Rumunija: vienuolynai, kalnai, viduramžių miestai ir pilys!

KAINA
629 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2025 m. rugsėjo 20–26 d. kviečiame keliauti į nepaprastąją Rumuniją! Aplankyti įspūdingus vienuolynus, pasigrožėti kalnais bei tarpekliais, pasivaikščioti viduramžių dvasia alsuojančiais miestai ir aplankyti didingas pilis!

1 DIENA (20 d.)

5.00 val. išvykimas iš Panevėžio. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją.

Atvykstame į nakvynės vietą Vengrijoje.

2 DIENA (21 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Atvykstame į Sapanta miestelį, garsėjantį įspūdingomis kapinėmis. Pačioje miestelio širdyje įsikūrusios „Linksmosios kapinės“ – tai muziejus po atviru dangumi, saugantis daugiau nei aštuonis šimtus liaudies meno paminklų. „Linksmosios kapinės“ yra garsaus skulptoriaus, dailininko ir liaudies poeto Iono Stano Pătraš gyvenimo darbas, kurį tęsė jo mokiniai. Šių kapinių išskirtinumas slypi paminkluose. Tai inkrustuoti ąžuoliniai kryžiai, nudažyti tam tikru mėlynos spalvos atspalviu su linksmais, velionio gyvenimą iliustruojančiais piešiniais ir užrašais. Dėl savo išskirtinumo Sapanta kapinės yra tarp pasaulio didžiųjų visuotinės kultūros vertybių, o 1998 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose vykusiame memorialiniame simpoziume užėmė pirmą vietą Europoje ir antrą vietą pasaulyje po Karalių slėnio – Egipte.

Toliau keliaujame apžiūrėti įspūdingos medinės architektūros Barsanos vienuolyno ir medinės bažnyčios, įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą. „12 apaštalų šventųjų tarybai“ skirtas vienuolynas yra vienas mėgstamiausių Maramures regiono lankytinų vietų. Ši nuostabi vieta priartina dangų prie žemės, o žmones – prie dieviškumo. Vos peržengus medinius vienuolyno komplekso vartus, mus pasitiks 57 metrų aukščio bei nuostabaus grožio bažnyčia. Vienuolyno teritorijoje išvysime vienuolių celes, koplyčią, menininkų namą, meistrų namą ir varpinę.

Nakvynė.

3 DIENA (22 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Tęsiame pažintį su Rumunijos dvasiniu paveldu. Lankome Moldovitos vienuolyną, kūrį 1532 m. įkūrė Petru Raresas. Vienuolyno Apreiškimo bažnyčia yra viena geriausiai išlikusių XVI amžiaus pradžios bažnyčių Karpatų kalnų regione. Įspūdingą bažnyčią tiek iš išorės, tiek iš vidaus puošia ryškiaspalvės religinės freskos.

Toliau lankysime vieną garsiausių pietų Bukovinos, Sučavos apskrities, pieštų viduramžių vienuolynų – Voroneto vienuolyną. Dėl savo įspūdingų freskų, dar vadinamo „Rytų Siksto koplyčia“. Vienuolyno įkūrėjas populiariausias viduramžių Moldavijos kunigaikštis – Steponas Didysis. Jo valdymo metais susiformavo ypatinga bažnyčios architektūra – moldavų stilius. Voronet vienuolyno bažnyčia yra vienas geriausių moldaviško stiliaus pavyzdžių. Tai nedidelis pastatas su gerai subalansuotomis proporcijomis ir gotikos bei bizantijos įkvėptais elementais. Įspūdingos XV–XVI a. freskos buvo moralinio auklėjimo šaltinis to meto neraštingiems kaimo gyventojams. Dangaus, pragaro, šventųjų ir nusidėjėlių motyvais buvo siekiame įtikinti tikinčiuosius būti gerais krikščioniais.

Laisvas laikas ir pietūs.

Toliau keliausime vaizdingu Bikazo kalnų tarpeklio keliu, kurį gaubia stačios uolos, siekiančios net 300 m aukštį. Tai vienas gražiausių ir įspūdingiausių gamtos objektų Rumunijoje!

Atvykstame į Sigišoarą – nedidelį miestelį, turintį pasakai prilyginimą senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Poilsis ir nakvynė viešbutyje.

4 DIENA (23 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Papusryčiavę leidžiamės į ekskursiją po Sigišoarą. Sigišoara įsikūrusi Transilvanijos regione, Vidurio Rumunijoje. Gyvenvietė pradėjo plėstis, kai čia, XII amžiuje, kviečiami vengrų valdovų, atvyko saksai. Ilgainiui Sigišoara tapo gerai įtvirtintu, vienu svarbiausių regiono prekybinių ir strateginių taškų. Miestas aptvertas gynybine siena, o iš keturiolikos kadaise pastatytų gynybinių bokštų šiandien vis dar galima pamatyti devynis. Apžiūrėję bokštus, pasivaikščiosime spalvingu senamiesčiu, vienu geriausiai išsilaikiusių viduramžių senamiesčių visoje Europoje. Čia išvysime žalsvų, melsvų, rausvų pastatų, skendinčių žaliame ir kalvotame kraštovaizdyje.

