Rokiškio krašto dvarų TRIO: Salų, Rokiškio, Ilzenbergo dvarai!

KAINA
28 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. lapkričio 11 d. kviečiame keliauti į Rokiškio kraštą, aplankyti įspūdinguosius Ilzenbergo, Rokiškio, Salų dvarus ir apsilankyti paslaptingame Pranašo kambaryje!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Aplankysime biodinaminį Ilzenbergo dvarą–ūkį. 2015 metais atšventė 500 metų jubiliejų pilnai atkurtame dvare. Ūkis veikia vadovaudamasis natūralios žemdirbystės principais, – tai kol kas vienintelis tokios pilnos apimties ūkis dvare ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje. Kaip sako dvaro valdytojai Ilzenbergo ūkyje, visus augalų gyvybinę energiją skatinančius ir nuo ligų saugančius preparatus gamina tik iš ūkyje esančių medžiagų: karvių mėšlo, dilgėlių, ramunėlių, kraujažolių, ąžuolo žievės, kiaulpienių. Ilzenbergo dvaro teritorija skirstoma į šias zonas: Reprezentacinė: rūmai, buvęs svirnas su prieigomis; parko: 10 ha parkas kartu su sodu ir tvenkiniais; Gyvenamoji–ūkinė: gyvulininkystė, paukštininkystė, daržininkystė ir amatų zonos. Čia yra vykdoma žemės ūkio veiklos plėtra. Dvaras kviečia paklaidžioti išpuoselėto dvaro parko takais, kurių bendras ilgis daugiau nei trys kilometrai, pabandyti apkabinti parke augantį ąžuolą galiūną, apžvalgos aikštelėje prisiliesti prie Švedijos–Rusijos karą menančių patrankų bei pontoniniu tiltu nužingsniuoti į legendomis apipintą Meilės salą Ilgio ežere.

Keliaujame į Rokiškį, kur mūsų lauks užsakyti gardūs pietūs.

Papietavus keliausime į sekantį mūsų sustojimą – Rokiškio dvarą. Šis dvaras vilioja savo ypatinga dvasia ir vienintele išsaugota grafų drabužių kolekcija. Ansamblį sudaro 16 pastatų (dvaro rūmai, svečių namai, vartininko namelis, kumetynas ir kt.) ir 28,1 ha ploto parkas su tvenkiniais. Pirmą kartą Rokiškio dvaras paminėtas 1499 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro privilegijoje dėl girios kirtimo. Nuo 1940 m., su pertraukomis, dvare veikė Rokiškio krašto muziejus. Dvare įsikūręs muziejus. Mielai mums aprodys dvarą, o istoriją papasakos muziejaus gidas.

Galutinė stotelė – didingos istorijos ir romantiškomis legendomis apipintos Salos. Čia įsikūręs dvaras – tai vienas unikaliausių ir gražiausių šalies kampelių. Dviragio ežero saloje (plotas 74 ha) įsikūręs miestelis Salos, savo kontūrais – tarsi miniatiūrinė Lietuva, pasipuošusi neoklasicistinio stiliaus dvaro rūmais, kuriuos statė kartu su Bona Sforca į Lietuvą atvykę garsios italų giminės atstovai Morikoniai. Vėliau rūmai visoje Lietuvoje garsėjo kaip prabangiausių ir geriausių puotų, kurias organizavo Tyzenhauzai, vieta, kur pakliūti galėjo toli gražu ne bet kas. Salose yra ir vienas seniausių Lietuvos parkų, stebinantis milžiniškomis tuopomis, o didikų laikais garsėjęs ir žvėrynu, ir jame gyvenusiais lokiais. Beje, Salų dvare filmuotas J. Krisiūno filmas „Širdys“.

Pasivaikščioję po nuostabaus grožio kambarius, leisimės į dvaro rūsį, kur mūsų lauks mistinis Pranašo kambarys. Tai paslapčių ir magijos apgaubta vieta, kurioje gali išsipildyti kiekvieno svajonės… prisilieskite prie norų rutulio ir išdrįskite paprašyti to, ko labiausiai trokštate!

Smagiai praleidę laiką Rokiškio krašte, apie 19.30 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. Lydintis gidas muziejuose ir bažnyčiose ekskursijų neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-11-11 08:00
Grįžimas: 2023-11-11 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija su vietiniu gidu po Ilzenbergo dvarą – suaugusiems apie 14 Eur/asm., senjorams, vaikams 7–16 metų apie 11 Eur/asm.
 • Pietūs – apie 10 Eur/asm.
 • Rokiškio dvaras – suaugusiems apie 5 Eur/asm, senjorams, vaikams – apie 2,5 Eur/asm. (vietinės gidės paslaugos Rokiškio muziejuje apie 20 Eur grupei iki 30 asmenų).
 • Salų dvaras – suaugusiems apie 3 Eur/asm., vaikams iki 7 metų – nemokamai. Gido paslaugos apie 20 Eur grupei.
 • Pranašo kambarys – apie 1 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.