Rudeninis Panemunės kelias su grafiene Rozalija!

KAINA
18 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. spalio 17 d. kviečiame persikelti į praeitį ir sužinoti apie Raudondvario aukštuomenę tiesiai iš pačios grafienės Rozalijos, pasimėgauti senoviniu Raudonės pilies pyragu su ypatingomis arbatomis ir pasigrožėti rudenėjančia Panemune.

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Raudondvarį. Raudondvario pilies dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas įsikūręs Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos. Raudondvario ansamblio pagrindinis pastatas – pilies rūmai su bokštu. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusiais dviem oficinų pastatais, oranžerija, arklidėmis ir ledaine, sudaro vieningą dvaro ansamblį. Teatralizuotos ekskursijos metu su žaviąja grafiene Rozalija susipažinsime su Raudondvario dvaro istorija ir iškiliausiais jo valdytojais. Pakeliausime laiku nuo Renesanso iki XX a. pradžios. Išgirsime garsiąją Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją bei sužinosime, kaip jie buvo susiję su Raudondvario dvaru. Susipažinsime su Raudondvario dvarą kultūros ir meno židiniu pavertusių grafų Tiškevičių šeima, jų gyvenimu bei pramogomis, ekscentriškais pomėgiais, vertusiais „per galvą verstis“ dvaro tarnus. Taip pat, sužinosime kokį egzotinį gyvūną dvare laikė aistringas fotografas ir keliautojas grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius ir kokie turtai buvo sukaupti dvare.

Vyksime į Vilkiją, stabtelėdami prie Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčios. Ant kalno, prie bažnyčios yra graži apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Nemuno vingį. Apsilankysime A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje. 1862-1864 m. šiame name gyveno garsus tautosakininkas, etnografas ir kalbininkas Antanas Juška. Čia eksponuojami originalūs Vydūno laiškai, B.Buračo asmeninės bibliotekos knygos, J.Tumo-Vaižganto knygelė „Lietuvių literatūra rusų raidėmis ir Broliai Juškos – Juškevičiai”, išspausdinta 1924 m. Kaune.

Sustosime Seredžiuje, įsikūrusiame prie Nemuno ir Dubysos santakos. Vakarinėje miestelio pusėje išlikęs XIII a. piliakalnis, dar vadinamas Palemono kalnu. Pilies, deja, čia jau nėra, bet legendos pasakoja apie didingą Romos imperijos didiką Palemoną, kuris su savo palyda, kadaise čia atvykęs naujos tėvynės ieškoti.

Sekantis sustojimas – Veliuona. Sakoma, kad tai viena seniausių Lietuvos gyvenviečių. Išskirtinis turistinis objektas Veliuonoje – piliakalnių kompleksas. Vienas iš piliakalnių vadinamas Gedimino kapo kalnu, legenda tikina, kad Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas esąs palaidotas Veliuonoje. Miestelio bažnyčia ir jo centras įsikūręs ant aukštos kalvos, ir nuo čia atsiveria puikus vaizdas į Nemuno kraštovaizdį.

Atvykstame į Raudonę. Praeityje Raudonė neturėjo nei savivaldos teisių, nei herbo, bet vietovę išgarsino Raudonės pilis, pastatyta dar XVI amžiuje. Raudonės pilį supa pilies parkas, Beždžionkalnis, Meilės, Draugystės kalnai ir išlikusi senoji liepų alėja. Deja, jau nebežaliuoja per aštuonis šimtus metų gyvavęs, trečiasis pagal senumą Gedimino ąžuolas, po kuriuo, pasak legendos, vykdamas į Veliuoną, paskutinį kartą pietavo Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas. Nepaprasta portugalo Žozė de Faria e Kastro meilė Sofijai Vaksel amžiams sujungė Madeirą ir Raudonę. Jų meilę iki šiol saugo parko alėjos, tvenkiniai, pasakojamos legendos…Dar daugiau sužinosime ir patirsime dalyvaudami edukacinėje programoje, kurios metu išgirsime pilies istoriją; paragausime dvaro gaspadinės Birutės kepto ypatingo pyrago; atsigaivinsime ypatingomis arbatomis: ,,Pilies vaiduoklių arbata“, ,,Sofijos arbata“, ,,Po Raudonės liepa“, ,,Balandos paguoda“…; išgirsime nepaprastų legendų ir nutikimų apie vaiduoklius ir ne tik…

Toliau vykstame į Panemunę. Šią gyvenvietę garsina Panemunės pilis, kuri stovi ant aukštos kalvos, supama seno parko, Panemunės pilį ant Nemuno dešiniojo kranto aukštumos 1604 m. pradėjo statyti iš Vengrijos atsikėlęs miško pirklys Janušas Eperješas. Pilies pavadinimas kelis kartus keitėsi, dabar ji vėl vadinama Panemunės pilimi. Šiuo metu ji rekonstruota, parengta lankymui. Pilies parkas su penkiais kaskadiniais tvenkiniais bei kalvotas reljefas paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam keliautojui.

Apie 17 val. sukame Panevėžio kryptimi. Apie 20 val. grįžimas į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-10-17 08:00
Grįžimas: 2020-10-17 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • Teatralizuota ekskursija su grafiene Rozalija – apie 4 Eur/asm.
  • Kompozitoriaus V. Naujalio jubiliejui skirtos ekspozicijos lankymas Raudondvaryje – 1,5 Eur/asm.
  • A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejus su gidu – apie 1-1,5 Eur/asm.
  • Raudonės pilies bokštas – 1-1,5 Eur/asm.+ Ekskursija su gidu ir pyragas su arbata 3 Eur/žm.
  • Panemunės pilis su gidu – apie 1,5-2,5 Eur/asm.
  • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.