Atsisveikinę su žavingąja Sigišoara, keliaujame link aukščiausio Rumunijoje kalnų masyvo. Fegerašo kalnai – tikras vietinės gamtos perlas, turtingas biologine įvairove, paslaptingomis istorijomis bei stebinantis aukštomis viršukalnėmis, nuo kurių atsiveria nepakartojami ir įspūdingi vaizdai! Esant galimybei, link nuostabiojo Balea ežero važiuosime autobusu vienu iš įspūdingiausių ir aukščiausių asfaltuotu Rumunijos Transfagarasan keliu. Jei dėl nepalankių oro sąlygų nebus galimybės pravažiuoti keliu, link Balea ežero kelsimės keltuvais. Balea ežeras – ledyninis ežeras, esantis 2 034 metrų aukštyje ir laikomas vienu iš nuostabiausių Rumunijos gamtos stebuklų. Pasigrožėję ežeru, pasivaikščiosime dar įspūdingesniais kalnų takais.

Rumunijos miestų – Brašovą, išsaugojusį senąją architektūrą ir viduramžių dvasią. Pietinių Karpatų kalnų viršūnių apsuptas ir gotikos, baroko bei renesanso architektūra žėrintis Brašovas yra viena gražiausių ir lankomiausių Rumunijos vietų. Ekskursijos po miestą metu apžiūrėsime spalvingą Senąją Rotušės aikštę, gotikinę Juodąją bažnyčią, gynybinius įtvirtinimus, arkinius Schei vartus bei senamiestį. Po ekskursijos turėsime laisvo laiko.
Poilsis ir nakvynė viešbutyje.

5 DIENA (24 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Keliaujame į legendomis apipintą garsiąją Brano pilį! Ant 60 metrų aukščio uolos iškilusi Brano pilis, išgarsėjo įspūdingais bokštais bei mitu apie vampyrą grafą Drakulą. Bramo Stoukerio Drakula dažnai painiojamas su Vladu Tepesu, kartais žinomu kaip Vladas Drakula, kuris buvo Valakijos princas ir kurį dėl politinių priežasčių kai kurie to meto istorikai vaizdavo kaip kraujo ištroškusį negailestingą despotą. O pats Drakulos personažas kilo iš Transilvanijoje sklandančių mitų apie piktąsias dvasias, kurios naktimis palieka savo žmogiškus kūnus ir iki pirmojo gaidžio užgiedojimo kankinančios miegančiuosius. Kadangi Brano pilis yra vienintelė pilis visoje Transilvanijoje, kuri iš tikrųjų atitinka Bramo Stokerio Drakulos pilies aprašymą, ji visame pasaulyje žinoma kaip Drakulos pilis.
Gotikinėje pilyje kopsime siaurais vingiuotais laiptais, vedančiais per maždaug 60 medžiu dekoruotų kambarių, kurių daugelis sujungti požeminiais perėjimais. Išvysime kambariuose eksponuojamas XIV–XIX a. baldų, ginklų ir šarvų kolekcijas.

Toliau keliaujame pasigrožėti antra labiausiai turistų lankoma pilimi Rumunijoje – Pelešo pilimi! Kai Rumunijos princas Karolis lankėsi Sinajoje, jį pribloškė jos grožis, todėl nusprendė įsigyti šiek tiek žemės bei užsakė ten pastatyti pilį. Pelešo pilis buvo pastatyta 1875–1915 m. ir iki 1948 m. naudojama kaip Rumunijos karališkosios šeimos vasaros rezidencija, tačiau po komunistų užkariavimo ji buvo paversta muziejumi, kuris nebuvo atidarytas visuomenei iki 1990 m. Atsižvelgiant į pilies pastatymo laikotarpį, Palešo pilyje galima rasti inovatyvių elementų: nuosavą hidroelektrinę, šildymą, judantį stiklinį stogą ir net liftą.
Apsilankymo pilyje metu išvysime muzikos kambarį, nedidelį teatrą, įspūdingas sales ir neįtikėtiną biblioteką, kuri – tarsi iš filmo scenos – turi duris, paslėptas už knygų spintos. Išpuoselėtame pilies sode mus pasitiks gražuoliai fontanai ir įvairios skulptūros.

