Tartu, AHHAA mokslo centras, Ledynmečio muziejus ir Neonijos pasaulis!

KAINA
115 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. balandžio 14–15 d. kviečiame įsisukti į kultūros, mokslo ir meno viesulą! Išvysti didingą Kokmuižos pilį, pasivaikščioti po kvapą gniaužiančiais pasakojimais ir legendomis apipintą Valmierą bei aplankyti seniausią miestą Baltijos šalyse – Tartu, kur įsikūrę bene įdomiausi ir moderniausi muziejai!

1 DIENA.

6.00 val. Išvykstame iš Panevėžio.

Atvykstame į neobaroko stiliaus Kokmuižos pilį. Namo išorė keitėsi net tris kartus. Iš pradžių namas buvo pastatytas iš medžio, todėl ir gavo Kokmuižos pavadinimą (išvertus iš latvių kalbos – medinis dvaras). Kokmuižos pilies teritorijoje išvysime nuostabų parką, pasivaikščiosime šimtamečių medžių alėjomis, apžiūrėsime dvaro rūmus iš išorės, arklides, dvaro valdytojo namus, bei alaus daryklą. Kokmuižos pilis išskirtinė tuo, jog sode pastatytas pirmasis ir vienintelis sferinis saulės laikrodis Latvijoje.

Toliau mūsų laukia trumpa pažintis su didžiausiu Vidžemės miestu – Valmiera, įsikūrusiu prie Rygos – Tartu plento ir geležinkelio. Per miestą teka upė Gauja. Nedidelis, Gaujos pakrantėje įsikūręs Valmieros senamiestis žaviai kontrastuoja su šalia kunkuliuojančiu energingu miesto gyvenimo ritmu. Senamiesčio centre yra Livonijos ordino pilies griuvėsiai, 1283 m. pastatyta ir iki šiol savo viduramžiškos išvaizdos nepraradusi Šv. Simono bažnyčia. Apžiūrėję svarbiausiu miesto turistinius objektus, turėsime laisvo laiko kavos pertraukėlei.

Fantasyland „Neonija“ – tai vieta, nukelianti į svajonių pasaulį. Apie 250 kvadratinių metrų plote sukurta ekspozicija, kuri priverčia sustoti ir atsiriboti nuo kasdienio šurmulio. Vaikščiodami po „Neoniją“ išgirsime paukščių giesmes, vandens šniokštimą. Išvysime unikalius ir „gyvus“ vandens paveikslus. Apsilankysime urve, kuriame sienų raštai saugo šimtmečio meilės istoriją. Čia gyvenantys gyventojai beveik nematomi, bet galbūt turėsime galimybę juos pamatyti! Neono galia slypi ore sklindančiose vibracijose, žavesyje, garsuose ir ryškiose spalvose, tai ir paverčia šią vietą tokia ypatinga!

Atvykstame į vieną jaunatviškiausių miestų regione – Tartu. Ekskursiją po miestą pradėsime nuo pažinties su senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799m) pastatų kompleksas, Šv. Antano gildija – puoselėjanti istorinių Hanza laikų gildijos tradicijas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, „Velnių“ ir „Angelų“ tiltai.

Atvyksime į viešbutį. Įsikūrę viešbutyje turėsime laisvo laiko, pasivaikščioti Tartu miesto gatvelėmis, pavakarieniauti. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA.

Pusryčiai viešbutyje.

Rytą pradėsime Tartu Aksi ledynmečio muziejuje. Ledynmečio centras – tai įspūdžių kupinas patirties centras visai šeimai, kuriame laukiami tiek dideli, tiek maži draugai. Ten bus atradimo džiaugsmo įvairaus amžiaus lankytojams! Tai unikalus turistinis objektas, užimantis 2200 kv. m plotą, išsidėstęs per 3 aukštus su mokomosiomis ir programinėmis ekspozicijomis, įspūdinga garso ir vaizdo medžiaga bei nepaprastais eksponatais – ledynmečio gyvūnais.

Apsilankysime mokslo centre „AHHA“. Tai didžiausias tokio tipo centras Baltijos šalyse. Jo tikslas – įvairaus amžiaus lankytojus įdomiai ir žaismingai supažindinti su mokslu bei technologijomis, suteikti galimybę eksperimentuoti. Centras turi 4D kino teatrą, planetariumą, siūlo dviračiu pasivažinėti palubėje ištiestu lynu, iš arti stebėti skruzdėlyno gyvenimą ir kt.

Turėsime laisvo laiko, papietauti, pasivaikščioti po parduotuves ar įsigyti suvenyrų.

Turiningai praleidę savaitgalį apie 22.30 val. grįžtame į Panevėžį.

Pastaba. Važiavimo grafikas, lankomų objektų eiliškumas ir kainos gali nežymiai keistis. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-04-14 06:00
Grįžimas: 2023-04-15 22:30

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Aksi Ledynmečio muziejus – apie 12 Eur/asm., moksleiviams, studentams ir senjorams apie 9 Eur/asm.
 • AHHAA mokslo centras – apie 12 Eur/asm.
 • Neonijos muziejus – apie 4 Eur/asm., vaikams iki 2 m. – nemokamai.
 • Kokmuiža pilis – apie 3 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.