Tūkstančio magnolijų žydėjimas Radvilų krašte!

KAINA
18 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. balandžio 26 d. kviečiame į Radvilų miestą – Kėdainius, pasigrožėti kasmetiniu kvapą gniaužiančiu tūkstančio magnolijų žydėjimu!

Diena, kupina grožio ir romantikos – skirta mėgautis gėlių žiedais, kvapų aromatais, džiaugtis ne tik gėlėmis, bet ir vieniems kitais.

8.15 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pačiame Lietuvos centre yra turtingą istoriją ir įspūdingą kultūrinį paveldą turintis miestas Kėdainiai. Iškilios Radvilų giminės įkurtas miestas, išskirtinis geografine padėtimi pilnas turistų, kuriuos traukia lenkiškas, žydiškas bei škotiškas paveldas. Kėdainių Didžioji gatvė papuoštų net ir Vilniaus Senamiestį, o Džiazo gatvės atradimas liudija, kad šiame mieste yra kūrybingų, drąsiai improvizuoti sugebančių žmonių. Vietinio gido lydimi vaikščiosime po unikalų senamiestį, apsilankysime sinagogoje, kurioje po restauracijos, įsikūrė Daugiakultūris centras.

Pasivaikščioję po miestą, kupini įspūdžių, bet jau gerokai praalkę važiuosime pietauti į vieną labiausiai kėdainiškių rekomenduojamų kavinių. „Raganė“ garsi rankų darbo virtiniais, na o virtiniai – tai tradicinis Vidurio Lietuvos patiekalas, buvęs itin dažnas ant kasdienio stalo ir per šventes. Degustuosime 5 įvairių rūšių virtinius (su trintomis bulvėmis, su varške, su kiauliena, su pievagrybiais ir antienos kepenėlėmis) ir klausysimės apie jų gaminimo tradicijas, drauge prisiminsime senuosius lietuvių papročius. Norintys, galės nusipirkti paragauti Šušvės midaus, vyno ar alaus.

Sotūs, pilni energijos ir jėgų vyksime į Skinderiškio dendrologinį parką. Tiems, kas domisi medžiais ir krūmais, Skinderiškio parko, esančio Kėdainių rajone, ko gero, pristatinėti nereikia. Parkas įkurtas 1971 m., nors augalus jo įkūrėjas pradėjo rinkti dar anksčiau. Jis vienintelis Lietuvoje pagal savo dydį ir sukauptą augalų rūšių įvairovę prilygsta botanikos sodams. Čia auga daugiau nei 1300 rūšių, veislių, formų ir atmainų medžių bei krūmų, tačiau pačių augalų yra kelis kartus daugiau. Augalai parke sugrupuoti pagal geografinius regionus: Europos, Eurazijos, Šiaurės Amerikos, Vidurinės Azijos ir kitus. Skinderiškio geografiniuose augalų „žemynuose“ auga daugybė egzotiškų krūmų ir medžių iš viso pasaulio. Čia galima pamatyti retus sumedėjusius Lietuvos augalus: gebenę lipikę, bekotį ąžuolą, keružį beržą; čia puikuojasi ir kukmedis, natūralioje gamtoje seniai išnaikintas dėl itin vertingos medienos. Parkas įsikūręs šalia Šušvės upės, jame gausu tvenkinių su salelėmis ir pusiasaliais. Taip pat parke yra nemažai didelių akmenų-riedulių. Pačiame parko centre įrengta vieta pramogoms: scena, mediniai stalai ir suolai, apžvalgos aikštelė, laužavietė. Parke pastatyta įvairių medinių skulptūrų. Čia gražu visais metų laikais, bet ypatingas jausmas apima rudenį, kai suliepsnoja klevai, ir pavasarį – kai žydi magnolijos. Keliautojams apie parką, jo augalus papasakos gamtos mylėtojas, parko žinovas, profesionalus miškininkas.

Po spalvingo pasakojimo, malonaus pasivaikščiojimo, prisifotografavę, vyksime į Irenos Marmienės gėlių ūkį „Josvainių gėles“ – į kėdainietiškos gėlių mados gimimo vietą. Baltas ir geltonas lakišius, svyrančios įvairių spalvų rožės, baltažiedė euforbija, rausva ir balta kosmėja, daugiametė verbena, žemaūgės zinijos – visų gėlių rūšių, auginamų ir parduodamų Irenos Marmienės ūkio šiltnamiuose, išvardinti neįmanoma. Kasmet ji stengiasi atsivežti naujų spalvų ir rūšių gėlių. Apžiūrėsime daugemečių ir vienmečių gėlių, prieskoninių ir dekoratyvinių augalų plotus. Gėlininkė papasakos apie augalų priežiūrą, gėlių derinius („miksus“), šių metų apželdinimo madas, paaiškins, kaip elgtis, kad parsivežus gėlę ji nenuvystų ir ilgai džiugintų. Jau vien tik buvimas tarp daugybės spalvingų žiedų – puiki atgaiva, atsipalaidavimo ir poilsio forma, o pageidaujantys galės įsigyti patinkantį augalą, patys „miksuoti“.

Kelionės pabaigai, apsilankome Lietuvos geografiniame centre. 1995 metais Lietuvos žemėtvarkos institutas oficialiai nustatė ir pažymėjo Lietuvos geografinį vidurį (Ruoščių kaime). 2009 m. buvo įrengtas ženklas, kuris simbolizuoja šalies geografinio vidurio ryšį su kosmosu, lentelėje iškaltos šalies geografinio vidurio koordinatės. Šalia esančiame parkelyje žaliuoja ąžuoliukai, stovi skulptūros.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-04-26 08:15
Grįžimas: 2020-04-26

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Vietinio gido ekskursija – 1 Eur/asm.
 • Daugiafunkcinis centras buvusi Žydų sinagoga – 1-1,6 Eur/asm.
 • Kėdainių krašto muziejus – 1-1,6 Eur/asm.
 • 5 rūšių virtinukų degustacija kavinėje „Raganė“ – 7 Eur/asm.
 • Skinderiškio dendrologinis parkas – 1 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.