Rokiškio kraštas: Velniakalnis, kaimiški valgiai ir vyn* degustacija!

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. lapkričio 6 d. kviečiame keliauti į žavingąjį Rokiškio kraštą – susipažinsime su gražiuoju Rokiškio dvaru, miestu ir Rokiškio bažnyčia, užsuksime pasigrožėti Velniakalniu, kaimo sodyboje paskanausime tikro kaimiško maisto ir paskanausime Rokiškio krašto vyndar* vyn*!

8.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliaujame į Rokiškį. Pirmiausiai lankome Rokiškio dvarą, viliojantį savo ypatinga dvasia ir vienintele išsaugota grafų drabužių kolekcija. Ansamblį sudaro 16 pastatų (dvaro rūmai, svečių namai, vartininko namelis, kumetynas ir kt.) ir 28,1 ha ploto parkas su tvenkiniais. Pirmą kartą Rokiškio dvaras paminėtas 1499 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro privilegijoje dėl girios kirtimo. Nuo 1940 m., su pertraukomis, dvare veikė Rokiškio krašto muziejus. Dvare įsikūręs muziejus, mielai mums aprodys dvarą, o istoriją papasakos muziejaus gidas.

Po to mūsų lauks apžvalginė ekskursija Rokiškio senamiestyje ir Šv. Mato bažnyčioje. Pasivaikštome po Centrinę miesto aikštę, susipažįstame su miesto istorija, kuri rašoma jau daugiau kaip 515 metų. Aplankome Liongino Šepkos medžių skulptūrų parką, Langinių gatvę, Šv. Mato bažnyčios ansamblį – tai gražiausias Lietuvos neogotikinis ansamblis. Pirmas bažnyčios architektūrinis projektas buvo parengtas Fridricho Gustavo fon Šachto, o vėliau tobulinamas austrų architekto Georgo Vernerio. Pamatysime bažnyčią, kuri stebina žymių Europos meistrų darbais: prancūzų skulptoriaus P. Puosielgne–Rusand sukurtu bronziniu paauksuotu altoriumi, austrų skulptoriaus Oto Kionigo bronzinėmis Tyzenchauzų skulptūromis, belgų skulptoriaus Gerardo Bonaro darbais, garsiųjų belgų brolių Gojerių dirbtuvėse sukurtais unikaliais medžio dirbiniais, latvių kalvio Juzefo Stoldlerio tvorelėmis ir vartais, austrų vitražais, visame pasaulyje garsėjusios vokiečių Valkerių firmos vargonais ir kitais meno kūriniais. Aplankysite ir bažnyčios požemius, kuriuose ilsisi visų trijų Rokiškio dvarą valdžiusių giminingų dinastijų (kunigaikščių Krošinskių, grafų Tyzenchauzų ir grafų Pšezdieckių) atstovai. Taip pat aplankysime atnaujintą Tyzenchauzų alėją.

Užsuksime į Velniakalnį. Velniakalnis yra sakraliniu požiūriu įdomi Rokiškio priemiesčio dalis. Šioje vietoje buvo sumanyta įrengti Kalvarijų koplyčias. Jos pradėtos statyti 1864 m. Sumanymas nebuvo įgyvendintas, laikui bėgant pasikeitė ir pati vieta. Tačiau viena koplyčia buvo baigta statyti. Jos altoriuje galime išvysti Marijos statulą. Pasigrožėsime Kalvarijų koplyčios vaizduojančios Kristaus kančių kelią, kančios stadijomis…

Kitas mūsų sustojimas kaimo sodyboje, kur įrengta jauki seklyčia ir etnografinė ekspozicija. Sodyba skaičiuoja devintąjį savo gyvenimo dešimtmetį. Čia atkurta Šiaurės Rytų Aukštaitijos 20 a. pradžios medinė architektūra. Sodyboje išsaugotas autentiškas interjeras. Sodybos puošmena-grota, sukurta iš akmenų. Ji čia simbolizuoja paslaptį, kurios aura gaubia išradingai ir sumaniai sukomponuotus statinius. Sodybos šeimininko, pono Jono, lydimi pasivaikštome po sodybą, apžiūrime etnografinę ekspoziciją. Svetingi sodybos šeimininkai pakvies prie šio krašto kaimiškų valgių stalo.

Paskutinė mūsų kelionės stotelė – vyndar* kaimo turizmo sodyba. Vyndar* Raimondo šeima, pagal senas tradicijas gamina naminį vyn*. Vyn* daromi iš šiauriausiame Lietuvos krašte, užaugintų vynuogių bei kitų šeimininkų ūkyje užaugintų vaisių ir uogų. Devyni iš jų turi Lietuvos tautinio paveldo sertifikatus. Raimondo vyn* nuolatiniai Lietuvos vyn* čempionatų nugalėtojai. Lankysimės moderniai įrengtoje vynin*, degustuosime 5 rūšių vyn* su užkandžiais.

Kupini gerų įspūdžių apie 21.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-11-06 08:30
Grįžimas: 2022-11-06 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Rokiškio muziejuje – apie 5 Eur/asm., senjorams, studentams, moksleiviams apie 2.5 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursija grupei apie 15 eurų)
 • Ekskursija Rokiškio bažnyčioje – apie 3 Eur/asm. (vietinio gido ekskursija grupei apie 15 Eur)
 • Ekskursija kaimo sodyboje ir kaimiškų valgių degustacija – apie 10 Eur/asm.
 • Vyno degustacija ir ekskursija po vyno rūsį – apie 16 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.