Trakų kraštas: gardžios vaišės svečiuose pas karaimus ir totorius!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. rugsėjo 24 d. kviečiame vykti į Trakų kraštą – apsilankyti gerai žinomoje Trakų salos pilyje, paskanauti kibinų ir padegustuoti šimtalapio bei autentiškos totoriškos arbatos nepaprastame totorių kaime!

PASKUTINĮ MĖNESIO SEKMADIENĮ NEMOKAMAS MUZIEJŲ LANKYMAS! SUTAUPOTE NET 8 EUR!

Kviečiame į netolimą, bet turiningą kelionę į Trakų kraštą, turtingą savo gamta, kultūros bei istorijos paveldu. Kiekvienas besidomintis šiuo kraštu čia ras sau kažką įdomaus! Kas pasidžiaugs kraštovaizdžio panorama, kas žiląja Trakų pilimi…

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Apsilankysime nepaprastame totorių kaime. Keturiasdešimt totorių kaimas – yra viena seniausių LDK totorių gyvenviečių, iki šiol išlikusių Lietuvoje. Rašytiniuose šaltiniuose išlikę duomenų, kad apie 1630 m. kaime buvo 42 totorių namai, o šiandien čia gyvena kiek daugiau nei šimtas totorių. Dauguma totorių išpažįsta musulmonų tikėjimą, todėl jau 1558 m. rašytiniuose šaltiniuose minima kaime buvusi mečetė, kuri, deja, buvo sudeginta per Napoleono žygį į Rusiją. Šiandien kaimo viduryje stūksanti mečetė pastatyta 1815 m. ir yra pripažinta valstybės saugomu istorijos ir architektūros paminklu. Vietinis gidas supažindins mus su mečete, jos istorija. Tuomet keliausime paskanauti šimtalapio kartu su ypatinga totoriška arbata.

Po pažinties su totorių kaimu keliausime pasistiprinti. Trakai garsėja ir karaimų palikimu – tradiciniu maistu – kibinais, todėl ne tik paragausime, bet ir pasimokysime gaminti tradicinius kibinus. Senojoje kibininėje – edukacinė kibinų gamybos ir degustavimo programa. Besiklausant istorijų apie Trakų tradicijas, patys suksime kibinus.

Toliau leisimės į ekskursiją „Trakų senamiestis ir pilys“. Gido lydimi, pasivaikščiosime Karaimų gatve, pamatysime karaimų namus, kurių 3 langai tradiciškai žvelgia į gatvę. Šioje gatvėje stovi karaimų maldos namai – Kenesa. Apžiūrime Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką, Trakų miesto globėjo, Šventojo Jono Nepomuko koplytstulpį. Laisvas laikas kavai, arbatai ar individualiam pasivaikščiojimui.

Užsuksime į Salos pilį Galvės ežero Pilies saloje (ekskursija su pilies gidu). Trakai žavi savo unikaliu ežeringu kraštovaizdžiu bei viduramžiais statytu, praeitame amžiuje iš griuvėsių prikeltu pilių kompleksu. Salos pilis – tai lyg reprezentacinė krašto kortelė, kuri šiandien atspindi ne tik materialų architektūrinį, bet ir dvasinį Lietuvos tautos paveldą. Trakų salos pilis – paprastumu bei kukliu puošnumu alsuojantys statiniai – išreiškė pažangiausias XV a. fortifikacijos (gynybos įtvirtinimo) idėjas. Ji laikoma viduramžių gynybinės architektūros šedevru, vienintele vandens pilimi Rytų Europoje.

Kupini gerų įspūdžių apie 19.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-09-24 08:00
Grįžimas: 2023-09-24 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po totorių kaimą, šimtalapio bei totoriškos arbatos degustacija – apie 15 Eur/asm.
 • Kibinų sukimo edukacija – apie 14 Eur/asm.
 • Trakų pilies muziejus NEMOKAMAS (įprasta kaina 4–8 Eur).
 • Trakų pilies gido ekskursija – apie 1.5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.