Suvalkijos sostinė – Marijampolė ir edukacija „Margučio magija“

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. balandžio 8 d. artėjant Šv. Velykoms kviečiame keliauti į žavingąją Marijampolę, kur ne tik susipažinsime su miestu, bet ir patys nusidažysime pačių gražiausių margučių, nepamiršime apžiūrėti ir senųjų transporto priemonių muziejaus!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Suvalkijos sostinę – Marijampolę. Marijampolė visada buvo ir yra kultūros lopšys. Miestą garsina ir penki Nepriklausomybės akto signatarai baigę Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją. Sužinosite ir apie Marijampolės miesto įkūrėją grafienę Prancišką Butlerienę, labai mylėjusią kates. Jas sutiksime ekskursijos metu, o sugalvojus norą ir paglosčius visas tris kates, jis tikrai išsipildo. Deja, suvalkietiškos katės finansinių norų nepildo. Vėliau aplankysime ir Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo baziliką, apžiūrėsime ir kitus miestą garsinančius objektus.

Toliau mūsų laukia pažintis su viena ryškiausių katalikiškojo pasaulio asmenybių Lietuvoje – palaimintuoju Jurgiu Matulaičiu. Apie palaimintojo gyvenimą ir veiklą sužinosime apsilankydami Marijampolės Marijonų vienuolyne ir Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje įsikūrusiame muziejuje. Interaktyviai pateikta ekspozicijų medžiaga taip pat atskleis Marijampolės miesto kilmę, ankstyvąją istoriją bei iškilias šio krašto asmenybes.

Kad alkis neužgožtų įspūdžių turėsime šiek tiek laisvo laiko, kurio metu galėsime papietauti kavinukėje arba savarankiškai patyrinėti miestą. Siūlome apsilankyti jaukioje ir draugiška atmosfera alsuojančioje bei skanų ir kokybišką maistą siūlančioje kavinėje „KamBARys“.

Po to keliausime į Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejų ir sudalyvausime smagioje edukacijoje „Margučio magija“, kurioje išmoksime pasipuošti pačiais gražiausiais margučiais per Šv. Velykas… Tai vienas populiariausių muziejaus vykdomų užsiėmimų, kurio metu pasineriame į margučių marginimo magiją. Šiame edukaciniame užsiėmime apjungtos 2 margučių marginimo tradicijos – marginimas augalo atspaudo technika ir dažymais natūraliais, augaliniais dažais. Pradedama nuo praktinės veiklos, kai kiekvienas dalyvis mokosi teisingai užkloti kiaušinio paviršių augalų šakelėmis, sėklomis, žiedais, įvynioti į audinį ir apsukti siūlu, tam kad išgauti aiškesnį ir gražesnį augalo raštą. Kiaušiniai dažomi muziejuje pagamintuose juodalksnio žievės dažuose. Sužinosime apie senovės dažymo tradicijas, bei apžiūrėsime muziejaus eksponatus.

Prisidažę pačių gražiausių kiaušinių keliausime pasižiūrėti įspūdingą senų transporto priemonių kolekciją kauptą ketvirtį amžiaus, kurioje gal net rasime prisiminimuose išlikusius automobilius ar motociklus. Tai unikalus ir turtingas eksponatų gausa muziejus, kuris įsikūręs senos kepyklos pastate. Jame be motociklų ir automobilių demonstruojami šimtai įvairių senienų: įrankių, rakandų, prietaisų… Muziejuje eksponuojami skirtingų metų automobiliai VAZ, Moskvič, GAZ, ZAZ, neįgaliojo automobilis SZD ir dar daugiau.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-04-08 08:00
Grįžimas: 2023-04-08 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejus – suaugusiems apie 2 Eur/asm., vaikams apie 1 Eur/asm.
 • Senovinių transporto priemonių muziejus – apie 5 Eur/asm.
 • Edukacija „Margučio magija“ – apie 2 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.