Po Utenos kraštą: Šeimyniškių atodanga ir Drakono džiunglės!

KAINA
22 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. spalio 17 d. kviečiame pakeliauti po Utenos kraštą ir aplankyti grožiu užburiančią Šeimyniškių atodangą, pasigrožėti Užpalių Švč. Trejybės bažnyčia, apsilankyti tikroje pasakų karalystėje „Drakono džiunglėse“, susipažinti su Utena ir jos istorija bei apsilankyti keramikos muziejuje!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirma mūsų stotelė – Šeimyniškių atodanga. Anksčiau šioje vietoje buvo žvyro karjeras, todėl vietiniams ši vieta geriau žinoma kaip Šeimyniškių karjeras. Bekasant žvyrą buvo atkasti masyvūs iš molio, žvyro ir smulkių akmenukų susiformavę luitai. Tokios uolos susiformuoja požemiuose vykstant sudėtingiems hidrocheminiams procesams, kurių metu išsikristalizuoja kalcitas. Požeminiams vandenims pasiekus laidų ir poringą žvyro sluoksnį kalcitas išsikristalizavo, tvirtai sulipdė smėlio, žvyro, gargždo nuogulas ir susidarė toks darinys, vadinamas konglomeratu. Konglomerato uola yra keliskart didesnė už žmogų, tad tai yra puiki vieta įsiamžinti – rezultatas bus toks, kad galėsime pašmaikštauti draugams sakydami, jog lankėmės užsienyje esančiuose kalnuose!

Užpalių Švč. Trejybės bažnyčia pirmoji medinė bažnyčia pastatyta 1563 m. Klebonas Legovičius kartu su miestiečiais pastatė pirmąją medinę bažnyčią Užpaliuose. 1898 m. bažnyčia buvo perstatyta į dabartinę – mūrinę bažnyčią. Bažnyčia istoristinė, turi neogotikos ir neoromaninio stiliaus bruožų, stačiakampio plano, dvibokštė. Vidus 3 navų. Yra 5 altoriai. Šventorius apmūrytas ažūrine plytų tvora. Jame stovi klasicistinė mūrinė varpinė.

Kitas mūsų sustojimas žavingosios „Drakono džiunglės“. Privačioje sodyboje įkurtas muziejus, visoje kiemo teritorijoje yra išdėstyta apie 60 pasakų motyvais sukurtų vienetinių skulptūrų iš gelžbetonio, visos skulptūros pagamintos savomis rankomis nesinaudojant formomis. Lankytojams ant visų skulptūrų galima lipti, fotografuotis, o pačias skulptūras norint įmanoma ir įsigyti. Kiemo viduje stovi pilnai restauruotas gyvulių tvartelis dabar vadinamas pasakų nameliu „Drakono džiunglės“, šis namelis vienintelis Europoje. Jame sienos pasipuošę iš betono išlipdytais piešiniais, čia rašomos eilės kaip gėris nugali blogį. O žemė prašosi pagalbos.

Toliau keliausime į Utenos kraštotyros muziejų. Muziejaus amatų ir verslų ekspozicijoje pamatysime kokiais įrankiais naudojosi uteniškiai XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje dirbdami žemę ir užsiimdami amatais. Įžengę į etnografijos ir senosios skulptūros ekspoziciją pateksime tiesiai į senoviškas aukštaitiškas gyvenamąsias patalpas: vadinamąją stanciją – geresniąją trobos dalį, kur paprastai būdavo priimami ir už stalo sodinami svečiai, ir pirkią, kur įrengta krosnis ir virdavo pagrindinis šeimos gyvenimas. Mūsų lauks ir daugiau ekspozicijų, kurias ištirsime kartu su muziejaus gidu.

Susipažinę su senosios Utenos istorija keliausime į ekskursiją po miestą su vietine gide ir turėsime progą palyginti senas Utenos nuotraukas matytas muziejuje su dabartimi. Utena – vienas iš seniausių Lietuvos miestų. Pagal padavimą, miestą įkūręs legendinis kunigaikštis Utenis, kuris pasistatydinęs pilį prie Utenėlės upelio. Susipažinsime su žymiausiais miesto objektais, kurių dalis patenka į Utenos laimės kelią. Laimės kelias yra tam tikros stotelės, kuriose nuskenavus QR kodą mus pasitiks animacinis personažas – Utenos miesto burmistras – jis papasakos stotelės istoriją ir pakvies keliauti toliau.

Toliau keliausime į keramikos muziejų. Visa širdimi mylėdamas molį, Vytautas Valiušis kiekvienam iš jo pagamintam daiktui jaučia artumą ir norą prie jo prisiliesti, pajusti kiekvienus jo gyvavimo metus, dėl to ir pradėjo rinkti keramikos dirbinius. Senesnius ir įdomesnius molinius daiktus ar bent jau jų fragmentus vežėsi iš sąvartyno, ieškojo jų visur. V. Valiušio noras viskuo dalytis su kitais įkvėpė ir paskatino kaupti senąją keramiką ir steigti muziejų, kad visi galėtų žavėtis išlikusiais turtais, sekti savo tautos tradicijomis, didžiuotis, kad yra puoselėtojai. Taip gimė keramikos muziejus.

Smagiai ir turiningai praleidę laiką kelionę užbaigsime vykdami namo. Apie 19.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-10-17 08:00
Grįžimas: 2021-10-17 19:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • Apsilankymas „Drakono džiunglėse“– suaugusiems apie 3 Eur/asm., senjorams, moksleiviams apie 1 Eur/asm.
  • Vietinio gido ekskursija Utenoje – apie 1,5 Eur/asm.
  • Utenos kraštotyros muziejaus lankymas ir ekskursija – suaugusiems apie 3 Eur/asm., moksleiviams, senjorams apie 2 Eur/asm.
  • Apsilankymas keramikos muziejuje – apie 3,5 Eur/asm.
  • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.