Žygis aukštapelke, šaltalankių ūkis ir putojanti Alita degustacija!

KAINA
30 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. spalio 14 d. kviečiame keliauti į Dzūkiją, ne tik daugiau sužinoti apie šaltalankius, bet ir paskanauti iš jų pagamintos produkcijos, išvysti Ūlos akį, Zervynas, pasivaikščioti aukštapelke turinčia smagų pavadinimą „Meškos šikna“ ir apsilankyti putojančioje „Alita“ degustacijoje!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas – ekologiškas šaltalankių ūkis. Kartu su ūkio šeimininke apžiūrėsime ūkį, sužinosime kaip rūpintis šaltalankiais, kokie šaltalankiai auga ūkyje. Po to mūsų lauks gardi pažintis su ūkyje gaminama produkcija – arbata, uogiene ir kt. Patikusius produktus galėsime įsigyti.

Toliau keliausime į Alytų. Alytus – ne tik dzūkų „soscinė“, bet ir geriausio Lietuvoje putojančio vyno gamintojo kraštas. Užsuksime į mieste veikiančią putojančio vyno gamyklą „Alita“, kad galėtumėte išgirsti, pamatyti, užuosti ir paragauti. Ekskursijos metu pamatysite kaip gimsta alkoholiniai gėrimai, ir kiek laiko reikia, kad jie iš pirminės žaliavos virstų putojančiu vynu, brendžiu. Sužinosite vyno ir stipriųjų gėrimų gamybos būdus, įmonės istoriją, aplankysime tiek tradiciniu „Méthode traditionelle“, tiek „Charmat“ metodu gaminamų putojančio vyno gamybos cechus… Po ekskursijos dalyvausime degustacijoje, kurioje sužinosite apie gėrimų vartojimo kultūrą, suprasti skonių ir aromatų gamą.

Toliau mūsų laukia vaizdingas, apie 4 km ilgio žygis. Susipažinsime su nedidele žavia aukštapelke smagiu pavadinimu „Meškos šikna“ esančia pušynuose, netoli senovinio Marcinkonių kaimo. Sako, kad ši vieta taip pavadinta, nes seniau vietinės mamos meškomis savo vaikus gąsdindavo, kad nenueitų per toli į raistą. Na, tikrai, neatsargiai nuklydus gilyn į pelkę, gali nutikti taip, kaip jos pavadinimo antras žodis. Taip pat praeisime Klonių kopą, dar vadinama „Gaidžio kopa“ – žemyninė kopa Dzūkijoje, Marcinkonių kaimo pašonėje. Matyti geltono, smulkaus, švelnaus smėlio kopą būnant šimtus kilometrų nuo jūros – tikrai geras jausmas. Dzūkijos pušynuose, šiluose žemyninės kopos, pasirodo, tęsiasi dešimtis kilometrų, tačiau visos jos jau apaugusios medžiais ir žolėmis.

Toliau aplankysime draugiškai į mus žiūrinčią Ūlos akį – dar vieną Dzūkijos gamtos stebuklą ir vyksime į Zervynas – 48 sodybų kaimą, išlaikiusį liaudies architektūros savitumus ir sužinosime, kodėl čia stovi kryžiai su prijuostėmis.

Kupini gerų įspūdžių apie 21.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-10-14 07:00
Grįžimas: 2023-10-14 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija ir produktų degustacija šaltalankių ūkyje – apie 10 Eur/asm.
 • Ekskursija „Alita“ ir degustacija – apie 16 Eur/asm.
 • Aukštapelkių ekskursija su vietiniu gidu – apie 5 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.