Ukmergės krašto dvarai ir gardusis firminis dvaro pyragas!

KAINA
24 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. lapkričio 13 d. kviečiame keliauti pasigrožėti Ukmergės krašto dvarais bei paskanauti kavos su firminiu gardžiuoju Taujėnų dvaro pyragu!

8.10 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmiausia aplankysime savo turtingumu ir prašmatnumu garsėjusią kunigaikščių Radvilų rezidenciją – Taujėnų dvarą. Čia suderinta senųjų laikų dvasia ir šiuolaikinė estetika. Rūmų interjeras buvo gausiai papuoštas Radvilų giminės portretais, skulptūromis, medžioklės trofėjais, senoviniais ginklais. Gidas papasakos dvaro istoriją, aprodys nuostabias sales, menes, apartamentus. Ekskursiją užbaigsime kavinės patalpose prie paruošto stalo su gardžiomis vaišėmis: kava, arbata, bei dvaro pyragu.

Pasigrožėję Taujėnų dvaru keliausime į Ukmergę. Pirmiausia aplankysime Ukmergės piliakalnį. Piliakalnis stūkso Šventosios upės ir Vilkmergėlės upelio santakoje, miesto centre. Šlaitai statūs, 16 m aukščio. Tai labai senas piliakalnis, naudotas gynybai jau pirmajame mūsų eros tūkstantmetyje. 13 a. pradžioje jo viršuje stovėjo medinė pilis. Atlaikiusi daugybę kryžiuočių antpuolių, 1391 m. Vytauto ir Jogailos kovų metu pilis buvo sudeginta, tačiau piliakalnis visus džiugina iki šių dienų. Apžiūrėję miesto panoramą keliausime pasižvalgyti po patį miestą. Pasivaikščiosime po senamiestį, išgirsime jo istoriją.

Siesikų dvaro pilis stūkso pietiniame Siesikų ežero krante vos už poros kilometrų nuo to pačio pavadinimo miestelio. Pastatyta XVI a pradžioje ji iki šiol išlieka vienu ankstyviausiu ir mistiškiausių renesansinių statinių Lietuvoje. Apie tariamą jos statytoją Gabrielių Daumantą Siesickį nėra daug informacijos, tačiau teigiama, jog jis buvo apsišvietęs didikas ir tarnavęs Jogailaičių dinastijos atstovams. XIX a viduryje tuometinis dvaro šeimininkas Dominykas Daugėla pilį rekonstravo, suteikdamas jai klasicistinių bruožų. Rūmuose jis sukaupė didelę meno dirbinių ir istorinių eksponatų, ginklų kolekciją. Buvo įrengta ir pagoniška šventyklėlė. Deja, XX a karų verpetuose šie turtai dingo. Šiuo metu pilnai restauruotas pirmas pilies aukštas, antrajame vykdomi tyrimai ir restauravimo darbai. Lankytojai įleidžiami į abu aukštus ir turi galimybę susipažinti su autentiška sienine tapyba, architektūriniais sprendimais.

Trumpai stabtelsim prie prezidento Antano Smetonos dvaro. Dvaro istorija prasideda kartu su A. Smetonos 60–ies metų jubiliejumi. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. A. Smetona pavadino jį „Užugirio kiemu“ ir pageidavo čia įkurti pavyzdinį ūkį, kuris vėliau galėtų tapti žemės ūkio mokykla. Šiandien dvaras yra renovuotas.

Kupini gerų įspūdžių apie 17.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-11-13 08:10
Grįžimas: 2022-11-13 17:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Taujėnų dvarą – suaugusiems 4 Eur/asm., ekskursija vaikams iki 7 metų nemokamai, kava su pyragu – 5 Eur/asm.
 • Ekskursija po Siesikų dvaro ūkį – suaugusiems 4 Eur/asm., vaikams, senjorams 2 Eur/asm. (vietinio gido ekskursija grupei apie 25 Eur)
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.