Žėrintis Lumina šviesų parkas ir įtraukianti pažintis su energetika!

KAINA
26 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. sausio 7 d. kviečiame vykti į Vilnių – pasivaikščioti Vilniaus botanikos sode Lumina šviesų parke, kuris pirmą kartą atkeliavo į Lietuvą, apsilankyti Energetikos ir technikos muziejuje, neseniai atsidariusioje muziejaus stogo terasoje pasigrožėti miesto vaizdais.

8.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Lietuvos sostinėje Vilniuje persipina bemaž visi architektūros stiliai: gotika, renesansas, barokas, klasicizmas. 1994 m. UNESCO įtraukė Vilniaus senamiestį į Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Turėsite progą ne tik apsilankyti muziejuose, bet ir apžiūrėti Vilniaus rotušės aikštę – kadaise joje virė miesto gyvenimas. Visiems gerai žinomi Aušros Vartai ir juose esantis Dievo Motinos paveikslas, garsėjantis stebuklinga galia. Vilniaus universitetas – viena seniausių ir garsiausių Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Grakščiu klasicizmu alsuojantys Prezidento rūmai. Žemutinės pilies teritorijoje stūksanti prakilni Arkikatedra bazilika, menanti Mindaugo laikus. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, menanti garsius bei kilmingus valdovus. Tai tik dalis Vilniaus, kurį pamatysime…

Toliau keliausime į Energetikos ir technikos muziejų. Pirmoji viešoji Vilniaus miesto elektrinė šiandien labiau nei bet kada traukia praeivių žvilgsnius ir griauna nusistovėjusius tradicinio muziejaus stereotipus. Išplėsta, energetikos temai skirta, muziejaus ekspozicija lankytojams leidžia susipažinti su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, o pasivaikščiojimas tarp garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų – pajusti tokio pobūdžio industrinių objektų dvasią. Taip pat pasikelti į naujai atsidariusią Energetikos ir technikos muziejaus stogo terasą, tai nauja erdvė sukurta su temine ekskursija apie Vilniaus modernėjimą. Pati Vilniaus centrinė elektrinė pastatyta siekiant atsisakyti dujinio gatvių apšvietimo, pereinant prie pažangaus apšvietimo elektra. Tuo metu vieta jai – dešinioji Neries krantinė – parinkta kaip atoki ir tinkama industrinės paskirties pastatui. Ant muziejaus stogo veikiančios vėjo ir saulės jėgainės pristato visuomenei kasdien vis aktualesnę alternatyviąją energetiką. Energetikos ekspoziciją papildo informaciniai terminalai bei veikiantys Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos atominės elektrinių maketai.

Kad įspūdžių neužgožtų alkis turėsime laisvo laiko nueiti užkąsti į vieną iš daugybės kavinukių esančių Vilniaus senamiestyje.

Vyksime į kerintį Lumina meninių šviesų instaliacijų parką. Lumina parkai veikia keturiuose Lenkijos miestuose – Vroclave, Poznanėje, Liubline ir Bydgoščiuje. Šiais metais Lumina šviesų instaliacijų parkas įsikurs dar keliuose Europos miestuose – Vilniuje, Budapešte ir Prahoje. Lietuvoje parkas veiks vienoje gražiausių sostinės vietų – Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose. „Lumina“ šviesos instaliacijų parkas – tai ne tik pramoginis bet ir edukacinis, meninis projektas, kur bus galima išvysti ir originalių Lietuvos bei Lenkijos menininkų sukurtų darbų, susipažinti su šviesos kilme. Ar tik saulė, mėnulis ir žvaigždės skleidžia mums šviesą? O gal ir knyga? Kviečiame į šviesos kelionę, kurioje patirsite ir atrasite šviesų, šešėlių ir garsų magiją. Mažuosius keliautojus šioje pažinimo kelionėje drąsins, lydės ir takelius nušvies smalsuolis jonvabalis Jonas. Taip pat beveik 2 km ilgio take bus galima stabtelėti užkandžių ir gėrimų stotelėse. Parkas jums padovanos puikią kalėdinę nuotaiką ir paliks pačius gražiausius prisiminimus.

Pasisėmę gerų emocijų apie 19.00 val. vyksime namo. Grįžimas į Panevėžį apie 21.00 val.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-01-07 08:30
Grįžimas: 2023-01-07 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Energetikos ir technikos muziejus – 7 Eur/asm., moksleiviams, studentams, senjorams – 3,5 Eur/asm.
 • Lumina šviesų parkas – 14 Eur/asm., vaikams iki 18 metų, studentams iki 26 metų (turintiems ISIC arba LSP studento pažymėjimą), pensininkams, neįgaliesiems ir juos lydintiems asmenims – 12 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.