Aukštaitijos nacionalinis parkas ir šakočio kepimas!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame leistis į kelionę po Aukštaitijos nacionalinį parką, aplankyti Triušiukų slėnį, Paukščių kaimą, Plaktukų muziejų, Ladakalnį, Ginučių vandens malūną ir išsikepti skaniausią šakotį!

Aukštaitija – nuostabus žemės lopinėlis Lietuvoje. Gausu čia gamtos vertybių: ežerų, pušynų, piliakalnių, pilkapių. Siekiant išsaugoti unikalų gamtos kampelį, buvo įkurtas Aukštaitijos nacionalinis parkas.

Vykstame į Utenos rajoną, „Triušiukų slėnį“, kur 3 ha plote, aptvertoje teritorijoje, eksponuojama daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių. Triušiukų slėnyje taip pat galėsite pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, avytėmis, alpakomis, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Šeimininkė supažindins su gyvūnais ir paukščiais, galėsime paglostyti ir pamaitinti triušiukus bei pasigrožėti gamta.

Vykstame į Ignalinos rajoną, „Paukščių kaimą“. Mums duris atvers naujas dar nematytas pasaulis… Atvyksime į Paukščių karaliją. Tarp daugybės užpelkėjusių prūdų, upelio ir pelkės, kur gausu laukinių paukščių lizdaviečių ir klegesio. Vietovė apaugusi tankiais karklynais, alksnynais ir ajerais. Tai vieta, kur galima pamatyti daugiau paukščių, nei kada nors esate matę ir išgirsti daugiau jų balsų, nei kada esate girdėję… Sakoma, kad čia gyvena ir Laimės paukštė!

Pasisveikine su pelėda, keliausime pasigaminti pusryčių. Ant laužo didžiulėje keptuvėje gaminsime firminį patiekalą ,,piratakį“. Per pelkę keliausime į tą vietą, kur naktį atskrenda gražuolė paukštė ir paliksime ypatingoje vietoje savo svajones. Didžiausiame lizde, kuriame telpa apie 50 žmonių, mums papasakos legendą apie baisuoklį paukštį SKUKĄ, sužinosime, koks greičiausias ir koks mažiausias paukštis pasaulyje… Tuomet apžiūrėsime ūkį, kuriame yra per 200 įvairių rūšių paukščių. Mus pasitiks ožkytės ir raguočiai avinėliai, atspriksės švelnūs triušiukai. Pamatysime ryškiaspalvius fazanus, didžiausią ūkyje gaidį, gražuolius povus, didžiausius pasaulyje paukščius – stručius. Susipažinsime su gyvosios prakartėlės heroju – asiliuku Zoro.

Taip pat apsilankysime unikaliame plaktukų muziejuje! Tokių muziejų pasaulyje yra tik trys! Muziejaus kolekcijoje yra daugiau nei 500 plaktukų, atvežtų iš įvairių pasaulio kraštų: Maroko, Kenijos, Portugalijos, Aliaskos ir kt. Kiekvienas įrankis turi savo istoriją.

Vykstame į Ignaliną, kur mūsų lauks edukacinė programa – „Šakočio kepimas“. Jos metu susipažinsime su šio skanėsto atsiradimo istorija, iš ko jis gaminamas ir kas iškepė patį didžiausią spygliuotąjį pyragą… Galėsime ir patys pabandyti kepti šį skanėstą, o pačių iškeptą čia pat paragauti prie arbatos ar kavos puodelio. Laikas prabėgs nepastebimai…

Kelionę tęsiame į Palūšę. Įsikūrusi gražiame Lūšio ežero pakrantės prieglobstyje, ši gyvenvietė yra tarsi nacionalinio parko vartai. Netoliese didžiausia miestelio puošmena – medinė be vinių pastatyta Palūšės bažnyčia. Savitomis architektūrinėmis ypatybėmis bažnyčia atspindi seniausią Lietuvos medinių bažnyčių statybos laikotarpį. Keliausime sukdami ratą aplink Šakarvos, Alksnio, Ūkojos ežerus. Užkopsime ant Ladakalnio. Tai 176 m aukščio kalnas, gamtos paminklas. Nuo jo atsiveria nepakartojama net šešių ežerų krašto panorama. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai – didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Atvyksime į Ginučius. Mus pasitiks įdomus istorinis objektas – Ginučių piliakalnis. Jį sudaro dviejų piliakalnių kompleksas. Spėjama, kad 9-12a. čia stovėjusi medinė Linkmenų pilis, metraščiuose aprašyta dar 1373 m. Ant piliakalnio stovi paminklinis akmuo, bylojantis, kad čia lankėsi prezidentas Antanas Smetona. Ginučiuose sustosime prie seno XIX a. vandens malūno, kuris, pasak vietos gyventojų, garsėja velnių išmonėmis. Ginučių malūnas* išsaugojo autentišką įrangą, todėl yra saugomas valstybės kaip IX a. technikos paminklas. Malūne vietiniai gyventojai malė miltus ir čia esančias turbinas naudojo elektros gamybai. Malūno antrame aukšte įrengta ekspozicija „Duonos kelionė“.

Smagiai praleidę laiką keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro ir kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Triušiukų slėnio lankymas – vaikams iki 3 m. nemokamai, iki 12 metų - 3 Eur, nuo 12 metų – 4 Eur/asm.
 • Paukščių kaimo lankymas ir edukacinė programa – 8 Eur/asm.
 • Plaktukų muziejaus lankymas – 1 Eur/asm.
 • Šakočio kepimo edukacija – 5 Eur/asm.
 • Ginučių malūno lankymas ir gido paslauga: suaugusiems apie 2 Eur, mokiniams, studentams, senjorams apie 1 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.