Ukmergės kraštas ir šiurpios Helovyno pramogos Taujėnų dvare!

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. lapkričio 4 d. kviečiame pasigrožėti Ukmergės apylinkėmis, apsilankyti Antano Smetonos dvare, padegustuoti gardaus kūgelio, aplankyti Siesikų pilį bei Helovyniškai pasipuošusį Taujėnų dvarą!

9.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas bus prezidento Antano Smetonos dvaras. Dvaro istorija prasideda kartu su A. Smetonos 60–ties metų jubiliejumi. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. A. Smetona pavadino jį „Užugirio kiemu“ ir pageidavo čia įkurti pavyzdinį ūkį, kuris vėliau galėtų tapti žemės ūkio mokykla. Šiandien dvaras yra renovuotas, o čia atvykstančių laukia ekskursija po dvarą, taip pat žavingos dvaro apylinkės. Dvare galima susipažinti su Smetonų šeimos gyvenimu, pasiklausyti pikantiškų pasakojimų apie Smetonienę, pajusti tikrą tarpukario dvasią.

Pažintį su Užulėniais pratęsime ekskursiją po Užugirio muziejų – rūmus primenančiame pastate, kurį krašto gyventojams padovanojo Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona. Jo rūpesčiu čia 1935 m. buvo įkurta viena moderniausių Lietuvos pradinių mokyklų. Išskirtinė vieta Užugirio muziejaus ekspozicijoje skiriama A. Smetonai. Čia surinkta nemažai leidinių, nuotraukų, paveikslų, susijusių su Lietuvos Prezidento asmenybe.

Po smagios ekskursijos mūsų lauks skani degustacija – keptas kūgelis!

Siesikų dvaro pilis stūkso pietiniame Siesikų ežero krante vos už poros kilometrų nuo to pačio pavadinimo miestelio. Pastatyta XVI a pradžioje ji iki šiol išlieka vienu ankstyviausiu ir mistiškiausių renesansinių statinių Lietuvoje. Apie tariamą jos statytoją Gabrielių Daumantą Siesickį nėra daug informacijos, tačiau teigiama, jog jis buvo apsišvietęs didikas ir tarnavęs Jogailaičių dinastijos atstovams. XIX a viduryje tuometinis dvaro šeimininkas Dominykas Daugėla pilį rekonstravo, suteikdamas jai klasicistinių bruožų. Rūmuose jis sukaupė didelę meno dirbinių ir istorinių eksponatų, ginklų kolekciją. Buvo įrengta ir pagoniška šventyklėlė. Deja, XX a karų verpetuose šie turtai dingo. Šiuo metu pilnai restauruotas pirmas pilies aukštas, antrajame vykdomi tyrimai ir restauravimo darbai. Lankytojai įleidžiami į abu aukštus ir turi galimybę susipažinti su autentiška sienine tapyba, architektūriniais sprendimais.

Mūsų kelionės kulminacija – turtingumu ir prašmatnumu garsėjanti kunigaikščių Radvilų rezidencija Taujėnų dvaras! Čia suderinta senųjų laikų dvasia ir šiuolaikinė estetika. Rūmų interjeras buvo gausiai papuoštas Radvilų giminės portretais, skulptūromis, medžioklės trofėjais, senoviniais ginklais. Dvaro parke yra išlikusių ir kitų dvaro statinių: vienintelis Lietuvoje trijų aukštų medinis svirnas, koplytėlė su Marijos statula, bitininko namas, „Peklužė“. Po ekskursijos, sužinoję visas dvaro paslaptis, pasivaišinsime kava su firminiu dvaro pyragu.

Taujėnų dvaras mus sužavės ne tik savo prašmatnumu, bet pakvies smagiai praleisti laiką šiurpiausios metų nakties tema pasipuošusioje aplinkoje. Taujėnų dvaras per šį Helovyną žada tris kartus baisesnes pramogas, 3 kartus daugiau gąsdintojų ir animatorių net 3 kartus daugiau moliūgų nei praėjusiais metais. Svečius pasitiks du kartus didesnio ploto gąsdinimo kambariai, nejaukus drąsuolių takas, kurio ilgis apie 300 metrų. Apsilankymo dieną galėsime išvysti specialiai Taujėnų dvaro Helovynui kurtus pasirodymus. Mažieji šventės dalyviai galės pasidžiaugti batutu, karuselėmis, traukinuku ir žinoma galės aplankyti žvėrynėlio gyventojus.

Kupini gerų įspūdžių ir truputėlį pašiurpę apie 19.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-11-04 09:00
Grįžimas: 2023-11-04 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Prezidento A. Smetonos muziejaus lankymas su gidu – apie 4 Eur/asm. (vietinio gido ekskursija 25 asmenų grupei apie 25 Eur).
 • Užgirio muziejaus mokyklos lankymas suaugusiems – apie 4 Eur/asm. vaikams, senjorams apie 2 Eur/asm. neįgaliesiems nemokamai (ekskursija su gidu kaina grupei iki 25 asmenų apie 40 Eur).
 • Kugelio degustacija – apie 7 Eur/asm.
 • Ekskursija po Siesikų dvaro ūkį – suaugusiems apie 4 Eur/asm., vaikams, senjorams apie 2 Eur/asm. (vietinio gido ekskursija grupei apie 40 Eur)
 • Ekskursija po Taujėnų dvarą – apie 6 Eur/asm, kava su pyragu – apie 6 Eur/asm.
 • Helovyno parko lankymas Taujėnų dvare – bilieto kaina grupei su nuolaida apie 9 Eur/asm. (Įprasta bilieto kaina 14 Eur).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.