Vyrų diena Daugpilyje: tvirtovė, šratų gamykla ir metalo galerija!

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. lapkričio 19 d. kviečiame vyriškai paminėti tarptautinę vyrų dieną Daugpilyje – pamatyti vokiečių kariuomenės vadavietę, Daugpilio tvirtovę, šratų gamyklą-muziejų, aplankyti Preili miestelį ir Sventės dvaro karo technikos muziejų!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pakeliui užsukame į Zarasus. Apžvalgos ratas – vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Lietuvoje. Nuo 17 m aukščio matyti didžiausias mieste Zaraso ežeras su keturiomis salomis, didžiausia – 44 ha.

Istoriniu traktu Varšuva-Peterburgas važiuojame link Latvijos. Lietuvos-Latvijos pasienyje Egiptės vietovėje išlikusios liuteronų bažnyčios sušaudytos sienos mena I ir II pasaulinius karus, šalia išlikusi I pasaulinio karo įtvirtinimų vokiečių kariuomenės vadavietė.

Vyksime į Sventės dvaro karo technikos muziejų. Muziejus įrengtas buvusiame grafų Pliaterių-Zybergų Jaunsventės dvaro restauruotame ūkiniame pastate. O dvaro pastate šiandien įsikūręs viešbutis ir restoranas.

Atvykstame į Daugpilį, tai antras pagal dydį Latvijos miestas, Latgalos regiono sostinė. Aplankysime Daugpilio tvirtovę. Jau nuo XIII a. yra žinomi įtvirtinimai prie Dauguvos upės, šiandien išnykusi Kalavijuočių ordino pilis. Unikali XIX a. Daugpilio tvirtovė, išlikusi iki mūsų dienų, statyta Napoleono žygiui atremti. Tai vienintelis beveik be pakitimų išlikęs 19a. I p. tvirtovės pavyzdys Rytų Europoje. Pasivaikščiosime po 150 ha tvirtovės teritoriją, apžiūrėsime pagrindinius pastatus ir pasidairysime į Dauguvą nuo aukštų įtvirtinimų sienų. Restauruotame Arsenalo pastate šiuo metu įsikūręs modernisto dailininko Marko Rotko, kuris kilęs iš Daugpilio, centras. Pasižvalgysime po Daugpilio gatves, kuriose matysime moderno ir raudonųjų plytų architektūros pastatus, Šventyklų kalvą (Baznickalnis), kur stovi keturių konfesijų maldos namai.

XIX a. Toliau mūsų lauks Daugpilio šratų gamykla-muziejus. Galima sakyti, kad gamyklos atsiradimas susijęs ir tvirtovės ant Dauguvos kranto karo reikmėmis. Šratai čia gaminami iki šiol, išlikęs unikalus 28 m aukščio šratų liejimo bokštas. Gamykloje mūsų lauks 1 valandos ekskursija (rusų kalba) su bandomuoju šaudymu į taikinius.

Paskutinė kelionės stotelė, Preili tai mažas Latgalos miestelis, kuris garsus čederio sūrio gamykla, unikaliu autorinių lėlių muziejumi, restauruojamu dvaru ir didžiausiu Latvijoje 40 ha parku. O nuo 2019 metų turistus traukia Metalo meno galerija Nester custom, sulaukusi didelio populiarumo dėl originalių metalo dirbinių, eksponuojamų galerijoje. Čia mes ir apsilankysime, o apie galeriją papasakos pats dirbinių autorius ir galerijos vadovas Aleksandrs Nesterjuks.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-11-19 07:00
Grįžimas: 2022-11-19 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistinu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Šratų gamyklos-muziejaus lankymas ir bandomasis šaudymas – apie 5 Eur/asm. Gidas – 15 Eur grupei.
 • Nester Custom galerija ir gidas – suaugusiems apie 6 Eur/asm., moksleiviams apie 2.50 Eur/asm. Senjorams – 3.50 Eur/asm.
 • Sventės dvaro lankytojo bilietas – apie 2,50 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.