Dzūkų žemė su Stakliškių midaus ir šimtalapio degustacija!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame pakeliauti po Dzūkų žemę, aplankyti Dainavą, Raižius, Liškiavą ir paskanauti Stakliškių midaus bei totoriško šimtalapio!

Ankstyvą rytmetį vingiuotu lyg Nemunas Valdovų keliu išvyksime į Dzūkiją, kitaip dar vadinamą Dainavą – senąsias jotvingių žemes. Čia žmonės šneka tarsi dainuodami: labai archajiška dzūkų tarmė, paveldėta iš indoeuropiečių prokalbės ir išlaikiusi senąsias jos formas primena upelio čiurlenimą, senųjų girių ošimą, graudžią vestuvinę ar laidotuvių raudą… Kelionės autobusu privalumai yra tai, kad pro langą galėsime grožėtis šio krašto gamta ir miesteliais, tyliai prisiglaudusiais prie senųjų girių ar rymančiais ežerų apsuptyje. Kelionės metu pamatysime, ką sukūrė ir mums paliko gamta bei žmogus.

Kelelis mus ves link istorinės Liškiavos stebuklų. Liškiava – kaimas, esantis 9 km. į šiaurės rytus nuo Druskininkų, kairiajame Nemuno krante. Istorikų ir archeologų duomenimis šioje vietovėje žmonių gyventa dar akmens amžiuje. Aplankysime piliakalnį, alkakalnį, mitologinį akmenį su „jaučio pėda“, pasigrožėsime puikiu kraštovaizdžiu. Taip pat mūsų lauks pažintinė ekskursija po Liškiavos bažnyčią ir vienuolyno ansamblį. Po 1699 m. dominikonai tvirtai įsikūrė Liškiavoje ir pradėjo statybas. Bažnyčia ir vienuolynas baigti mūryti iki 1741 m. Vienuoliai užveisė sodą, apsodino daržus, iškasė tvenkinius.

Domininkonų vienuolyno ansamblis tapo vienu gražiausių vėlyvojo baroko pavyzdžių šalyje. Bažnyčios sienos yra tapytos XVIII a. italų menininkų.

Toliau keliaujame į Lietuvos totorių sostinę – Raižius. Šiame miestelyje lankysime totorių maldos namus – mečetę. Greta Raižių mečetės įsikūrusiuose neseniai pastatytuose musulmonų bendruomenės namuose, mūsų jau lauks karšta arbata bei kava ir šviežutėlis gardus „totoriškas šimtalapis“.

Galiausiai gražiame Stakliškių miestelyje apžiūrėsime midaus daryklą. Midus buvo gaminamas žiloje senovėje. Seniausia konkreti rašytinė informacija apie midaus vartojimą baltų žemėje aptinkama Vulfstano pasakojime apie 890 m. Šis keliautojas ir pirklys pats apsilankė šiose žemėse ir žinių gavo iš pirminių šaltinių, jog šiose vietovėse būta labai daug medaus ir iš jo gamintas gėrimas. Midus tapo savotiška legenda, kurią naujai atgaivinti pabandyta jau XX a. pradžioje, kai Stakliškių midaus gamyklos inžinierius technologas Aleksandras Sinkevičius užsibrėžė atkurti senovėje (XV–XVIII a.) gaminto iš laukinių bičių medaus ir įvairių žolelių midaus receptą ir atnaujinti tradicinio, natūralaus, nespirituoto midaus, kuris tuo metu nebebuvo gaminamas nei Lietuvoje, nei kaimyninėse šalyse, gamybą. Dalyvausime ekskursijoje midaus muziejuje, įrengtame XIX a. buvusios alaus daryklos „Gintaras“ salyklo džiovyklos bokšte bei degustuosime 6 rūšių midų.

Aplankę dzūkų žemę keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimas.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Totoriško pyrago – šimtalapio degustacija – 9 Eur/asm.
 • 6 gėrimų degustacija Stakliškėse – 14 Eur/asm.
 • Liškiavos bažnyčios ansamblis bei požemiai – 1,5-2,5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.