Pasigrožėję pilimi, nusileisime vingiuotu taku, kuris atves mus iki šimtmečių senumo Sinajos vienuolyno. Šis įspūdingas vienuolynas, kurio istorija siekia 300 metų, paženklintas ypatingais santykiais su karališkąja šeima, ir su dviem bažnyčiomis, pastatytomis 150 metų atstumu, yra vienas iš Sinajaus paminklų, kurį būtina pamatyti. Vienuolyną ir senąją bažnyčią 1695 m. pastatė princas Mihai Cantacuzino po kelionės į šventąsias Nazareto ir Jeruzalės vietas. Sužavėtas Šventosios Kotrynos vienuolyno, nusprendė grįžus namo pagerbti Mergelę Mariją. Nedidelis vienuolynas, esantis tankiuose Karpatų miškuose, buvo pavadintas Sinajaus kalno, kuriame Mozė tariamai gavo dešimt įsakymų, atminimui.

Grįžtame į Brašovą, kur mūsų lauks rumuniškas vakaras! Skambant nacionalinei muzikai, vaišinsimės tradiciniais patiekalais.

Poilsis ir nakvynė viešbutyje.

6 DIENA (25 d.)

Pusryčiai.

Keliaujame į šiaurės vakarus nuo Brašovo įsikūrusį Sibiu miestą. Sibiu – turistų pamėgtas miestas, dėl puikios kultūrinio gyvenimo kokybės, savo funkcinės infrastruktūros, geografinės padėties ir natūralaus kraštovaizdžio. Iš pradžių Sibiu buvo dako–romėnų miestas, vadinamas Cedonija. XII amžiuje Sibiu buvo sugrąžintas saksų (vokiečių) kolonistų kaip Hermannsdorf (vėliau Hermannstadt). Senasis viduramžių miestas yra sudarytas iš dviejų dalių: viršutinis miestas pastatytas ant terasos ir žemutinis miestas ant Cibino upės krantų, kuriuos per seną rajoną jungia siauros akmenimis grįstos alėjos. Ekskursijos metu išvysime išlikusius miesto sienų su bokštais fragmentus, bažnyčias, neogotikinę sinagogą, neobizantišką stačiatikių Švenčiausiosios Trejybės katedrą, barokinius Brukenthalio rūmus.

Toliau keliaujame pasigrožėti didžiausiu viduramžių paminklu pietryčių Europoje – Huniadų (Korvino) pilimi, kurioje kalėjo garsusis Valakijos princas Vladas Tepesas. Huniadų pilis laikoma viena gražiausių pilių pasaulyje ir vienas svarbiausių gotikinės architektūros paminklų Rumunijoje. Įspūdinga pilis pastatyta ant uolos, panaudojant senus pilies įtvirtinimus, su aukštais ir skirtingų spalvų stogais, bokštais ir bokšteliais, daugybe langų ir balkonų. Apžiūrėsime puošnią riterių salę, žavius vidinius kiemelius, koplyčią.

Atvykstame į nakvynės vietą.

7 DIENA (26 d.)

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė į Lietuvą per Slovakiją, Lenkiją.

Kupini neišdildomų įspūdžių, vėlai vakare, apie 23.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda. Kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2025-09-20 05:00
Grįžimas: 2025-09-26 23:00

Kelionės dienų skaičius

7

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • 6 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais.
  • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • Sapanta „Linksmosios kapinės“ – suaugusiems apie 10 RON/asm. (2,10 Eur), vaikams nuo 7 iki 14 metų apie 5 RON/asm. ( 1 Eur).
  • Barsana vienuolynas – apie 10 RON/asm. (2,10 Eur).
  • Moldovitos vienuolynas – apie 5 RON/asm. (1 Eur).
  • Voroneto vienuolynas – apie 5 RON/asm. (1 Eur).
  • Keltuvas link Balea ežero (pirmyn–atgal) – suaugusiems apie 100 RON/asm, (20,50 Eur), vaikams iki 12 m. apie 60 RON/asm. (12,50 Eur).
  • Brano (Drakulos) pilis – suaugusiems apie 70 RON/asm. (14,50 Eur), moksleiviams apie 20 RON/asm. (4,50 Eur), senjorams apie 50 RON/asm. (10,50 Eur).
  • Rumuniškas vakaras – apie 25 Eur/asm.
  • Pelešo pilis – suaugusiems apie 100 RON/asm. (20,50 Eur), moksleiviams ir studentams apie 25 RON/asm (5,50 Eur).
  • Sinajos vienuolynas – apie 15 RON/asm. (3,50 Eur).
  • Huniadų pilis – suaugusiems apie 50 RON/asm. (10,50 Eur), studentams apie 12 RON/asm. (2,50 Eur), senjorams apie 25 RON/asm. (5,50 Eur). Gidas grupei 90 RON (19,50 Eur).
  • Vietinių gidų ekskursijos – apie 13 Eur/asm., kaina priklauso nuo grupės dydžio.
  • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.