Rododendrų rojus ir nepakartojama muziejų naktis Vroclave!

KAINA
139 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. gegužės 15-17 d. kviečiame keliauti pasigrožėti rododendrų rojumi Vroclave ir sudalyvauti nepakartojamoje muziejų naktyje!

1 diena.
Išvyksime anksti ryte iš Panevėžio. Keliausime per Lenkiją į Žemutinės Silezijos sostinę, įsikūrusią ant Oderio upės kranto – Vroclavą. Pasivaikščiosime Tumski saloje – seniausioje Vroclavo dalyje – kurioje stovi miesto ikona – gotikinė Šv. Jono Krikštytojo katedra, viduje talpinanti didžiausius Lenkijoje bažnytinius vargonus, kurie prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo gigantiškiausi visame pasaulyje. Persikėlę į „Smėlio“ salą apžiūrėsime masyvią Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, kuri 1945 m. Breslau apgulties metu buvo stipriai apgriauta, tad šiandien viduje matomi religiniai reliktai čia buvo sunešti iš kitų Žemutinės Silezijos šventovių. Apžiūrėję salos kraštovaizdžio dominantę paklaidžiosime siauromis gatvelėmis ir kiemeliais, matysime devynis Nobelio premijos laureatus išugdžiusio Vroclavo universiteto pastatus, gotikinę gražuolę – Šv. Elžbietos bažnyčią, nepalaužtą karų, gamtos stichijų ir begalės gaisrų. Pastabiausi galės rungtyniauti, kas pamatys daugiau Vroclavo nykštukų, tapusių antikomunistinio judėjimo „Oranžinė alternatyva“ pasipriešinimo komunizmui išraiškos forma. Šiandien šių, 9 dešimtmetyje pradėtų konstruoti, nykštukų jau daugiau nei 400. Jie – turistų numylėtiniai, mielai besišypsantys nuotraukose. Pažintį su miestu tęsime vienoje didžiausių Lenkijoje – Vroclavo Turgaus aikštėje, kurioje akyse raibuliuos eilėmis sustatyti spalvoti namai ir žavės originalus fontanas. Aikštės pažiba – Senoji rotuše, kuriai pastatyti prireikė beveik dviejų šimtmečių. Tai puikiai matoma vokiško stiliaus pastato fasade, kuris atrodo lyg pastatas-mozaika. Laisvu laiku savarankiškai paieškosime įdomių miesto kampelių. Dienos pabaigoje vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

2 diena.
Po pusryčių keliausime į Vroclavo universiteto botanikos sodą – mylimą miestiečių vietą, vadinamą „Ramybės oaze“, kurio ištakos siekia 1811 metus. Bene didžiausia sodo puošmena – pavasarį žydintys rododendrai: spalvų gausos, tikriausiai, nepavyks suskaičiuoti, o kai kurių augalų amžius netgi sutampa su botanikos sodo pradžia! Pasivaikščiosime po sodą, o visi norintys čia esančioje parduotuvėje galės įsigyti augalų. Keliausime į „Japonišką sodą“, sukurtą prieš 100 metų Vroclave įvykusios pasaulinės parodos metu. Miestiečiai šį sodą įvardija kaip vieną gražiausių vietų visame Vroclave. Tai puiki vieta, tinkanti grožėtis gyvąja orientalistine kultūra nenutolstant toli nuo namų. Įpusėjus dienai vyksime į unikalų muziejų, neturintį analogų visoje Lenkijoje – „Panorama Raclavicka“, kuriame eksponuojamas realistiškumu pasižymintis paveikslas, vaizduojantis po antrojo Lenkijos-Lietuvos padalinimo 1794 m. įvykusį mūšį prie Raclavicos, kuriam vadovavo pats Tadas Kosciuška.

Laisvas laikas Vroclave. Muziejų naktis Vroclave (nemokamai)- vienas populiariausių kultūros renginių, kai duris atveria muziejai, bažnyčios, galerijos, ekspozicijos, fotografijų parodos. Lankytojams bus suteiktas nemokamas transportas – kursuos specialūs autobusai.

