Gurmaniška kelionė: Rokiškio krašto dvarai ir bajoriška puota!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į Rokiškio kraštą, aplankyti visais metų laikais grožį išlaikantį Rokiškio dvarą, pasigrožėti dar netyrinėtu Gačionių dvaru ir sudalyvauti tikroje baroniškoje puotoje skanaujant žymiausius Rokiškio krašto skonius.

Keliaujame į Rokiškį. Pirmiausiai lankome Rokiškio dvarą, viliojantį savo ypatinga dvasia ir vienintele išsaugota grafų drabužių kolekcija. Ansamblį sudaro 16 pastatų (dvaro rūmai, svečių namai, vartininko namelis, kumetynas ir kt.) ir 28,1 ha ploto parkas su tvenkiniais. Pirmą kartą Rokiškio dvaras paminėtas 1499 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro privilegijoje dėl girios kirtimo. Nuo 1940 m., su pertraukomis, dvare veikė Rokiškio krašto muziejus. Dvare įsikūręs muziejus, mielai mums aprodys dvarą, o istoriją papasakos muziejaus gidas.

Po to mūsų lauks apžvalginė ekskursija Rokiškio senamiestyje ir Šv. Mato bažnyčioje. Pasivaikštome po Centrinę miesto aikštę, susipažįstame su miesto istorija, kuri rašoma jau daugiau kaip 515 metų. Aplankome Liongino Šepkos medžių skulptūrų parką, Langinių gatvę, Šv. Mato bažnyčios ansamblį – tai gražiausias Lietuvos neogotikinis ansamblis. Pirmas bažnyčios architektūrinis projektas buvo parengtas Fridricho Gustavo fon Šachto, o vėliau tobulinamas austrų architekto Georgo Vernerio. Pamatysime bažnyčią, kuri stebina žymių Europos meistrų darbais: prancūzų skulptoriaus P. Puosielgne – Rusand sukurtu bronziniu paauksuotu altoriumi, austrų skulptoriaus Oto Kionigo bronzinėmis Tyzenchauzų skulptūromis, belgų skulptoriaus Gerardo Bonaro darbais, garsiųjų belgų brolių Gojerių dirbtuvėse sukurtais unikaliais medžio dirbiniais, latvių kalvio Juzefo Stoldlerio tvorelėmis ir vartais, austrų vitražais, visame pasaulyje garsėjusios vokiečių Valkerių firmos vargonais ir kitais meno kūriniais. Aplankysite ir bažnyčios požemius, kuriuose ilsisi visų trijų Rokiškio dvarą valdžiusių giminingų dinastijų (kunigaikščių Krošinskių, grafų Tyzenchauzų ir grafų Pšezdieckių) atstovai. Taip pat aplankysime atnaujintą Tyzenchauzų alėją.

Keliaujame į Gačionių dvarą, kurį baronai Rozenai valdė apie tris šimtmečius. Pirmoji Rozenų sodyba neišliko. Dabartiniai neoklasicistiniai mediniai dvaro rūmai buvo pastatyti 1870 metais pagal inžinieriaus Jano Rozeno projektą. Senieji dvaro baldai ir meno vertybės ypač nukentėjo pirmojo pasaulinio karo metais. Po didelių atkuriamųjų darbų, vienas gražiausių ir stilingiausių naujojo klasicizmo stiliaus medinių pastatų Lietuvoje, atgijo. Atkurtos ne tik statinio išorės detalės, bet ir išsaugota vidaus autentika. Restauruotos senosios lubos, dalis grindų. Tai vienintelis išlikęs medinis dvaras Rokiškio krašte. Ar žinojote, kad Józefo Weyssenhoffo garsiojo kūrinio „Sabalas ir panelė“, veiksmas vyko būtent čia? Čia nepriekaištingai sutvarkyto parko pavėsyje prie Gačionių ežero, baltomis kolonomis ir jaukia veranda viliojantis medinis Gačionių dvaras atkurtas vien tik jo barono entuziazmu. Ši dvaro sodyba įvertinta kaip viena stilingiausių ir geriausiai prižiūrimų ne tik Rokiškio krašte, bet toli ir už jo ribų. Tokie naujojo klasicizmo stiliaus mediniai rūmai – tikra retenybė. Baltijos šalyse jie yra ir vieninteliai atkurti autentiški mediniai dvaro rūmai, priklausantys vienai šeimai. Mus pasitiks ir su dvaru supažindins pats baronas Piotras Rozenas.

Po pažinties su žavinguoju Gačionių dvaru grįšime atgal į Rokiškį, kur mūsų lauks staigmena – tikra bajoriška puota ragaujant gardžiausius Rokiškio krašto skonius. Degustacijų metu sužinosite, kaip savo veiklą pradėjo ir kuo dabar tapo buvusi „Rokiškio sūrio“ gamykla, su kuo savo ištakas sieja „Rokiškio mėsinė“ ir kaip įmonės logotipe atsirado nuostabusis Rokiškio dvaro atvaizdas, kaip Juodupės miestelyje šalia Laimutės Sadauskienės kepyklos atsirado „Šakočių ir baravykų namai” ir kokios juose vyksta edukacinės programos, kaip pačiame šiauriausiame Lietuvos vynuogine dera lietuviška vynuogių veislė „Monika“, ir kiek „Roksalos“ vyn* ūkyje išpilstoma lietuviškų vynuogių bei kitų vaisių ir uogų vyn*. Tai tikra bajoriška puota, kurios metu skanausime 24, 18, 12 mėnesių brandintą kietąjį sūrį „Rokiškio Grand“, nacionaliniu produktu pripažintą šaltai rūkytą „Rokiškio skilandį“, Rokiškio vytintą išpjovą ir juodalksnio dūmuose šaltai rūkytą jautienos dešrą. Desertui pasimėgausime tautinio paveldo sertifikatą turinčius Laimutės Sadauskienės įmonėje keptais baravykais ir šakočiu. Visa tai derinsime su išskirtinio skonio, šiauriausiame Lietuvos vynuogyne užaugintų vynuogių ir kitų ūkyje auginamų vaisių ir uogų vyn*: lietuviškų vynuogių „Monika“, rabarbarų, agrastų ir aronijų sausus vyn*, juodųjų serbentų ir obuolių pusiau sausus vyn* ir, aišku, ypatingąjį desertinį obuolių ledo vyn*.

Smagiai praleidę laiką Rokiškio krašte keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistinu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Vietinės gidės paslaugos Rokiškio muziejuje – apie 1 Eur/asm.
 • Rokiškio dvaras – apie 2,5-5 Eur/asm.
 • Ekskursija bažnyčioje auka – apie 2 Eur/asm.
 • Ekskursija Gačionių dvare – apie 3 Eur/asm.
 • Rokiškio produktų degustacija – apie 15 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.