Velykos pas Zanavykus: dvarai, piliakalniai ir gražuoliai margučiai!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. balandžio 1 d. kviečiame pasveikinti pavasarį kelione į zanavykų kraštą! Aplankysime Zyplių ir Gelgaudiškio dvarus, paskanausime Zanavykų ragaučiaus, pasigrožėsime įspūdinga Nemuno pakrantės panorama bei, kad šv. Velykos neužkluptų nepasiruošus, sudalyvausime margučių edukacijoje!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Lankysimės žavingame Zyplių dvare. Zyplių dvaro ansamblį sudaro 11 išlikusių pastatų, dvaro ansamblis apsuptas vieno didžiausių parkų Lietuvoje – jis užima 21 ha teritoriją. Šiandien dvaras – vienas iš labiausiai lankomų objektų Šakių rajone. Čia nuolat vyksta projektų pristatymai, konferencijos, sueigos, šventės, savaitgaliais rodomi kaimo teatrų spektakliai. Buvusiose dvaro arklidėse yra įrengta Zyplių dvaro galerija, čia nuolat eksponuojama daug meno dirbinių: paveikslų, rankdarbių, medžio, akmens skulptūrų, keramikos, kalvystės, stiklo dirbinių, įspūdingi sodai, kaukės. Viename iš dvaro ūkio pastatų įkurta kalvė, kitame – keramikos dirbtuvės. Centriniai rūmai restauruoti 2012 m. Buvusioje vežiminėje įkurtas Zanavykų muziejus. Dvaras buvo perstatinėjamas, kol galiausiai įgavo neobarokinių bruožų. Patį Zyplių dvaro ansamblį sudaro pastatų grupė: rūmai, dvi oficinos, virtuvė, karvidė, arklidė, tvartas, svirnas, ratinė, kumetynas, šunidė.

Vos už kelių žingsnių nuo dvaro, vežiminės pastate, įsikūręs Zanavykų muziejus. Kad laiku spėtume pasiruošti gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms, sudalyvausime Edukacijoje, kurios metu praktiškai ir teoriškai susipažinsime su šv. Velykų papročiais ir atskleisime gražiausio margučio paslaptį! Pagilinsime žinias apie Gavėnią, gamtos atbudimą, apie verbas ir Verbų sekmadienį, Didžiąją savaitę. Sužinosime apie margučių spalvas, natūralių dažų gamybą, marginimo techniką ir ornamentiką, jos simboliką. Praktinio užsiėmimo metu galėsime išbandyti kiaušinio marginimą karštu vašku. Tik nepamirškite su savimi turėti bent po 2 virtus kiaušinius marginimui.

Prisimarginę kiaušinių, keliaujame išbandyti kulinarinę edukacinę programą „Zanavykų ragaučius“! Jos metu mus pasitiks „gaspadinė“ ir jos „mergučės“, kurios supažindins su zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istorija, mokins vietinės šnektos ir net susodins už stalo pagal unikalias krašto tradicijas! „Zanavykų Ragaučiaus“ edukacinę programą aplankę žmonės sako, kad ši galimybė paglosto ne tik jų skrandį, bet ir širdį: vieni nuoširdžiai pasilinksmina, o kiti kartais net braukia ašarą iš naujo atradę tikrą, gyvą, unikalią ir net šiek tiek egzotišką Lietuvą…

Kelionę tęsime Sudargo miestelyje, įsikūrusiame vaizdingoje Nemuno pakrantėje. Įdomaus miestelio įžymybės – Balnakalnis, Žydkapiai, Bevardis, Pilaitė ir Vorpilis – penkių piliakalnių kompleksas. Niekur Lietuvoje nepamatysime tokios panoramos, kaip čia – nuo Vorpilio piliakalnio! Čia pat papėdėje – pilkai melsva Nemuno juosta. Jeigu diena giedri ir skaidri, o regėjimas geras, anapus Nemuno galima įžiūrėti net už 30 kilometrų esančius Tauragės kaminus. O akyliausieji giriasi, vakaruose įmatą net Ragainės ir Tilžės bokštus. Sudargo kraštas – knygnešių kraštas. Iš čia kilusių žinomų žmonių šaknys kerojasi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pasigerėję žadą atimančiu kraštovaizdžiu, aplankysime vos prieš kelis metus atidengtą skulptūrą, skirta įamžinti rašytoją Jerome’ą Davidą Salingerį ir jo garsųjį romaną „Rugiuose prie bedugnės“.

Toliau keliaujame į Gelgaudiškio dvarą. Ant vaizdingo Nemuno upės šlaito stovi atgijęs naujam gyvenimui XIX a. Gelgaudiškių dvaro ansamblis. Apsilankysime jaukiose, ypatingą aurą išsaugojusiose dvaro menėse, susipažinsime su turtinga jo istorija. Sodyba turi vieną didžiausių Lietuvoje miško tipo parką su jame augančiais retais želdynais. Nacionalinio reikšmingumo lygmens kultūros paveldo objektas Gelgaudiškio dvaro sodyba yra paskelbta kultūros paminklu.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-04-01 07:00
Grįžimas: 2023-04-01 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Edukacinė programa „Kiaušinių marginimas vašku“ – apie 4 Eur/asm.
 • Ekskursija Zyplių dvare – apie 3 Eur/asm.
 • Zanavykų ragaučius – 14 Eur/asm.
 • Gelgaudiškio dvaro ekskursija – apie 5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.