Ventspilis – Latvijos gėlių ir fontanų sostinė!

KAINA
60 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. liepos 18-19 d. kviečiame vykti į vieną gražiausių Latvijos miestų Baltijos jūros pakrantėje – Ventspilį, kur Jūsų lauks gėlės, fontanai, nuotaikingos karvutės, plaukimas laivu, važiavimas traukinuku ir nuostabus poilsis prie jūros!

Ventspilis – tai Latvijos gėlių ir fontanų sostinė, pakerianti grožiu, spalvom, Mėlynosios vėliavos paplūdimiais… Kūrybiškų ir stropių sodininkų dėka miesto gatves puošia originalios gėlių lysvės, kurios nepalieka abejingų!

1 DIENA

6.00 val. išvykimas iš Panevėžio.
.
Net ir niekuomet nesilankiusieji Ventspilyje yra girdėję apie simpatiškas karvutes, kurios ganosi įvairiose Ventspilio vietose. 2002 m. Venspilyje buvo sukurtos 26 natūralaus dydžio karvės. Šiame projekte dalyvavo įvairūs Latvijos menininkai bei įžymybės. Didžioji dalis karvių buvo parduotos labdaros tikslais. Ventspilis yra miestas, neįsivaizduojamas be gėlių. Jos – it miesto siela, matoma nesuskaičiuojamais gėlių vazonais, piramidėmis ir skulptūromis: Ančių šeima, Povandeninis pasaulis, Kiškių šeima, Boružės, Bobslėjaus komanda, Jūros akmenys. Negalima pamiršti ir gėlių laikrodžio, tikslų laiką kas valandą skambinančio Didžiajame prospekte.

Leisimės į pažintinę ekskursiją po miestą. Grožėsimės gėlių skulptūromis, lankysime miesto skverus ir fontanus, pasivaikščiosime miesto centre – Rotušės aikštė, kur yra Šv.Nikolajaus (liuteronų) bažnyčia. Vos už keletos žingsnių – Turgaus aikštė su varpų kariljonu ir laikrodžio bokštu.
Lankysime Ventspilio Livonijos ordino pilį. Ventspilio pilis yra vienintelė Kuržemėje pastatyta ordino pilis, išlikusi iki mūsų dienų. Ši 1290 m. pastatyta konvento tipo pilis turi keturis gyvenamuosius korpusus. Pilyje beveik du šimtmečius buvo kalėjimas. Jame buvo kalinamas 1905 m. revoliucijos dalyvis rašytojas A. Austrinis (1884-1934), po II pasaulinio karo – poetas K. Jekabsonas (1879-1946), kuris čia ir mirė. Dabar restauruotose pilies patalpose įrengtas muziejus su nuolatine ekspozicija apie Ventspilio pilies ir kalėjimo istoriją. Po pastarąjį dešimtmetį atliktų rekonstrukcijos darbų pilyje įsikūrė Ventspilio muziejus, kurio skaitmeninė ekspozicija apie pilies, miesto ir uosto istoriją laikoma moderniausia Baltijos šalyse.

Jūros vartai – rankos atstumu, tad sėdame į *turistinį laivą „Hercogs Jekobs“ ir Ventos upės delta plaukiame iki pat jūros vartų. Kelionė trunka apie valandą, jos metu galima pamatyti senamiestį, uostą bei vienintelį Latvijoje pakeliamą tiltą. Tai nepakartojama galimybė apžvelgti Ventspilio miestą.

Laisvas laikas. Saulė, jūra ir pramogos!

Pageidaujantiems ir norintiems sužinoti Ventspilio alaus daryklos istoriją, alaus gaminimo niuansus, siūlome aplankyti aludę „Courlander“, kur galima nusipirkti ir paragauti vietoje gaminamo alaus, taip pat įvairių rūšių užkandžių, įskaitant ir žuvies patiekalus.

Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.

2 DIENA

Papusryčiavę ir pailsėję keliaujame pasivažinėti garsiuoju siauruku.
Garsiuoju Siauruku važiuosime į Lembergo kalną, lankysimės aktyvaus poilsio parke. Siaurukas – tai 600 m siaurasis geležinkelis su ypač pamėgtais atvirais vagonai kursuoja 1,4 km ilgio Apskritimo linija ir 3,0 km ilgio Kalno linija, kurios eina iki Ventspilio nuotykių parko. Pirmojo pasaulinio karo metu šią susisiekimo priemonę įrengė vokiečių kariuomenė, geležinkelio linija sujungė Ventspilį su pajūrio žvejų gyvenvietėmis. 1916 metų siaurojo geležinkelio garinis lokomotyvas su vagonais visus norinčius paims į ramią pažintinę kelionę*.

Vykstame į pietinį molą. Pietinio molo pabaigoje skvarbi švyturio akis ryžtingai pasitinka laivus, apšviesdama jiems kelią. Čia žmogus ir jūra lieka dviese! Visiškai neseniai Pietinis molas nuo paplūdimio buvo atskirtas spygliuotos vielos tvora, tačiau dabar 1 487,5 m ilgio molas – mėgstama ventspiliečių ir svečių pasivaikščiojimo vieta. Dieną jūron galima žvelgti iš 19 m aukščio Apžvalgos bokšto (Skatu tornis), o vakare kelią iki švyturio apšviečia romantiški žibintai. Pažintis su „Jūrmalos“ parku, laisvas laikas prie jūros.

Mėgstantys aktyvesnį poilsį gali apsilankyti Nuotykių parke arba Paplūdimio vandens *parke po atviru dangumi. Parkas įsikūręs Mėlynosios vėliavos paplūdimyje. Čia įrengti trys baseinai (vandens temperatūra +24°C), skirtingi nusileidimo takeliai: standartinis, šeimos, „turbo“, „laisvo kritimo“ ir nusileidimas su pripučiamomis padangomis. Mažuosius lankytojus džiugina atrakcionai „Aštuonkojis“, „Valtis“, „Varlytė“, Grybas“. Jei diena vėsesnė, po maudynių galite sušilti saunoje arba burbulinėse voniose (vandens temperatūra +35°C).

Apie 17.00 val. išvykstame į namus, apie 22 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-07-18 06:00
Grįžimas: 2020-07-19 22:00

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė dviviečiame, triviečiame kambaryje.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ventspilio pilis ir eksursija – apie 4 Eur/asm., apie 2,5 Eur vaikams ir senjorams.
 • Plaukimas laivu „Hercogs Jakobs“ – apie 2,5-3 Eur/asm.
 • Siaurukas (traukinys) – apie 2-3 Eur/asm.
 • Paplūdimio vandens parkas (1,5 val.) – 6 Eur suaugusiems, 4,5 Eur mokiniams (papildomas pusvalandis – 1 Eur).
 • Alaus degustacija – apie 6-10 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.