Tauragės kraštas: naujausias apžvalgos bokštas ir Lietuvininkų valgiai!

KAINA
32 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. spalio 7 d. kviečiame keliauti į 2023 m. Lietuvos kultūros sostinę Tauragę! Aplankysime Tauragės pilį-muziejų ir jame esančiais parodas, užlipsime į tik šiais metais atidarytą Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštą, susipažinsime su Lietuvininkų valgiais bei sočiai ir skaniai prisiragausime!

7.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas. Pagramančio regioniniame parke yra Akmenos kraštovaizdžio draustinis, kuris saugo sraunią Akmenos upę ir išraiškingą jos slėnį. Viena gražiausių šio draustinio vietų – Akmenos ir Jūros upių santaka, kurios stebėjimui šiais metais atidarytas Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas. Kopiant laiptais į bokštą atsivers Akmenos ir Jūros upių slėniai ir pati santaka, o užlipus į viršūnę saugomą teritoriją bus galima apžvelgti nuo 12 metro pakylos, kur atsivers vaizdingas parko kraštovaizdis. Apžvalgos tilto ilgis – beveik 65 metrai.

Lietuvos pietvakariuose, ant Jūros upės kranto, jau penkis šimtmečius gyvuoja miestas, mūsų sentėvių gražiai pavadintas – Taurage. Istorijos vingiuose Tauragė atsidūrė dviejų skirtingų etninių, religinių, politinių pasaulių terpėje. Kartais šis kraštas turėjo būti siena, skiriančia šiuos pasaulius, o kartais juos jungiančiu tiltu. Dėl to, tarsi pušelė prie didelio tako, Tauragė įgijo tik jai būdingą charakterį ir savitą, nepakartojamą atspalvį. Susipažinsime su Tauragės miestu ir pamatysime Tauragės pilį, tapusią miesto vizitine kortele.

Tauragė – Jūros upės kairiajame krante įsikūręs miestas. Keliaujame į Tauragės centre stovintį pastatų ansamblį, vadinamą Tauragės pilimi. Ši pilis yra buvusi ir muitinė, ir kalėjimas, ir psichiatrinė ligoninė, bet ji niekada neatliko pilims būdingų funkcijų, nes ir statyta tik XIX a. viduryje. Lankysimės šiuo metu pilyje įsikūrusiame Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Vedami muziejaus gido aplankysime archeologijos, istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijas, fotogaleriją, apžiūrėsime pilies menes, Antano Bagdono tautodailės darbų ekspoziciją, apžiūrėsime Stasio Eidrigevičiaus parodą „Keliaujanti vaizduotė“.

Toliau mūsų laukia pažintis su Lietuvininkų valgių ypatumais! Ypatingoje vietoje, ant Jūros upės kranto, Karšuvos girios pakraštyje, Mažosios Lietuvos širdy – Mociškių palivarko sodyboje mūsų lauks 19 a. pabaigoje – 20 a. pradžioje kiekvieno lietuvininko šeimoje valgyti pietūs: mažlietuviškas šiupinys, kuchenas (dažniausiai štrudelis) ir kafija (gilių kava). Sočiai prisiragavę sužinosime apie tradicinius šio krašto patiekalus, jų skirtumus ir panašumus su Lietuvių, Žemaičių bei Vokiečių patiekalais. Išgirsime kaip buvo medžiojamos meškos ir jei pavyks, galėsime patys išbandyti medžioklės priemones.

Po įspūdžių kupinos dienos apie 21.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Lydintis gidas muziejuose ir bažnyčiose ekskursijų neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-10-07 07:00
Grįžimas: 2023-10-07 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • Tauragės krašto muziejus „Santaka“ suaugusiajam – apie 5 Eur/asm. senjorams, studentams, privalomosios karo prievolės kariškiams, ugdymo įstaigų mokiniams, neįgaliesiems ir jiems talkinantiems asmenims – apie 2 Eur/asm.). Gido paslaugos – apie 2 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
  • Pietūs (Lietuvininkų valgiai) – suaugusiems apie 10 Eur/asm,. vaikams apie 9 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.