Šakių kraštas: Sudargo piliakalniai ir Zanavykų ragaučius!

KAINA
28 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. rugsėjo 23 d. kviečiame vykti į Suvalkiją, aplankyti Zyplių ir Gelgaudiškio dvarus, paskanauti „Zanavykų ragaučiaus“ ir pasimėgauti pasakiškais vaizdais nuo Sudargo piliakalnių!

7.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Atvyksime į Zyplių dvarą. Aplankysime XIX a. viduryje įkurtą Zyplių dvaro ansamblį, kurį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu iš didžiausių parkų su balzaminių tuopų ir skroblių alėjomis Lietuvoje.

Keliaujame į Šakius – zanavykų sostinę, išbandyti kulinarinę edukacinę programą „Zanavykų ragaučius“! Jos metu mus pasitiks „gaspadinė“ ir jos „mergučės“, kurios supažindins su zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istorija, mokins vietinės šnektos ir net susodins už stalo pagal unikalias krašto tradicijas! „Zanavykų Ragaučiaus“ edukacinę programą aplankę žmonės sako, kad ši galimybė paglosto ne tik jų skrandį, bet ir širdį: vieni nuoširdžiai pasilinksmina, o kiti kartais net braukia ašarą iš naujo atradę tikrą, gyvą, unikalią ir net šiek tiek egzotišką Lietuvą…

Išragavę gausių Zanavykų ragaučiaus vaišių vyksime susipažinti ir su pačiais Šakiais. Miestas įsikūręs abipus Šešupės intako – Siesarties. Pasigėrėsime Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Šakių rotušės pastatu. Pačiame miesto centre pamatysime paminklą Vincui Kudirkai, 24 varpų karilioną su fontanu. Išgirsti kariliono muziką gali kiekvienas to norintysis, tereikia į specialų automatą įmesti tiek eurų, kiek minučių norėsis klausytis varpų muzikos.

Toliau keliausime į Gelgaudiškio dvarą. Ant vaizdingo Nemuno upės šlaito stovi atgijęs naujam gyvenimui XIX a. Gelgaudiškių dvaro ansamblis. Apsilankysite jaukiose, ypatingą aurą išsaugojusiose dvaro menėse, susipažinsite su turtinga jo istorija. Sodyba turi vieną didžiausių Lietuvoje miško tipo parką su jame augančiais retais želdynais. Nacionalinio reikšmingumo lygmens kultūros paveldo objektas Gelgaudiškio dvaro sodyba yra paskelbta kultūros paminklu.

Kelionę tęsiame Sudargo miestelyje, įsikūrusiame vaizdingoje Nemuno pakrantėje. Įdomaus miestelio įžymybės – Balnakalnis, Žydkapiai, Bevardis, Pilaitė ir Vorpilis – penkių piliakalnių kompleksas. Niekur Lietuvoje nepamatysime tokios panoramos, kaip čia – nuo Vorpilio piliakalnio! Čia pat papėdėje – pilkai melsva Nemuno juosta. Jeigu diena giedri ir skaidri, o regėjimas geras, anapus Nemuno galima įžiūrėti net už 30 kilometrų esančius Tauragės kaminus. O akyliausieji giriasi, vakaruose įmatą net Ragainės ir Tilžės bokštus. Sudargo kraštas – knygnešių kraštas. Iš čia kilusių žinomų žmonių šaknys kerojasi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pasigerėję žadą atimančiu kraštovaizdžiu, aplankysime vos prieš kelis metus atidengtą skulptūrą, skirta įamžinti rašytoją Jerome’ą Davidą Salingerį ir jo garsųjį romaną „Rugiuose prie bedugnės“.

Kupini įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-09-23 07:30
Grįžimas: 2023-09-23 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Zyplių dvaro ekskursija – suaugusiems apie 5 Eur/asm. senjorams, moksleiviams, studentams apie 4 Eur/asm.
 • Zanavykų ragaučius – apie 15 Eur/asm.
 • Gelgaudiškio dvaro ekskursija – apie 6 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.