Grafų Tiškevičių Kretinga ir Palanga: dvarai, parkai, žiemos sodas!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti pasigrožėti Grafų Tiškevičių Kretinga ir vasaros sostine tituluojama Palanga!

Pažintį su Žemaitijos grafais Tiškevičiais pradėsime nuo kelionės į vieną gražiausių, Vakarų Lietuvos miestelių Kretingą. Ryškiausius pėdsakus Kretingos istorijoje paliko du didikai – karvedys Jonas Karolis Chodkevičius ir grafas Juozapas Tiškevičius. Pirmasis XVII a. pr. įkūrė pranciškonų vienuolyną, bažnyčią ir miestą. Antrasis XIX a. antroje pusėje išgarsino Kretingą vienu didžiausių Europoje privačiu Žiemos sodu, mišriu parku, pirmąja Lietuvoje elektrine ir telefono linija. Kretinga ne veltui vadinama mažuoju Lietuvos Vatikanu. Ieškoti dvasinės pagalbos ir ramybės čia atvyksta žmonės iš visų šalies kampelių. Kretingos bažnyčia itin traukia jaunimą ir tikinčias jaunas šeimas, kurias suburia nepaprastai aktyvūs ir charizmatiški pranciškonų vienuoliai. Kretingoje iš viso įsikūrę net penki vienuolynai. Gausiausi iš jų – pranciškonų ir klarisių.

Ekskursijos metu susipažinsite su Kretingos pranciškonų vienuolynu bei bažnyčia. Sužinosite karvedžio J.K. Chodkevičiaus gyvenimo istoriją, apie šv. Antano paveikslo stebuklus, apie vienuolyno klestėjimą bei jo gyventojų bėdas. Išgirsite pasakojimus apie tikėjimo galią, paslaptingas kriptas, užgriuvusius rūsius bei tunelius, švedų karių kardų kirčių žymes ir gyvus užmūrytus žmones. Aplankysite bažnyčios kriptas, Tiškevičių koplyčios mauzoliejų. Vėliau keliausite į Kretingos Tiškevičių dvarą, kuris žavus ne tik puošniais rūmais, puikiai išsilaikiusiais pastatais ar išpuoselėtu parku. Juose nuo 1992 m. veikia Kretingos muziejus, kurio eksponatai pasakoja apie buvusią grafų šlovę. Išgirsite daug paslaptingų istorijų, tik ir laukiančių, kuomet jos bus atskleistos. Ką nuveikė išlaidusis Juozapas Tiškevičius? Kokius iššūkius patyrė jo žmona Sofija? Už kokius didžiulius darbus neįvertinta liko užsispyrusioji dukra Marija? Kretingos dvaro sodyba ir parkas plyti 38,5 ha plote. Apžiūrėsime kilmingosios šeimos kriptą ir Lurdą. O kur dar gražioji oranžerija – šis egzotinių augalų rojus džiugina lankytojus tiek žiemą, tiek vasarą. Čia galima iš arti pamatyti, kaip noksta bananai, figos, apžiūrėti tūkstančius rūšių augalų, gyvenančius balinius vėžlius, išgerti puodelį kavos arba net papietauti nepaprasta atmosfera apsuptoje aplinkoje.

Po pažinties su maža, tačiau kerinčia Kretinga tęsime savo kelionę į Lietuvos vasaros sostinę – Palangą. Palanga nuo seno apipinta legendomis, XIX a. pabaigoje visame pasaulyje išgarsinta gausaus būrio grafų Tiškevičių draugų ir artimųjų, studentų ir inteligentijos. Grafas Juozapas Tiškevičius, o vėliau jo sūnus Feliksas Palangoje ne tik įkūrė savo šeimos vasaros dvarą, bet ir patį miestelį pavertė moderniu kurortu: įveisė parką, pastatė kelias vilas, pirmąjį viešbutį–kurhauzą, vasaros teatrą. Atsirado specializuotų gydyklų, pajūrio kavinė, miesto parke vyko koncertai. Palangą ėmė lankyti turtingi poilsiautojai iš įvairių Rusijos gubernijų ir Lenkijos. Tiškevičių šeima žiemą gyveno Kretingos dvaro rūmuose, o vasarai, nuo birželio pradžios, persikeldavo į Palangą.

Ekskursijos metu pasivaikščiosime grafo J.Tiškevičiaus alėja. Palangiškių ir miesto svečių pamėgta grafų Tiškevičių alėja tapo populiaria pasivaikščiojimų ir pasimatymų vieta. Dabar rekonstruotoji Tiškevičių alėja tarsi perkelia į praeitį – ši erdvė alsuoja XIX a. pabaigos – XX a. pradžios dvasia. Ją puošia bronzinės skulptūros „Grafienė Antanina Sofija Loncka – Tiškevičienė“ ir „Grafas Feliksas Tiškevičius“, kurias jungia dekoratyvi, nerūdijančio metalo juosta grindinyje su išgraviruotu Tiškevičių giminės šūkiu lotynų ir lietuvių kalbomis „Išsirink, ką myli“. Grafų Tiškevičių alėją taip pat puošia originalūs retro stiliaus šviestuvai ir mažoji architektūra. Dar viena alėjos puošmena – atstatyti raižiniais puošti istoriniai vartai, nuo seno simbolizavę, jog vasarotojai pasitinkami ir kviečiami aplankyti Tiškevičių kurorte įkurtą Kurhauzą. Pasivaikščiosite po vieną gražiausių ne tik Lietuvoje, bet visoje Šiaurės Europoje – Palangos botanikos parką, kurį su didžiule meile kūrė prancūzų landšafto architektas E.Andre bei jo padėjėjai. Apžiūrėsite vėliau parko simboliu tapusią skulptūrą „Eglė – žalčių karalienė“, pasigrožėsite tvenkinyje plaukiojančiomis gulbėmis, užlipsite ant Birutės kalno, kur išgirsite legendą apie pagoniškoje šventykloje ugnį kūrenusią vaidilutę Birutę. Aplankysite didingus Grafo Felikso Tiškevičiaus rūmus ir juose įkurtą Gintaro muziejų. Po ekskursijos laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti J.Basanavičiaus gatve iki Jūros tilto, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į kopas, paplūdimį ir jūros tolius.

Kupini gerų įspūdžių keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Kretingos muziejus – apie 2-4 Eur/asm; ekskursija su vietiniu gidu grupei apie 15 Eur.
 • Koplyčios lankymas – 1 Eur/asm., ekskursija su vietiniu gidu apie 10 Eur grupei.
 • Kretingos vienuolyno, kriptos ir bažnyčios bokšto lankymas – apie 3 Eur/asm.
 • Palangos Tiškevičių muziejus – 2-4 Eur/asm; ekskursija su vietiniu gidu grupei apie 10 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.