Rožių svaigulys Tukume, Jaunmoku pilis ir Pure šokoladas!

KAINA
31 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. liepos 29 d. kviečiame leistis į kelionę po senovės paslaptis saugančią Jaunmokų pilį, gražųjį rožių daigyną, svaiginantį aromatu ir pasilepinti žymiuoju Pure šokoladu!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Kelionę pradėsime žaviajame Tukume – kitaip vadinamame “rožių mieste“. Nors nedidelis, gėlynų juosiamas Tukumo miestelis yra Kuržemės pašonėje, Tukumo miestelio ramybė darniai sugyvena su dinamišku šiuolaikinio gyvenimo ritmu. Pasivaikščiosime po Tukumo istorinį centrą, kurio planas buvo sukurtas dar 14 -18 a. Čia pamatysime daug senovinių neperstatytų pastatų, Laisvės aikštę (Brivibas laukums), Tukumo viduramžių pilies bokštą (1277 m), kuriame įdomiais ir linksmais lėlių personažais pavaizduoti reikšmingiausi miesto istorijos įvykiai. Kitoje aikštės pusėje pamatysime Šv. Trejybės liuteronų bažnyčią – vieną seniausių pastatų.

Jus vilios aromatu svaiginantis rožynas. Gėlynų karalienė – rožė – laikoma dieviškumo, tobulo grožio ir meilės simboliu. Apie jas parašyta daugybė eilių. Jos puošia ne tik aplinką, tačiau naudojamos ir parfumerijoje, gaminant smilkalus ir net maistą. Rožių kvapas veikia kaip antidepresantas, šalina melancholiją, skatina susikaupti. Rožyno šeimininkai papasakos apie jų auginamas rožių rūšis, jų auginimo ypatumus bei turėsime progą pasimėgauti jų iš rožių gaminamu skanėstu.

Toliau keliaujame į Jaunmokų pilį, kuri pastatyta derinant neo-gotikos ir art nouveau stilistikas. Tai vienas iš Latvijos architektūrinių šedevrų, kurį suprojektavo ir 1901m. pastatė architektas Wilhelm Bockslaff kaip Rygos miesto mero Georgo Armitstead medžioklės rūmus. Pilies interjeras sukurtas XX a. pabaigoje, dvelkiantis medžiokle, o vienomis iš originaliausių interjero detalių laikomos pilies koklių krosnys. Ant vienos iš jų matomi paveikslai su šio laikotarpio Rygos ir apylinkės vaizdais. Per Antrą pasaulinį karą pilis buvo naudojama Rusijos ir Vokietijos karinių pajėgų, buvo naudojama kaip seržantų mokykla, karo ligoninė, kino teatras, vėliau joje buvo įsikūrę parduotuvės ir biurai. Smarkiai suniokotą pastatą vėliau teko beveik 20 m. restauruoti. Dabar pilyje įrengta ekspozicija apie Latvijos miškus ir medžioklę, arklidėse įrengtas viešbutis ir patalpos renginiams, o išpuoselėtas pilies sodas pilnas rožių. Atvykus į Jaunmokų pilį, mus pasitiks pilies Ponia, kuri papasakos įdomių istorijų iš pilies gyvenimo bei pavedžios po nuostabius kambarius ir paslaptingus užkaborius.

Sužinojus Jaunmokų pilies saugomas paslaptis, mūsų lauks saldi degustacija – Pure šokolado muziejus. Šokolado istorija prasidėjo labai seniai ir brangiai, nes šokolado pupelės buvo tokios vertingos, kad jomis buvo galima naudotis kaip pinigais. Esama daugybės teorijų, kaip kakava pateko į Europą, bet kad ji čia buvo ypač vertinama – neginčijamas faktas. XVI a. ispanų istorikas Ovjedo rašė: „Tik turtingas ir kilmingas žmogus gali leisti sau gerti šokoladą, nes jis geria… pinigus.“ Pure šokolado muziejus mums trumpai leis pasijusti tikru šokolado meistru! Apsilankę sužinosime, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai ir netgi išmėginsime savo jėgas gaminant šokoladinius saldainius ir čiulpinukus.

Smagiai praleidę laiką apie apie 21.00 val. grįšime į Panevėžį.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 31 Eur/asm.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kuro ir kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Pure šokolado muziejaus ekskursija ir saldainių gamyba – suaugusiems apie 7 Eur/asm., vaikams, senjorams, neįgaliems, studentams apie 6 Eur/asm., vaikams nuo 3-6 metų apie 4 Eur/asm. (Gidas grupei apie 12 Eur).
Ekskursija ir degustacija rožyne – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams apie 4 Eur/asm.
Jaunmoku pilies ekskursija „Rūmų istorijos apžvalga“ – suaugusiems apie 5 Eur/asm. Gidas grupei iki 25 žmonių – apie 40 Eur.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Lydintis gidas muziejuose ekskursijų neveda. Vykstant į Latviją būtina turėti su savimi pasą arba asmens tapatybės kortelę, kurios galiojimo laikas ne trumpesnis nei 3 mėn.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-07-29 07:00
Grįžimas: 2023-07-29 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro ir kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Pure šokolado muziejaus ekskursija ir saldainių gamyba – suaugusiems apie 7 Eur/asm., vaikams, senjorams, neįgaliems, studentams apie 6 Eur/asm., vaikams nuo 3-6 metų apie 4 Eur/asm. (Gidas grupei apie 12 Eur).
 • Ekskursija ir degustacija rožyne – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams apie 4 Eur/asm.
 • Jaunmoku pilies ekskursija „Rūmų istorijos apžvalga“ – suaugusiems apie 5 Eur/asm. Gidas grupei iki 25 žmonių – apie 40 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.