Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 ir Lietuvininkų valgiai!

KAINA
30 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. liepos 2 d. kviečiame keliauti į 2023 m. Lietuvos kultūros sostinę Tauragę! Aplankysime įdomiausius muziejus, Rambyno kalną, susipažinsime su Lietuvininkų valgiais bei sočiai ir skaniai prisiragausime!

8.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Tauragė – Jūros upės kairiajame krante įsikūręs miestas. Keliaujame į Tauragės centre stovintį pastatų ansamblį, vadinamą Tauragės pilimi. Ši pilis yra buvusi ir muitinė, ir kalėjimas, ir psichiatrinė ligoninė, bet ji niekada neatliko pilims būdingų funkcijų, nes ir statyta tik XIX a. viduryje. Lankysimės šiuo metu pilyje įsikūrusiame Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Vedami muziejaus gido aplankysime archeologijos, istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijas, fotogaleriją, apžiūrėsime pilies menes, Antano Bagdono tautodailės darbų ekspoziciją.

Toliau mūsų laukia pažintis su Lietuvininkų valgių ypatumais! Ypatingoje vietoje, ant Jūros upės kranto, Karšuvos girios pakraštyje, Mažosios Lietuvos širdy – Mociškių palivarko sodyboje mūsų lauks 19 a. pabaigoje – 20 a. pradžioje kiekvieno lietuvininko šeimoje valgyti pietūs: mažlietuviškas šiupinys, kuchenas (dažniausiai štrudelis) ir kafija (gilių kava). Sočiai prisiragavę sužinosime apie tradicinius šio krašto patiekalus, jų skirtumus ir panašumus su Lietuvių, Žemaičių bei Vokiečių patiekalais. Išgirsime kaip buvo medžiojamos meškos ir jei pavyks, galėsime patys išbandyti medžioklės priemones.

Mūsų sekantis sustojimas prie Martyno Jankaus muziejaus. Martynas Jankus Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjas, publicistas, vienas Aušros leidėjų, Mažosios Lietuvos Vyriausiojo gelbėjimo komiteto pirmininkas ir atstovas Valstybės taryboje, Tilžės akto signataras. Jis – buvęs spaustuvininkas, todėl šiame muziejuje eksponatai, susiję su knygnešyste. Muziejaus lauko teritorijoje žavėsitės paveikslais po atviru dangumi. Mažosios Lietuvos istoriją atspindintys paveikslai nepaliks nei vieno abejingo. Sodas–galerija įspūdingai atrodo tiek vasarą, tiek krintant medžių lapams ar žemei pasidengus storu sniego sluoksniu – kiekvienas metų laikas vis kitaip „nuspalvina“ čia eksponuojamus darbus ir kviečia džiaugtis nuostabia Bitėnų kaimo gamta.

Stabtelsime prie Bitėnų kapinaičių. Tai senieji archaiški kapai, kuriuose palaidoti Vydūnas, Martynas Jankus, Kristupas Banaitis.

Toliau mus džiugins vaizdai nuo apžvalgos aikštelės ant Nemuno kranto. Paskutinis mūsų sustojimas prie Rambyno kalno (Rambynas) (45,4 m virš jūros lygio), legendomis ir padavimais garsėjančio, vasarą sulaukiančio tūkstančių turistų. Lankytojus čia traukia nuo kalno apžvalgos aikštelių atsiverianti panorama į Nemuno žemupį ir plačias jo pakrantes bei kitapus tolumoje kylančius Tilžės miesto bokštus. Senovėje Rambynas buvo daug aukštesnis, jame stovėjo skalvių pilis Ramigė. Šią pilį 1275 m. paėmė Sembos fogto Ditricho vedami kryžiuočiai. Pilis buvo sugriauta. Šiandien Rambynu vadinama tik likusi kažkada didelio piliakalnio papėdė. 1992 m. įkurtas Rambyno regioninis parkas, pats kalnas yra įtrauktas į kultūros vertybių registrą kaip mitologinis objektas. Saugoma teritorija užima 4520 hektarų.

Po įspūdžių kupinos dienos apie 21.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Lydintis gidas muziejuose ir bažnyčiose ekskursijų neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-07-02 08:00
Grįžimas: 2023-07-02 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Tauragės krašto muziejus „Santaka“ suaugusiajam – apie 5 Eur/asm. senjorams, studentams, privalomosios karo prievolės kariškiams, ugdymo įstaigų mokiniams, neįgaliesiems ir jiems talkinantiems asmenims – apie 2 Eur/asm.) (Gido paslaugos (nuo 10 iki 25 žmonių įskaitytinai) apie 50 Eur.
 • Pietūs (Lietuvininkų valgiai) – suaugusiems apie 10 Eur/asm,. vaikams apie 9 Eur/asm.
 • Martyno Jankaus muziejus – suaugusiajam apie 2 Eur/asm., vaikams, senjorams apie 1 Eur/asm. Gido paslaugos – apie 15 Eur grupei.
 • Paveikslų sodas – apie 0,5 Eur/asm. Gido paslaugos – apie 15 Eur grupei.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.