Vyrų diena Daugpilyje: tvirtovė, šratų gamykla ir metalo galerija!

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. lapkričio 20 d. kviečiame vyriškai paminėti tarptautinę vyrų dieną Daugpilyje – pamatyti vokiečių kariuomenės vadavietę, Daugpilio tvirtovę, šratų gamyklą-muziejų, aplankyti Preili miestelį ir Sventės dvaro karo technikos muziejų!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pakeliui užsukame į Zarasus. Apžvalgos ratas – vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Lietuvoje. Nuo 17 m aukščio matyti didžiausias mieste Zaraso ežeras su keturiomis salomis, didžiausia – 44 ha.

Istoriniu traktu Varšuva – Peterburgas važiuojame link Latvijos. Lietuvos–Latvijos pasienyje Egiptės vietovėje išlikusios liuteronų bažnyčios sušaudytos sienos mena I ir II pasaulinius karus, šalia išlikusi I pasaulinio karo įtvirtinimų vokiečių kariuomenės vadavietė.

Daugpilis – antras pagal dydį Latvijos miestas, Latgalos regiono sostinė. Aplankysime Daugpilio tvirtovę. Jau nuo XIII a. yra žinomi įtvirtinimai prie Dauguvos upės, šiandien išnykusi Kalavijuočių ordino pilis. Unikali XIX a. Daugpilio tvirtovė, išlikusi iki mūsų dienų, statyta Napoleono žygiui atremti. Tai vienintelis beveik be pakitimų išlikęs 19a. I p. tvirtovės pavyzdys Rytų Europoje. Pasivaikščiosime po 150 ha tvirtovės teritoriją, apžiūrėsime pagrindinius pastatus ir pasidairysime į Dauguvą nuo aukštų įtvirtinimų sienų. Restauruotame Arsenalo pastate šiuo metu įsikūręs modernisto dailininko Marko Rotko, kuris kilęs iš Daugpilio, centras. Pasižvalgysime po Daugpilio gatves, kuriose matysime moderno ir raudonųjų plytų architektūros pastatus, Šventyklų kalvą (Baznickalnis), kur stovi keturių konfesijų maldos namai.

XIX a. Toliau mūsų lauks Daugpilio šratų gamykla-muziejus. Galima sakyti, kad gamyklos atsiradimas susijęs ir tvirtovės ant Dauguvos kranto karo reikmėmis. Šratai čia gaminami iki šiol, išlikęs unikalus 28 m aukščio šratų liejimo bokštas. Gamykloje mūsų lauks ekskursija su bandomuoju šaudymu į taikinius.

Tęsiame kelionę į Preili. Preili – mažas Latgalos miestelis, kuris garsus čederio sūrio gamykla, unikaliu autorinių lėlių muziejumi, restauruojamu dvaru ir didžiausiu Latvijoje 40 ha parku. O nuo 2019 metų turistus traukia Metalo meno galerija Nester custom, sulaukusi didelio populiarumo dėl originalių metalo dirbinių, eksponuojamų galerijoje. Čia mes ir apsilankysime, o apie galeriją papasakos pats dirbinių autorius ir galerijos vadovas Aleksandrs Nesterjuks.

Paskutinė mūsų kelionės stotelė – Sventės dvaro karo technikos muziejus. Muziejus įrengtas buvusiame grafų Pliaterių- Zybergų Jaunsventės dvaro restauruotame ūkiniame pastate. O dvaro pastate šiandien įsikūręs viešbutis ir restoranas.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

SVARBU!
Į Latviją be apribojimų ir izoliacijos gali atvykti:
a) Europos vaistų agentūros ar Pasaulio sveikatos organizacijos pripažintomis vakcinomis paskiepyti asmenys praėjus 15 dienų po vakcinacijos kurso pabaigos ir turintys tai patvirtinantį dokumentą;
b) Covid-19 liga persirgę asmenys, kai nuo pirmo teigiamo SARS RNS tyrimo yra praėję ne daugiau nei 180 d., ir turintys tai patvirtinantį dokumentą asmenys;

ES skaitmeninį Covid pažymėjimą galima išsiimti: https://www.esveikata.lt/naujienos/0/103
Neturint el. bankininkystės dėl ES Covid pažymėjimo reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Visiems bet kokiu būdu iš bet kurios valstybės keliaujantiems į Latviją arba vykstantiems per šalį tranzitu privaloma ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti keliautojo anketą https://covidpass.lv/ ir išsaugoti QR kodą.

Daugiau informacijos apie atvykimą į Latviją:
https://keliauk.urm.lt/location/latvija

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-11-20 07:00
Grįžimas: 2021-11-20 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistinu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Šratų gamyklos-muziejaus lankymas ir bandomasis šaudymas – apie 5 Eur/asm.
 • Nester Custom galerija ir gidas – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams, moksleiviams apie 3,5 Eur/asm.
 • Sventės dvaro lankytojo bilietas – suaugusiems ir senjorams apie 2 Eur/asm., vaikams nuo 14 iki 8 metų apie 1 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.