ir pagrindinis patiekalas) bei meduoliuko – liepinuko kepimo edukacija. Paragausime šviežio medaus, sūrio, iškepto pyrago su liepžiedžių arbata. Gižai žinomi kaip liepų kaimas, kuris saugo Prapuolenių dvaro paslaptis, o šimtmečius beskaičiuojanti Gižų liepa pasitinka svetelius.

Smagiai praleidę laiką Marijampolės krašte, apie 19.30 val. grįžtame į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Lydintis gidas ekskursijų bažnyčiose ir muziejuose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Edukacija meduoliuko–liepinuko kepimas – apie 6 eur/asm.
 • Pietūs Gižų sodyboje – apie 6 Eur/asm.
 • „Kubilkiemis“ – apie 5 Eur/asm
 • Saldi arbatėlė Bulotų namuose (su rekonstruotų tarpukario saldumynų degustacija) – apie 10 Eur/asm.
 • Ekskursija po Marijampolę – apie 3 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.