Užburianti Cesvainės pilis, Krustpils ir svaiginanti degustacija!

KAINA
31 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. lapkričio 12 d. kviečiame keliauti į žaviąją Krustpils pilį, po to aplankyti gražuolę Cesvainės pilį bei susipažinti su Maduona bei paskanauti gardaus vyno!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas Krustpils pilis. Pilies pavadinimas kilęs nuo fasade iškalto kryžiaus – vietiniai gyventojai dar XIX a. viduryje pilį vadino „kryžiaus ženklo pilimi“ (latvių k. krusts – kryžius). Pilis buvo svarbi kelio į Latgalą dalis, pro ją ėjo Rygos – Daugpilio kelias. XVI a.Lenkijos karalius Steponas Batoras pilį padovanojo Nikolajui Korfui. XVI–XX a. ji priklausė baronams fon Korfams. Pilyje dabar yra įsikūręs Jekabpilio istorijos muziejus. Tai vienas iš seniausių savivaldybių muziejų Latvijoje, įkurtas 1920 m. Lydint gidui susipažinsime su pilies istorija, nuolatine ekspozicija, rūsyje apžiūrėsime seniausias mūrinės pilies dalis ir kt. Pilies vartų bokšte eksponuojamos meno parodos, iš jo galima apžiūrėti miesto panoramą. Po to kartu su muziejaus gidu patrauksime susipažinti su žavingu Jekabpiliu – jo istorija bei lankomais objektais.

Po to keliausime į Cesvainės pilį, kuri šiek tiek primins Hogvartso pilį iš filmų apie Harį Poterį. Cesvainės pilis su parku yra žymus eklektizmo meno paminklas, sujungiantis architektūrą, skulptūrą, metalo meną ir tapybą. Pilis pastatyta 1893–1896 m. pagal vokiečių architekto Hanso Gryzebacho ir skulptoriaus Augusto Georgo Dinklagės projektą. Nuo 1919 m. pilyje veikė mokykla; 2002 m. gaisras nuniokojo pilies stogą. Dabar pilis palaipsniui atgauna savo pirminę išvaizdą. Šiuo metu Cesvainės pilyje veikia Cesvainės muzikos ir dailės mokykla, turizmo informacijos centras ir kraštotyros muziejus. Apžiūrėsime restauruotą ir dar nerestauruotą pilies dalis, apeisime plačius rūsius ir užlipsime į apžvalgos bokštą. Po to keliausime į miestelį, supažinsime su istorija bei miestelio paslaptimis…

Susipažinę su gražuolėmis pilimis keliausime į žavų Maduonos miestelį, kur mus pasitiks nedidelė trijų kartų šeimos įmonė. Latvijoje labiau mėgiamas pusiau saldus vynas, todėl šiuo metu vyno statinėse iš esmės rauginamas vynas iš sodo uogų (juodųjų serbentų, rabarbarų, serbentų, vyšnių, svarainių, šermukšnių, aviečių) ir miško uogų (mėlynių, spanguolių, bruknių). Paskanausime 4 rūšių vynų.

Kupini gerų įspūdžių apie 22.00 val. sugrįžtame į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-11-12 07:00
Grįžimas: 2023-11-12 22:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Krustpils pilies lankymas – suaugusiems apie 6 Eur/asm., senjorams, studentams, moksleiviams apie 4 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursija grupei po miestelį ir muziejų apie 60 Eur).
 • Cesvainės pilies lankymas – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams, moksleiviams apie 2,50 Eur/asm., (gido ekskursija grupei apie 70 Eur.)
 • Vyno degustacija Maduonoje – apie 7 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.