Žygis Mūšos tyrelio pelkių keliais ir įspūdingoji Žagarė!

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. birželio 4 d. kviečiame leistis į smagų žygį po pelkę įspūdinguoju Mūšos tyrelio pažintiniu taku kartu su tikra pelkių Laume, kuri ne tik supažindins su slėpiningu pelkyno pasauliu, bet ir pakvies paskanauti Laumės košės, po to mūsų lauks pažintis vyšnių sostine Žagare, kuri turi vieną įspūdingiausių dvarų visoje Lietuvoje!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Kelionę pradėsime žygiu po pelkę Mūšos tyrelio pažintiniu taku. Pelkes paslaptys gaubia nuo senų senovės. Protėviai tikėjo, kad jose naktimis aukų ieško paslaptingosios dvasios, o retkarčiais pasirodydavę vaiduokliai žmonėms duodavo suprasti, jog šią vietą reikia palikti ramybėje. Gal todėl dauguma ir žiūrėjo (ar vis tebežiūri) į pelkes su pagarbia baime, nors gamtininkai sako, kad ta baimė tik iš nežinojimo. Bristi kemsynais tikrai nereikės, nes ši pelkė turi vieną ilgiausių medinių takų Lietuvoje, kuris veda per išskirtinę aukštapelkę apie jos formavimąsi, augmeniją ir gyvūniją, mitologiją ir legendas mums papasakos pakeliui sutikta tikra pelkių Laumė. Mūšos tyrelio Laumė mus noriai įsileis į savo ramybės oazę – Laumės sodybą prie Mūšos tyrelio. Aprodžiusi savo buitį, būtinai pasiūlys pasistiprinti ir paragauti Laumės košės.

Po pusdienį trukusio žygio važiuojame žiemgalių žeme link Žagarės, kur kažkada stovėjo garsioji Raktės pilis. Per miestelį teka Švetės upė, kuri skiria miestelį į dvi dalis – Senąją ir Naująją Žagarę. Tik žagarų brasta jungė šias atskirtas gyvenvietes – todėl ir vadina Žagare. Pasivaikščiosime po Žagarę. Žagarės miestas – viena žymiausių ir svarbiausių Žagarės regioninio parko vertybių. Savo istoriją skaičiuojanti nuo 1198 m. Žagarės unikalumą atspindi išlikęs XVI a. gatvių tinklas, urbanistinė struktūra, akmeniniai gatvių grindiniai, XIX pab. – XX pr. pastatai, raudonų plytų namai, keletas XVII – XVIII a. molio ir vietinio dolomito statinių.

Miestelis garsėja ne tik „vyšnių festivaliu, bet ir XIX a. rusų grafo, dekabristo D. Naryškino Žagarės dvaro ansamblio rūmais. Žagarės dvaras – viena didžiausių išlikusių dvarų sodybų Lietuvoje. Sodybos centre – klasicistinio stiliaus rūmai, pasižymėję prabanga ir puošnumu, greta jų puošnios arklidės, maniežas, na o 63 ha angliško stiliaus Žagarės parkas – vienas puošniausių ir architektūriniu požiūriu įdomiausių parkų Lietuvoje. Nuostabi vieta pasijusti tikru ponu. Patyrinėsime dvarą ir jo nuostabaus grožio parką. Žagarės miestelio ir dvaro paslaptis mums atskleis vietinis gidas.

Vakare vykstame namų link. Apie 21.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-06-04 08:00
Grįžimas: 2023-06-04 21:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Žagarę, dvarą, parką – apie 7 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Pažintinis žygis Mūšos tyrelyje – apie 7 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Pietūs – apie 5 Eur/asm. (perlinių kruopų košė su arbata).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.