Biržų pilis, Astravo dvaras, Alaus kelias ir senoviniai blynai!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame į turiningą ir gardžią kelionę, kurios metu turėsite galimybę ne tik susipažinti su Biržų krašto įžymybėmis – Kirkilų apžvalgos bokštu, Biržų pilimi bei žaviuoju Astravo dvaru, bet ir paskanauti tautinio paveldo vardą užsidirbusių blynų bei sudalyvauti visoje Lietuvoje garsiame „Alaus kelyje“.

Pirmas mūsų sustojimas – žavingoji Biržų pilis. Biržų krašto muziejus „Sėla“ veikia Biržų pilies rūmuose, o nuo 2013 m. atidarytos ekspozicijos ir atkurtame arsenale. Iš buvusio didžiulio bastioninės tvirtovės komplekso atkurti arba restauruoti tik keli pastatai: rūmai, arsenalas, 2 parakinės (dar viena nerestauruota, viena sunaikinta); atkurtas tiltas, neblogai išlikę kiti gynybiniai įrenginiai (pylimai, bastionai, gynybinis griovys, rikiuotės aikštė). Muziejaus salėse esanti ekspozicija pasakoja apie krašto istoriją ir kultūrą. Tai sėlių ir žiemgalių archeologija, kunigaikščių Radvilų ir grafų Tiškevičių epocha, Biržų kraštas Rusijos imperijos valdymo, Nepriklausomos Lietuvos ir XX a. II pusės laikotarpiu. Daug dėmesio skirta Biržų krašto religinių konfesijų istorijai, raštijai ir menui, etnokultūrinei praeičiai. Muziejuje lankytojai gali pamatyti pirmąją Lietuvoje atstatytą autentišką XVII a. pab. koklinę krosnį.

Po pažinties su Biržų pilimi tęsime savo kelionę į dar vieną gerai žinomą Biržų krašto objektą – Astravo dvarą. 1811 m. kunigaikštis Dominykas Radvila pardavė Biržų žemes grafui Mykolui Tiškevičiui, tačiau tik 1844 m. po ilgų teisminių ginčų pirkinys buvo įteisintas Tiškevičiams. Šie sugriautos tvirtovės nebeatstatinėjo, o kitoje Širvėnos ežero pusėje įkūrė savo rezidenciją. 1862 m. Astrave grafai pastatė dviaukščius rūmus su belvederiniu bokštu. Itališkų vilų stiliaus rūmai yra viena gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų rezidencijų Lietuvoje. Pasivaikščiosime ir šalia rūmų esančiu ilguoju apžvalgos tiltu per seniausią dirbtinį ežerą, nuo kurio atsiveria ne mažiau kerintys vaizdai.

Po pažinties su Biržų pilimi keliausime prie kito įspūdingo objekto – Kirkilų apžvalgos bokšto, nuo kurio atsiveria vaizdinga Kirkilų karstinių įdubų panorama. Bokštas savo forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. Apžvalgos bokšto įrengimo tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su vienomis pagrindinių Biržų regioninio parko vertybėmis – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefu. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Netoli bokšto – Kirkilų kaimas. Čia mūsų lauks vaišinga kaimo bendruomenė, kuri atvykusius visada pavaišina rupių miltų blynais bei žolelių arbata. Blynai čia kepami, pagal senovinį receptą ir sertifikuoti kaip tautinis paveldas. Ypatingi blynai kepami, pagal prosenelių receptą. Bendruomenės namuose, kol blynai paskrus šeimininkė papasakoja, kad bendruomenė iš ūkininkų perka ekologiškų kviečių grūdus, kurie malami specialiu sietu ir iš smulkiai sumaltų miltų kepami blynai, o taukams perkami lašiniai (juos smulkina ir lydo), nes senovėje aliejaus dar nebuvo. Blynai valgomi su obuoliene arba spirgučiais – visi galės pasirinkti…

Galiausiai mūsų lauks visoje Lietuvoje garsus „Alaus kelias“. Prieš pradedant skanauti skirtingas alaus rūšis, gidas mums aprodys alaus daryklą, užsuksime į alaus muziejų, prie autentiškos senovinės klėties sužinosite, kaip lietuviai darė alų prieš daugelį metų. Sužinoję alaus istoriją ir gamybos niuansus ragausime 6 skirtingas alaus rūšis, jas derinsime su autentiškais, pagal šeimos receptus pagamintais užkandžiais.

Vakare, po dienos kupinos gardžių įspūdžių, keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Biržų pilies muziejų su gidu – apie 3-4 Eur/asm.
 • Rupių miltų blynai ir žolelių arbata – apie 3 Eur/asm.
 • Degustacija „Alaus kelias“ – 12 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.