Saulėtoji Liepoja, paslaptingoji Karosta ir gardžioji Liepojos menkė!

KAINA
115 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. rugpjūčio 26 – 27d. kviečiame pasimėgauti saule ir jūra Liepojoje, išvysti žymiuosius Karostos fortus, pasinerti į nepakartojamus potyrius sovietiniame kalėjime ir paskanauti gardžiosios Liepojos menkės! Registracija tel. +370 637 53 161

1 DIENA

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Vykstame į caro laikų karinį miestą Karostą. Tai – išskirtinė, paradoksali ir unikali vieta ne tik Latvijos, bet ir pasaulio istorijoje bei architektūroje. Karostas yra vienas nekasdieniškiausių turizmo objektų Latvijoje, kuriame išlikę senieji fortai, cerkvė, maniežas, kalėjimas. Gido lydimi apžiūrėsime Karostą bei išgirsime miesto istoriją.

Susipažinę su Karostos miestu, toliau keliausime pasistiprinti. Pietausime tikrai neįprastoje vietoje – autentiškame kalėjimo bufete! Mus aptarnaus kaip iš praeities nužengusi sovietinių laikų bufetininkė, kuri pasiūlys paragauti tradicinės šiupininės sriubos, guliašo su kopūstų salotomis bei pasisaldinti šokoladiniu desertu.

Papietavus mūsų laukia nepakartojama patirtis daugiau nei 100 metų gyvuojančiame kalėjime, iš kurio niekas niekada nėra pabėgę. „Ghost Hunters International“ iš JAV Karostos kalėjimą pavadino labiausiai vaiduokliška vieta pasaulyje. Ekskursijos metu turėsime galimybę apžiūrėti nuo caro laikų nepasikeitusį kalėjimą, susipažinsime su Karostos istorija ir išgirsime šiurpą keliančių pasakojimų iš kalėjimo gyvenimo. Taip pat apžiūrėsime kalėjimo ir bausmės kameras bei Karostos kalėjimo muziejaus ekspoziciją.

Po nepamirštamo pasivaikščiojimo kalėjime, ekskursiją tęsime po Redeną. Redenas – tai XIX a. pabaigoje carinės valdžios pastatytų miesto įtvirtinimų dalis. Šioje įtvirtinimų dalyje Liepojos gynėjams teko atremti įnirtingus bermontininkų antpuolius. Dabar apsilankiusieji Redene gali susipažinti su Liepojos miesto gynybinių įtvirtinimų istorija ir didvyriška jų gynyba 1919 metais. 2022-ųjų gegužę Redene duris atvėrė Karostos ir Nepriklausomybės karo muziejus. Jį sudaro net keletas ekspozicijų. Pirmoji iš jų supažindina su Karostos istorija: nuo jos užuomazgų iki pastatymo. Antroji muziejaus tematika – 1919 metų Nepriklausomybės karas ir Liepojoje virusios laisvės kovos. Muziejuje eksponuojama karinė laisvės kovotojų ir bermontininkų apranga, ginklų replikos bei buities rakandai. Šio muziejaus idėjos autoriai yra KGB darbuotojai, kurie patys surinko visą informaciją, pasidalijo su muziejumi savo asmeninėmis kolekcijomis, ieškojo ir rinko naujus eksponatus bei visaip kaip prisidėjo prie muziejaus įrengimo.

Toliau vyksime į Liepojos centrą. Pasižvalgysime po Liepoją, žmonių vadinamą vėjų ir muzikos miestu. Pamatysime natomis išmargintas gatves ir šaligatvius. Keliausime pagal natas. Jos rodys kelią į svarbiausius miesto statinius, turistinius objektus. Jos atves į Liepojos himnų personažų alėją, Latvijos muzikantų garbės alėją su 35 muzikantų delnų atspaudais, prie didžiausios gitaros didžiausių būgnų, gintarinio laikrodžio, vaiduoklio medžio…

Atvyksime į viešbutį. Laisvas laikas poilsiui ar individualiam pasivaikščiojimui po miestą.

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Dieną pradėsime besimėgaudami saulės spinduliais ir ošiančia jūra. Laisvas laikas Liepojos paplūdimyje.

Pasimėgavę saule, kelionę tęsime pasivaikščiojimu Liepojos ežero žirgų salos taku. Tai malonaus pasivaikščiojimo takas, kurio pradžia tai takelių tinklas su plačiu ir kokybišku mediniu lieptu ties ežero krantu, bei keletu apžvalgos aikštelių pačiame ežere. Takas tęsiasi siaura damba ant kurios pastatytas apžvalgos bokštas, leidžiantis grožėtis ežero vaizdu ir stebėti ten gyvenančius paukščius. Liepojos ežero lieptas – platus, kokybiško medžio statinys, vedantis per Liepojos ežero nendryną į paukščių stebėjimo bokštą. Nuo bokšto atsiveria puikus vaizdas į ežerą ir jo apylinkes. (Individualus pasivaikščiojimas)

Jūsų lauks degustacija – gardžioji Liepojos menkė. Lankantis Liepojoje privalu paragauti „Liepājas menciņi” (liepojietiškai pagamintos menkės) – ypatingo patiekalo, kurio galima užsisakyti tik geriausiuose Liepojos restoranuose ir kavinėse. Niekur kitur šio patiekalo nerasite! „Menciņi” – tai bulvių, rūkytos menkės ir svogūnų troškinys, patiekiamas moliniame puodelyje. Šio patiekalo, pagaminto pagal seną Pietų Kuržemės receptą, aromatas privers jo paragauti kiekvieną miesto svečią. Džiovintų, aprūkytų ar lengvai rūkytų menkių Kuržemės pajūrio gyventojų – lyvių ir kuršių – racione būta dar iki vokiečių kolonistų okupacijos XIII amžiuje. Ir vėliau, pavyzdžiui, Hanzos miestų eksportuojamų prekių sąrašuose randama džiovinta menkė.

Kupini gerų įspūdžių apie 21.30 val. grįšime į Panevėžį.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Lydintis gidas muziejuose ir bažnyčiose ekskursijų neveda.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-08-26 07:00
Grįžimas: 2023-08-27 21:30

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Gidas po Karostą – apie 1 Eur/asm.
 • Pietūs kalėjime – apie 12 Eur/asm. (tiems, kurie negers alkoholio kaina 9,5 Eur/asm.)
 • Ekskursija po kalėjimą – apie 7 suaugusiems, mokiniams ir studentams – apie 3,50 Eur.
 • Ekskursija po Redeną – apie 5 Eur suaugusiems, 3,50 Eur – mokiniams ir studentams.
 • Pavakariai „Liepojos menkė“ – apie 10 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.