Šaltalankių sodo festivalis, Jaunpilio pilis, smėlio skulptūros!

KAINA
21 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. rugpjūčio 8 d. kviečiame keliauti į senovės paslaptis saugančią Jaunpilio pilį, apsilankyti įspūdingame festivalyje šaltalankių sode, paskanauti ten auginamų šaltalankių produkcijos ir pamatyti kasmet stebinančias smėlio skulptūras, kurios nepaliks abejingų!

8 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliaujame į Jaunpilį, kur stovi sena (1301 m.), autentiška riterių pilis – buvusi Livonijos ordino tvirtovė. Pilyje mūsų lauks teatralizuota* ekskursija „Viduramžių vienuolio pasakojimai“. Tai bus ne tik kelionė atgal į viduramžius, bet ir nuotykis kartu su vienuoliu Teodoru, tarnaite ir Meilės dainiumi. Kelionės metu svečiai susipažįsta su viduramžių papročiais, duoda riterio priesaiką ir mokosi moteriškų ir vyriškų ginklų meno. Minezingeris kelionę papildo romantiškais Dantės sonetais, o vyno rūsyje naujai įšventintų riterių ir jų damų garbei svečiai tuština vyno taures. Pabaigoje svečių garbei iššaunama iš patrankos!

Po ekskursijos lankysimės seniausioje pilies dalyje – riterių valgomajame – dabar viduramžių smuklėje. Smuklėje po skliautuotomis lubomis, žvakių šviesoje, skambant senovinei muzikai, vaišinsimės gardžiais viduramžiškais valgiais*.

Pasigrožėję pilimi ir pasivaišinę įspūdingoje senovės puotoje vyksime į Platuonės miestelį, kur apsilankysime labai įdomiame sode. Šaltalankių sodas „ZELT“ yra įsikūręs ant Platuonės upės kranto. Sodas yra specialiai suprojektuotas, jame auginami tik vienos veislės šaltalankių medžiai, kurių uogos turi daugiau aliejaus. Šį kartą vyks neeilinė šventė – šaltalankių sodo festivalis. Išgirsime istorijas apie šaltalankių auginimą, vertingas savybes ir naudojimą, taip pat paragausime šaltalankių produkcijos – neapsakomas skonių derinys su gaiviu šaltalankių gėrimu – juk skamba labai skaniai ir intriguojančiai. Tačiau festivalis vilios ne tik gardėsiais – renginio metu skambės gyva muzika, vyks įvairūs renginiai supažindinantys su šaltalankiais ir jų panaudojimo būdais. Taip pat galėsime išbandyti kosmetiką su šaltalankių aliejumi, veido, rankų kremus, lūpų balzamus ir kt. bei žinoma sveikatingumo produktus – aliejų, sultis, miltelius. Viskas natūraliai gaminama iš sode augančių šaltalankių. Patikusius produktus galėsime įsigyti.

Po gardžios pažinties su šaltalankių sodu tęsime kelionę ir ištyrinėsime Jelgavos miestą: Šv. Simono ir Šv. Onos ortodoksų katedra, Jelgavos senamiestis, 50 metrų Šv. Trejybės bažnyčios bokštas iš kurio galėsime pasigrožėti Jelgavos panorama ir kitos miesto grožybės…

Pasigrožėjus miestu mūsų lauks kasmet stebinančios smėlio skulptūros. Šiais metais visus stebins smėlio skulptūros pastatytos Latvijos istorijos tematika. Tema pasirinkta neatsitiktinai – šiais metais Jelgavai sueina 755 metai. Gimtadienio proga latvių menininkų skulptūros atspindės įvairias Jelgavos legendas, šiuolaikinius ir istorinius įvykius – pastarieji mus nukels iki pat miesto įkūrimo ir pirmųjų jo gyventojų. Savo akimis išvysime, kaip smėlis gali tapti neįtikėtinais meno šedevrais. Laisvas laikas, kurio metu galėsime įsiamžinti prie patikusių skulptūrų.

Kupini gerų įspūdžių apie 22 val. grįšime namo.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-08-08 08:00
Grįžimas: 2020-08-08 22:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Jaunpilis, teatralizuota ekskursija – 8 Eur/asm.
 • Viduramžių pietūs Jaunpilio pilyje – 10 Eur/asm.
 • Šv. Trejybės bokštas – 2.5 Eur/asm., senjorams/moksleiviams/studentams 1 Eur.
 • Smėlio skulptūros – 2 Eur/asm., senjorams/moksleiviams/studentams 1 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.