Užgavėnės Panemunės pilyje: blynai, šokiai ir kaukių balius!

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. vasario 19 d. kviečiame pasičiupus išradingiausią kaukę keliauti į pašėlusiai linksmą žaidimų, blynų ir šokių kupiną persirengėlių vakaronę Panemunės pilyje!

9.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atkeliaujame į triukšmingą Užgavėnių šventę! Panemunės pilies kieme mus pasitiks Kanapinio ir Lašininio rungtynės, Morės deginimas, įdomūs žaidimai ir kvapniausi blynai. Šėlsmais ir juokais varysime žiemą iš kiemo ir garsiai šauksimės pavasario!

Sudalyvavę Užgavėnių linksmybėse, vietinio gido lydimi, keliausime į ekskursiją po pilį. Panemunės pilis yra geriausiai išlikusi renesansinė rezidencinė pilis Lietuvoje, atskleidžianti turtingus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir kultūros sluoksnius. Tai įspūdingas pilies kompleksas – keturi korpusai, sudarantys uždarą kiemą. Šalia pilies – penki kaskadiniai tvenkiniai ir parkas. Panemunės pilis išsiskiria savo efektingu dydžiu ir išlikusia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus menančia sienų tapyba. Ypatinga vertybė yra skirtingų epochų ir jas atspindinčių stilių dermė: renesansas, barokas ir klasicizmas. Tokia meno stilių įvairovė ir nuolat keičiamos Vilniaus dailės akademijos ekspozicijos nepalieka abejingų nei mažų, nei didelių.

Po ekskursijos galėsime apsilankyti pilies virtuvėje veikiančioje Užgavėnių mugėje.

Toliau mūsų lauks užburianti persirengėlių vakaronė pilies menėje. Užgavėnės buvo švenčiamos visoje Europoje. XVIII a. šalia visuotinai paplitusių karnavalų pradėti rengti maskaradai (kitaip vadinami kaukių baliais; lenkiškai: reduty, maskarady). Abiejų Tautų Respublikoje kaukių baliai paplito XVIII a. pirmoje pusėje. Manoma, kad juos išpopuliarino Augustas II, pats mėgęs ir noriai dalyvavęs Varšuvos maskaraduose. Maskarado dalyviai puošėsi kaukėmis, vaizduojančiomis įvairių kraštų ir luomų žmones.

Pasipuošę Užgavėnių kaukėmis mokinsimės senųjų, jau istorija tapusių, šokio žingsnelių. Skambant muzikai ir sukantis šokio ritmu pasijausime lyg patekę į praeitį…

Prisivalgę gardžių blynų ir kupini gerų emocijų apie 21 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-02-19 09:30
Grįžimas: 2023-02-19 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • Ekskursija Panemunės pilyje – suaugusiems apie 4 Eur/asm., moksleiviams, studentams ir senjorams apie 2 Eur/asm. Gidas 25 Eur grupei.
  • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.