Po Kupiškio kraštą: dvarai ir gardžios vienuolių vaišės!

KAINA
19 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. rugsėjo 25 d. kviečiame keliauti į Kupiškio kraštą – susipažinti su gražiuoju Adomynės dvaru, Kupiškio miestu, paragauti tik Kupiškio krašte sutinkamų pagrabinių bandelių, ištyrinėti slėpiningąją Palėvenę ir paskanauti vienuolių vaišių!

8.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Adomynės dvaras – Kupiškio krašto puošmena. Tai – retas romantiškojo klasicizmo, medinės architektūros palikimas. Šis dvaras, įrašytas į Lietuvos kultūros vertybių registrą. Manoma, kad dvaras pastatytas vietinių meistrų rankomis, 19 a. pradžioje. Šiuo metu, dvaras restauruotas, išlikusios koklinės krosnys, duonkepė, freskos, filinginės durys su metaliniais apkaustais, ornamentuoto parketo grindys. Po rekonstrukcijos namas tapo stambaus dvaro rezidencija. Sutvarkytas ir dvaro parkas, suoliukai papuošti vietinių legendų simbolika, dvaro parke jaukiai, įsikūrusios mažosios skulptūrėlės. Mūsų lauks edukacinė programa – „Smagu širdžiai, gardu pilvui“. Programos metu susipažinsite su Adomynės dvaro istorija, su senaisiais jo šeimininkais ir jų gyvenimų akimirkomis. Prisiliesime prie medinės architektūros subtilybių. Galėsime patys pamėginti pasidaryti Kupiškį nuo seno garsinančias pagrabines bandeles…

Po smagios pažinties su Adomynės dvaru keliausime į kitą savo kelionės tašką – Kupiškį. Kupiškis – lyg muziejus po atviru dangumi. Kupiškis – žalias, tvarkingas miestas su daugybe jį puošiančių skulptūrų. Jeigu, būtų skaičiuojamas rodiklis, įvertinant miesto gyventojų ir skulptūrų skaičių – Kupiškis garantuotas lyderis Lietuvoje. Miesto centre Lauryno Stukos-Gucevičiaus aikštė. Tikras milžinas mieste – Kristaus žengimo į dangų neogotikinė bažnyčia. Stogą puošia 22 kryžiai, statyta 1900 – 1914 m. ir yra viena didžiausių Lietuvoje. Miestas pilnas ir daugybės Henriko Orakausko skulptūrų, kurios išsibarsčiusios sudaro „Muziejų po atviru dangumi“. O kur dar Kupiškio muzikinis fontanas… Jame sumontuota 4 tipų 65 purkštuvai. Priklausomai nuo muzikinio kūrinio keičiasi fontano vandens čiurkšlių aukštis ir fontano apšvietimas…

Kita mūsų stotelė – Palėvenės (Komorų) dvaras. Šiuo metu, XIX a. statyti rūmai atiduoti Komorų giminės palikuoniams, nors tai retas atvejis, kai dvaras taip ilgai lieka vienos šeimos rankose. Iki mūsų dienų, išlikę dvaro rūmai, oficina, pieninė, bravoras, sandėlys. Rūmus supa 2 ha ploto angliško stiliaus parkas.

Toliau apžiūrėsime Palėvenės Šv. Domininko (Dominyko) bažnyčios ir domininkonų vienuolyno ansamblį. Tai – vienintelis Aukštaitijoje vėlyvojo baroko pavyzdys. Palėvenės vienuolyno istorija prasideda nuo 1676 m., kuomet Lauryno Mykolo Odlanickio finansiškai remiami čia apsigyveno pirmieji domininkonų vienuoliai. Architektūros ir dailės istorijos požiūriu vertingiausias pastatas – mūrinė bažnyčia (XVII a.). Manoma, kad jos interjeras išlikęs iš XVIII a. Palėvenės vienuolyne mūsų lauks nepaprasta edukacija. Įdomus pasakojimas apie vienuolyną, apsilankymas paslaptinguose rūmuose ir nepaprasta kulinarinė puota. Kulinarinės programos patiekalai: žuvienė ir blynai, taip pat keletas rūšių vienuolių smuklės vyno ir kelios rūšys gardaus medaus.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-09-25 08:30
Grįžimas: 2021-09-25 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija ir pagrabinių bandelių degustacija Adomynės dvare – 10 Eur/asm. (nenorėdami dalyvauti degustacijoje praneškite apie tai registruojantis)
 • Ekskursija Palėvenės dvare – apie 2 Eur/asm.
 • Ekskursija Palėvenės Šv. Domininko (Dominyko) bažnyčioje – apie 2 Eur/asm.
 • Ekskursija domininkonų vienuolyne ir degustacija (žuvienė, blynai, 3-4 vyno rūšys bei keletas medaus rūšių) – 16 Eur/asm. (nenorėdami dalyvauti degustacijoje praneškite apie tai registruojantis)
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.