Vaizdingasis Vidžemės kraštas: Lygatnė – Cėsys – Araiši!

KAINA
30 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. spalio 8 d. kviečiame vykti į Vaizdingąjį Vidžemės kraštą, aplankyti kalnuotąją Lygatnę, viduramžišką Cėsį ir žavingąjį Araiši miestelį!

Dažnai net neįtariame, kokių gamtos stebuklų galime aptikti kaimyninėje Latvijoje. Viena įdomiausių vietų – Gaujos Nacionalinis parkas, kuris nustebina lankytojus gausybe atodangų, urvų, kanjonų, neįtikėtinų formų olų, uolų, požeminių upelių ir ežerų gausa. Vaizdai privers užsimiršti, kad esate kaimyninėje valstybėje…

6.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliaujame į Lygatnę. Lygatnė priklauso vienam iš gražiausių Latvijos gamtos kampelių Gaujos Nacionaliniame parke. Apsilankius Lygatnėje vietinio gido lydimi pamatysime Lustūžį. Jis yra dešiniajame Lygatnes upės krante ir tęsiasi 250 m pasroviui, 50 m palei miško pakraštį. Plotas 4,5ha. Tai vertingas geologinis, geomorfologinis paminklas – smiltainio ola, kuri dominuoja Lygatnes centro panoramoje. Ant jo lengva užlipti laiptais, o nuo jo viršaus matyti visas Lygatnės centras. Žemiau uoloje yra vyno rūsiai. Aplankysime uoloje esančias olas ir vyno rūsius. Pageidaujantys galės įsigyti vietinės gamybos vyno.

Sukame į patį latviškiausią Latvijos miestą Cėsis. Aplankome Cėsių pilį. Tai vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kurios senojoje Latvijos teritorijoje pastatė Vokiečių ordino riteriai. Manoma, kad pilis pradėta statyti 1209 m. Ekskursija po senąją viduramžių pilį.

Laisvas laikas. Galėsite savarankiškai paklajoti senovinėmis Cesio gatvelėmis ar užsukti į kavinukę paragauti latviškų patiekalų.

Grįždami užsuksime į Araišius, kuriuose yra rekonstruota, unikali medinė IX- X a. gyvenvietė ant ežero. Tai ežero viduryje ant polių stovintis Latgalių gyvenvietės medinių pastatų kompleksas. Čia apžiūrėsite daugiau kaip 20 medinių namelių, Livonijos laikų pilies griuvėsius. Patekti į namelių vidų pavyks tik susilenkus. Sakoma, kad vikingų laikais vienam žmogui tekdavę tik 3 kv. m. gyvenamojo ploto. Spėjama kad Araišiuose gyveno daugiau nei 70 žmonių.

Smagiai praleidę laiką apie 20.30 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-10-08 08:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Lygatnė. Ekskursija „Lygatnės uolų paslaptys“ – apie 2 eurs/asm. (Kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Lygatnė. Keltas per upę – 10 Eur grupei.
 • Cėsio senoji viduramžių pilis – suaugusiems apie 6 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 4 Eur/asm., šeimyninis bilietas (2 suaugę ir vaikai iki 16 metų ) 12 Eur. Gidas 35 Eur grupei iki 25 asmenų.
 • Araišių archeologijos muziejus – suaugusiems apie 5 Eur/asm., studentams ir senjorams apie 4 Eur/asm., šeimos bilietas (2 suaugusieji + 2 vaikai nuo 7 iki 18 metų) apie 18 Eur. Gidas grupei iki 20 asmenų 45 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.