Ukmergės kraštas ir ledo skulptūrų festivalis „Sniego žmonių karalystė“

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. vasario 4 d. kviečiame pasigrožėti Ukmergės apylinkėmis, apsilankyti Antano Smetonos dvare, padegustuoti gardaus kugelio, patyrinėti Ukmergę ir sudalyvauti išskirtinėje ledo skulptūrų parodoje „Sniego žmonių karalystė“ Taujėnų dvare!

8.45 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas bus prezidento Antano Smetonos dvaras. Dvaro istorija prasideda kartu su A. Smetonos 60–ies metų jubiliejumi. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. A. Smetona pavadino jį „Užugirio kiemu“ ir pageidavo čia įkurti pavyzdinį ūkį, kuris vėliau galėtų tapti žemės ūkio mokykla. Šiandien dvaras yra renovuotas, o čia atvykstančių laukia ekskursija po dvarą, taip pat žavingos dvaro apylinkės. Dvare galima susipažinti su Smetonų šeimos gyvenimu, pasiklausyti pikantiškų pasakojimų apie Smetonienę, pajusti tikrą tarpukario dvasią.

Toliau mūsų lauks skani degustacija – keptas kugelis! Pasistiprinę turėsime ekskursiją po Užugirio muziejų, įsikūrusiame gatviniame Užulėnio kaime, rūmus primenančiame pastate, kurį krašto gyventojams padovanojo Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona. Jo rūpesčiu čia 1935 m. buvo įkurta viena moderniausių Lietuvos pradinių mokyklų. Išskirtinė vieta Užugirio muziejaus ekspozicijoje skiriama A. Smetonai. Čia surinkta nemažai leidinių, nuotraukų, paveikslų, susijusių su Lietuvos Prezidento asmenybe.

Toliau keliausime į Ukmergę. Pirmiausia aplankysime Ukmergės piliakalnį. Piliakalnis stūkso Šventosios upės ir Vilkmergėlės upelio santakoje, miesto centre. Šlaitai statūs, 16 m aukščio. Tai labai senas piliakalnis, naudotas gynybai jau pirmajame mūsų eros tūkstantmetyje. 13 a. pradžioje jo viršuje stovėjo medinė pilis. Atlaikiusi daugybę kryžiuočių antpuolių, 1391 m. Vytauto ir Jogailos kovų metu pilis buvo sudeginta, tačiau piliakalnis visus džiugina iki šių dienų. Apžiūrėję miesto panoramą keliausime pasižvalgyti po patį miestą. Pasivaikščiosime po senamiestį, išgirsime jo istoriją.

Mūsų kelionės kulminacija – turtingumu ir prašmatnumu garsėjanti kunigaikščių Radvilų rezidencija Taujėnų dvaras! Čia suderinta senųjų laikų dvasia ir šiuolaikinė estetika. Rūmų interjeras buvo gausiai papuoštas Radvilų giminės portretais, skulptūromis, medžioklės trofėjais, senoviniais ginklais. Dvaro parke yra išlikusių ir kitų dvaro statinių: vienintelis Lietuvoje trijų aukštų medinis svirnas, koplytėlė su Marijos statula, bitininko namas, „Peklužė“. Po ekskursijos, sužinoję visas dvaro paslaptis, pasivaišinsime kava su firminiu dvaro pyragu.

Susipažinę su Taujėnų dvaru ir paskanavę dvaro pyragu pajudėsime link dvaro sodo, kur išvysime įstabias skulptūras iš ledo! Tikriausiai esate girdėję apie mistinį sniego žmogų, tačiau ar žinote apie sniego žmonių karalystę, kurioje galite išvysti ne tik sniego valdovus, bet ir karius, ūkininkus, vaikus ir daug kitų? Visa tai savo akimis pamatysime Taujėnų dvare vyksiančiame ledo skulptūrų festivalyje „Sniego žmonių karalystė“.

Kupini gerų įspūdžių apie 19.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-02-04 08:45
Grįžimas: 2023-02-04 19:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Prezidento A. Smetonos muziejaus lankymas su gidu – apie 4 Eur/asm. (vietinio gido ekskursija grupei apie 25 Eur)
 • Ekskursija Užugirių muziejuje – apie 4 Eur/asm. (vietinio gido ekskursija grupei apie 25 Eur)
 • Kugelio degustacija – 5 Eur/asm.
 • Ekskursija po Taujėnų dvarą – 6 Eur/asm, kava su pyragu 6 Eur/asm.
 • Ledo skulptūrų festivalis „Sniego žmonių karalystė“ – suaugusiems apie 9 Eur/asm., vaikams, moksleiviams ir senjorams apie 4 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.