Šokoladinė Šiaulių pasaka, kalėdinis žaisliukas ir įspūdinga kosminė stotis!

KAINA
30 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. gruodžio 10 d. kviečiame keliauti į kalėdinį Saulės miestą – Šiaulius, nepaprastų grožybių pilną Chaimo Frenkelio vilą, pasigaminti kalėdinių žaisliukų, sužinoti saldžią šokolado istoriją „Rūtos“ saldainių fabrike bei paskrajoti kalėdinėje kosminėje stotyje Pakruojo dvare.

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmoji mūsų kelionės stotelė pažintis su kalėdiniu Saulės miestu. 1236 m. Šiaulių vietovardis „Soule“ pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį – tai svarbiausias istorinis įvykis, kuriam skiriama daug dėmesio. Tai labai senas miestas, kuris lenkia šalies sostinę Vilnių. Pasigrožėsime ant Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros pietinės sienos esančiu seniausiu Lietuvoje saulės laikrodžiu. Tęsiant pasivaikščiojimą ir pažintį su miestu verta aplankyti Saulės laikrodžio aikštę. Joje stovi skulptūra „Šaulys“, kuri vietinių gyventojų vadinama „Auksiniu berniuku“. O norint paskirti pasimatymą tai įprasta daryti Gaidžio aikštėje. Taip pat pamatysime kokia kalėdine eglute Šiauliai nustebins šiemet.

Laisvas laikas pietums, kavos ar arbatos pertraukėlei.

Toliau mūsų lauks saldi pažintis su „Rūtos“ saldainių ir šokolado fabriku. Pasivaikščiosime po muziejų, kuriame galėsime susipažinti su beveik keturių tūkstančių metų šokolado istorija, sužinoti, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirsime apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir daugiau sužinosite apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Po ekskursijos norintys galės įsigyti saldainių lauktuvėms.

Toliau keliausime į vieną iš gražiausių Šiaulių vietų – Chaimo Frenkelio vilą. Restauruota vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė Šiaulių erdvė. Tai unikalus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros (secesijos, jugendo) statinių, kurio fasade susipina įvairių stilių elementai, autentiškas interjeras žavi išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, įspūdingų freskų fragmentais. Po ekskursijos su muziejaus gidu keliausime į smagią edukaciją „Žaisliukas Kalėdų eglutei“, kur patys pasigaminsime žaisliukų namams papuošti, o gal padarysime puikią dovaną draugui ar šeimos nariui.

Keliaujame į kalėdine kosmine stotimi virtusį Pakruojo dvarą! Pasinersime į šviesos instaliacijų, lazerių bei projekcijų kupinus net du magiškus pasaulius didžiausiame žiemos festivalyje. Vaikščiodami po parko teritoriją išvysime kosminio dydžio šviesos žibintus: planetas ir kometas, raketas ir kosminę stotį (net 15 ha ploto!), skriejančius žvaigždynus ir ledynus bei paukščių taką. Festivalyje kiekvienas ras įdomios ir patinkančios veiklos. Mus linksmins kalėdiniai aktorių pasirodymai ir šokis su baltais lokiais, švytintys marso kanjonų atrakcionai ir karuselės. Galėsime apsilankyti galaktikos platybių Kalėdų senelio rezidencijoje bei šiaurinės žvaigždės kalėdiniame pašte su jos pasiuntiniu kupranugariu Bučkiu. Išalkus viliojančiais kvapais pakvies visatos gardėsių mugė ir dangiškų skonių kepykla. Patyrinėję visatos paslaptys, keliausime į kitoje dvaro pusėje nepažintą vandens gelmių pasaulį! Kosmosas ir vandenynų gelmės – du ypatingai paslaptingi, tačiau nepaprastai įdomūs atrasti pasauliai. Šiame, didžiausiame visoje Visatoje žiemos festivalyje, turėsime unikalią galimybę atrasti bei pažinti juos abu. Su vaikišku smalsumu ir nepatyrimo baime tyrinėsime kiekvieną antgamtišką būtybę, gėrėsimės jos nežemiškomis spalvomis ir visiškai atitrūkę nuo kasdienybės, peržengsime nežinomybės ribas.

Kupini neišdildomų įspūdžių apie 20.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-12-10 08:00
Grįžimas: 2023-12-10 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • „Rūta“ muziejaus lankymas su gidu – apie 5 Eur/asm., vaikams (iki 16 m.), moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems apie 3 Eur/asm. Gidas grupei iki 30 žmonių apie 20 Eur.
 • Ekskursija Chaimo Frenkelio viloje – suaugusiems apie 5 Eur/asm., moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems apie 2,50 Eur/asm. Gidas grupei iki 25 asmenų apie 20 Eur.
 • Kalėdinio žaisliuko edukacija – apie 5 Eur/asm.
 • Žiemos festivalis Pakruojo dvare – suaugusiems apie 18 Eur/asm., vaikams nuo 5 m., moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems apie 14 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.