Įspūdingieji Marso kanjonai ir suvenyrai iš amžių glūdumos!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Pasinerkime į nuotykius ir bent trumpam nusikelkime į kitą pasaulį! Akmenės rajone pasijusime lyg Marse, aplankysime net kelis įspūdingus vandens malūnus, o besidomintys geologine praeitimi galės susirasti unikalių suvenyrų iš amžių glūdumos!

Atvyksite į Papilę. Papartynės slėnyje, kur nuo senų laikų vešliai augo ir tebeauga daug paparčių, jau nuo 1867 metų veikė vandens malūnas, kartu gaminęs ir elektros energiją, pjovęs medienos lenteles (malksnas). Jame buvo fabrikinės gamybos turbina, dvi poros girnų, pitlius. Besidomintiems geologine ir istorine krašto praeitimi verta užsukti į Papartynės slėnį, dar ir dėl to, kad patys be didesnio vargo galime susirasti unikalių suvenyrų iš amžių glūdumos-fosilijų- prieš 150 mln. metų gyvenusių gyvūnų suakmenėjusių liekanų. Būtent, Ventos upės krantuose, turime unikalų objektą – uolienas, kurių amžiaus daugiau nei 160 mln.metų. Čia randami suakmenėję ir virtę fosilijomis tų laikų gyviai. Atodangą lankė ir geologinę sandarą nagrinėjo įvairiausių pasaulio šalių mokslininkai. Manoma, jeigu kada nors Lietuvoje bus aptikta dinozaurų liekanų, labiausiai tikėtina, kad tai atsitiks Akmenės regione…

Dabar, kai net kaimo žmonės miltus perka parduotuvėse, o gyvuliams grūdus sumala namuose elektriniais malūnais, apžiūrėti „tikrą“ vandens malūną retai kur beįmanoma. Tai galima padaryti Augustaičiuose, sename kaime ant dešinio Ventos kranto. Nūnai kaimas ištuštėjęs, vietoje buvusių sodybų plyti dirbami laukai. Tačiau nusileidę į upės slėnį, išvysite trijų aukštų raudonų plytų pastatą su rūsiu. Tai Augustaičių vandens malūnas. Malūno įrenginius suko Ventos upės srovė, tačiau ilgainiui jame įrengtas dyzelinis variklis – kad prireikus būtų galima malti ir per vasaros sausras, ir per žiemos speigus, kai vandens upėje sumažėja. Išlikusi vandens turbina, dvejos girnos, švediška kruopų šatravimo mašina, piklius, švediška transmisija, medinis keltas kroviniams kilnoti.

Atvyksite į Viekšnius. Ekskursijos metu apžiūrėsite miestelio vertybes – paminklus, sužinosite apie miestelio istoriją, čia gyvenusius įdomius žmones bei jų palikimą. Kitas maršruto objektas įspūdingas Viekšnių vandens malūnas. Viekšniuose viena iš labiausiai lankomų vietų – senasis vandens malūnas, kuris yra technikos paminklas. Jį 1897 m. pastatė Pranciškus Lengvenis. Malūne buvo sumontuotos dvejos girnos, kruopų šatrai, piklius, milo vėlimo įrengimai. Verslas davė pajamų, tad 1920 m. malūne buvo įrengti valcai, 1925 m. – vilnų karšykla ir verpykla, atnaujinta milo vėlykla, po 1928 m. sumontuotas generatorius, tiekęs miesteliui elektrą. Į malūną galima pažvelgti ir iš kitos Ventos upės pusės, į kurią persikelti galima čia pat esančiu kabančiu tiltu per Ventą.

Atvykus į Akmenę, išgirsite miestelio istorijos apžvalgą, lankysite krašto muziejų. Muziejuje yra įdomi mineralų ir fosilijų kolekcija, taip pat eksponuojama didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje. Akmenės krašto muziejuje saugoma ir eksponuojama vieno žinomiausių Lietuvoje dieninių drugių kolekcionieriaus Boriso Izenbeko (1910-2006) kolekcija. Lietuvos zoologas, biomedicinos mokslų daktaras Povilas Ivinskis teigė, kad saugoma kolekcija yra didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje. B. Izenbeko kolekcijoje yra apie 5000 dieninių drugių iš viso pasaulio (ekspozicijoje šiuo metu – arti 2000). Keliolika kolekcijoje esančių eksponatų rūšių yra ant išnykimo ribos ir dabar pasaulyje griežtai saugomi.

Vykstame į Ventos regioninio parko lankytojų centrą. Vaikų ir suaugusiųjų smalsumą patenkins ir į daugelį klausimų apie išlikusią istoriją atsakys modernus lankytojų centras, kuriame įrengta speciali ekspozicijų salė su dinozaurų laikus menančiais eksponatais. Gido lydimi pasivaikščioję po ekspoziciją pamatysite įvairiausių fosilijų: nuo įspūdingų amonitų iki kalmarų protėvių kiautų. Lankytojų centras įdomus bet kokio amžiaus lankytojui, nes yra šiuolaikiškas ir modernus. Daugelis užtrunka prie įdomių informacinių terminalų, interaktyvių stendų. Ekspozicijų salėje atkuriami gamtos garsai, tad galima pasijusti taip, lyg laiko mašina būtų nukėlusi milijonus metų atgal.

Naujojoje Akmenėje jau daugelį metų stūkso įspūdingi karjerai, kuriuos išvydę keliautojai pavadina „Marso kanjonais“*, tampa turistų bei aktyvaus laisvalaikio mėgėjų traukos centru. Prieš 300 milijonus metų Akmenės rajone susiformavę klinčių klodai intensyvių kasybų metu virto unikaliu kanjonų kraštovaizdžiu, nebūdingu Lietuvai. Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, tyvūliuoja dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas. Sužinoję šios vietovės istoriją ir pasivaikščioję po teritoriją, dovanų gausime natūralaus baltojo molio, naudojamo grožio procedūroms!

Toliau maršrutas vinguriuos Šaltiškių link. Pagal galimybes, apžiūrėsite kitą unikalų Šiaurės Lietuvos objektą – Šaltiškių karjero peizažą. Kiek tik akys užmato, aplink vien raudona pirmapradė žemė, kuriai šimtai milijonų metų. Sakoma, kad čia tikra raudonoji planeta – Marsas. Aplink karjerą kiek akys aprėpia – gilios įgriovos, statūs šlaitai.. Visa tai neišdildomas įspūdis!

Kupini netikėtų atradimų keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • Marso kanjonų lankymas – apie 2,5 Eur/asm.
  • Ventos regioninio parko lankytojų centras su gidu – 1Eur/asm.
  • Akmenės krašto muziejus – 5 Eur/asm., senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems – 3 Eur.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.