Muziejų naktis Vroclave organizuojama jau 10 metų ir daugelis miesto institucijų ir su kultūra susijusių vietų kviečia miesto gyventojus ir turistus dalyvauti Ilgoje muziejų naktyje. Šiais metais nemokamai muziejai lankomi gegužės 16 d., Šeštadienį.
Virš 80 skirtingų institucijų teikia savo pasiūlymus, įskaitant muziejus, meno galerijas, universitetus, kultūros ir sporto centrus, dirbtuves ir bažnyčias. Kai kurios įstaigos dirba nuo pat ryto, o kitos uždaro duris ilgai po vidurnakčio. Gausus pasiūlymas apima ne tik ekskursijas ir specialų gidą, bet ir daugybę seminarų, spektaklių, pristatymų, paskaitų ar tiesiog žaidimų.

Kaip įprasta, daugelis institucijų yra parengusios specialią atskirą programą vaikams – „Dobranocka“. Tai suteiks tėvams galimybę užsiregistruoti savo vaikui į užsiėmimus, kartu su juo dalyvauti seminaruose, pasižvalgyti ir gerai praleisti laiką.

Muziejų naktį veiks apie 200 įstaigų, miesto gatvėse ir aikštėse bus organizuojami koncertai, pasirodymai; originalias pramogines programas paruoš kavinės ir klubai.

Kokie žymiausi muziejai dalyvauja „Muziejų naktyje“?
• Muzeum Archeologiczne i Muzeum Militariów
• Muzeum Architektury
• Muzeum Etnograficzne
• Muzeum Farmacji Wydziału Farmaceutycznego UM we Wrocławiu
• Muzeum Historyczne i Muzeum Sztuki Medalierskiej
• Muzeum Książąt Lubomirskich
• Muzeum Narodowe
• Muzeum Muzeum Odry- Fundacja Otwartego Muzeum Techniki
• Muzeum Pana Tadeusza
• Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
• Muzeum Przyrodnicze UW
• Muzeum Sztuki Mieszczańskiej
• Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego
• Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
• Muzeum Współczesne Wrocław
Sužinoję, pamatę, pasilinksminę grįžtame į viešbutį.

3 diena.
Papusryčiavę važiuosime į Lodzės miestą, besididžiuojantį didžiausiais secesinės architektūros kompleksais Lenkijoje. Ekskursijos pėsčiomis metu po, vietinių gidų teigimu, ilgiausią pėstiesiems skirtą gatvę Europoje – Piotrkovska – susipažinsime su Lodzės įžymybėmis bei grožėsimės modernistine architektūra, dekoruota įvairių mitinių bei realių gyvūnų reljefais. 5 kilometrų ilgio gatvė talpina daugelį miesto restoranų bei kavinių, jaukių parduotuvėlių, Grand Hotel viešbutį, kuriame buvo apsistoję tokie asmenys kaip Jugoslavijos politinis lyderis Josipas Broz-Titas, režisierius Romanas Polanskis, vyriausias III Reicho „juodasis magas“ Henrichas Himleris, šiuolaikinio šokio pradininkė Isadora Duncan ir daugelis kitų. 2011 metais šioje gatvėje buvo nupieštas didžiausias grafitis pasaulyje, kuriame pastebimos reikšmingiausios miesto asmenybės bei svarbiausi architektūriniai objektai. Apžvelgę centrą keliausime per Lenkiją. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

REIKALINGI DOKUMENTAI
LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, kurių galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.

PASTABOS:
Muziejų nakties programa bus pateikta prieš išvykimą.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
Priemoka už vienvietį kambarį – 35 EUR.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-05-15
Grįžimas: 2020-05-17

Kelionės dienų skaičius

3

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • 2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos ~ 50 PLN (Lenkijos zlotai)
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.