Po Pietryčių Lietuvą: dvarai, pilys ir naminiai levandų ledai!

KAINA
32 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. liepos 22 d. kviečiame keliauti po Pietryčių Lietuvą ir paskanauti naminių levandų ledų!

7.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Ekskursiją pradėsime prie Medininkų pilies. Apsižvalgysime pilies bokšte įkurtame muziejuje, kuris skirtas pilies bei šio krašto istorijai atspindėti. Apžvelgsime apylinkes iš bokšte įrengtos apžvalgos aikštelės.

Atvykę į Turgelius, sužinosime apie čia buvusią garsiąją Pavlovo respubliką ir išgirsime, kodėl jos gyvavimas istoriniu požiūriu buvo labai trumpas… Toliau vykstame į Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centrą Poškonių kaime. Aplankysime įdomiausius objektus: Poškonių pilkapyną, Grybiškių ąžuolą. Ąžuolo kamieno apimtis 4,98 m, skersmuo apie 1,6 m, aukštis apie 26 m. Prie Grybiškių ąžuolo surastas didžiausias Lietuvos baravykas, kuris įregistruotas Lietuvos rekordų knygoje. Baravyko svoris buvo 3,05 kg, kepuraitės skersmuo 49 cm. Didžiuliai mitologiniai akmenys Jankelis ir Jankeliukas guli prie kelio Šalčininkai-Poškonys-Dieveniškės. Grybiškių pušis taip pat nenusileidžia populiarumu ąžuolui. 2 km nuo „Užkeiktos svodbos” Dieveniškių miško pilkapyno teritorijoje yra stulpo formos akmuo „Mokas”. Daugelį metų žmonės tikėjo, kad jis turi gydomųjų galių ir ėjo prie jo gydyti ligų. Nuvažiuosime į Bėčionių piliakalnį. Aplankysime Dieveniškes – istoriniu ir architektūriniu požiūriu įdomų miestelį bei Dieveniškių švč. Mergelės Marijos Rožantinės bažnyčią. Urelių kaimas garsėja koplytėlėmis, nes prasideda ir baigiasi koplyčiomis.

Vykstame į Levandų uostą, kur turėsime edukacinę ekskursiją po levandų laukus su arbatos gėrimu, žagarėlių ir naminių levandų ledų skanavimu. Šalčininkų rajone galite pasijausti kaip Prancūzijos provanse. Aurelijos Arlauskienės įkurtas levandų ūkis, kuriame įrengtos ir kosmetikos gamybos dirbtuvės vilioja turistus mylinčius magiškąsias, svaiginančias levandas. Saulei leidžiantis, levandų laukas atrodo įspūdingai, skleidžiamas levandų kvapas ramina ir gydo sielą.

Atvykstame į restauruotus Jašiūnų dvaro rūmus. Turėsime ekskursiją po dvaro muziejų ir parką su vietiniu gidu. Kaip ir daugumoje dvarų, jo istorija susijusi su keliomis giminėmis. Nuo XV a. iki XVIII a. pabaigos Jašiūnų dvarą valdė Radvilos, kurių pašonėje dvarus turėjo ir kitos garsios šeimos. Bet Radvilos buvo nepėsti, per šimtmetį susipirko beveik visas apylinkių žemes ir suformavo turtingą dvarą. 1811 m. iš Dominyko Radvilos dvarą nupirko Lietuvos Tribunolo kelių departamento viceministras, Uždauguvio taurininkas Ignotas Balinskis. Šios giminės rankose dvaras išsilaikė iki paskutiniųjų jos gyvavimo metų. Dvaras tuo metu tapo intelektualinės traukos centru. Čia lankėsi žinomi žmonės, poetai. Pats M. Balinskis parašė išsamią dviejų tomų Vilniaus istoriją. Balinskių šeima iš Jašiūnų dvaro pasitraukė įžengus Raudonajai armijai. Aišku, viskas neužilgo buvo suniokota, išgrobstyta. O pats nemaloniausias dvaro istorijos puslapis buvo parašytas 1941 m. kai jis laikinai tapo žydų getu. Po karo dvare veiklą vykdė kultūros namai, ligoninė, gimdymo namai, kepykla, biblioteka ir dar bala žino kas. Galų gale atiteko ūkio direkcijai. Didesnio remonto nematęs dvaras stovėjo nušiuręs. Bet po 2015 m. restauracijos pastatas atsigavo. Tokio gražaus ir atvykome pasižiūrėti.

Smagiai praleidę laiką apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-07-22 07:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Jašiūnų dvaras – suaugusiems apie 2 Eur/asm., moksleiviams, senjorams apie 1 Eur/asm. Gido paslauga apie 20 Eur grupei.
 • Medininkų pilis – suaugusiems apie 8 Eur/asm.; moksleiviams, senjorams apie 4 Eur/asm. Gido paslauga apie 20 Eur grupei.
 • Levandų uostas degustacija – suaugusiems apie 3 Eur/asm; senjorams, neįgaliesiems apie 2 Eur/asm; vaikams iki 7 metų nemokamai. Levandų uosto šerbetas arba putėsiai (2 Eur porcija), naminiai žagarėliai (2 Eur 3 vnt.)
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.