Pažintis su visata Molėtuose, žvakės liejimas ir aukštaitiškos vaišės!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. liepos 30 d. kviečiame į Molėtų kraštą susipažinti su visatos didybe, paskanauti aukštaitiškų bulvinių blynų, sudalyvauti bičių pikio žvakės liejimo edukacijoje ir nemokamai aplankyti Lietuvos etnokosmologijos muziejų!

8.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Atkeliaujame į Molėtus, 303 ežerų kraštą. Šalia Molėtų observatorijos, Lenktinio ežero pakrantėje yra išlikusios etnografinės sodybos statiniai. Šalia jų 1996 m. buvo įrengta Senovinė dangaus šviesulių stebykla – šventvietė. Susipažinsime su senoviniais būdais stebėti gamtos kūnus ir reiškinius, o vėliau jais vadovautis kasdieniniame gyvenime ir darbuose.

Lankysimės Astronomijos observatorijoje. Observatoriją kasmet aplanko šimtai ekskursijų, kurių dalyviai supažindinami su dangaus pažinimo raida, Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Ant observatorijos pietinės sienos įrengtas Saulės laikrodis. Netoli teleskopų bokštų yra šventųjų mitologinių akmenų rinkinys. Tai dubenuotieji akmenys, senovėje naudoti saugoti gydomajam Perkūno vandeniui. Ant gretimos Kapelių kalvos įsikūręs Etnokosmologijos muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su istoriniais ir etnografiniais eksponatais, atspindinčiais žmonių pažiūras į dangų ir pasaulį.

Toliau aplankysime Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Čia turėsite galimybę rankose palaikyti kosminį ateivį – meteoritą, pasigrožėti visatos vaizdais, pasikelti į 30 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir pasižvalgyti po nuostabias Aukštaitijos apylinkes. Per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, yra kylama aukštyn. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Iš paukščio skrydžio pamatysite kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos saulė“, 6 ežerus.

Toliau keliausime į jaukų tradicinių amatų centrą, kur pasistiprinsime aukštaitiškais bulviniais blynais su mėsa, žolelių arbata ir naminiu obuolių pyragu.

Savo svečiavimąsi tęsime su smagia bičių pikio žvakės liejimo edukacija. Išgirsite pasakojimą apie bitininkystę seniau ir dabar, apie žvakės paskirtį mūsų protėvių ir šiandienos laikais, be to, apsupti terapinių kvapų puikiai praleisite laiką ir patys nuliesite tikro bičių vaško žvakę, kuri Jūsų namuose skleis ypatingą jaukumą ir medaus aromatą.

Smagiai praleidę laiką Molėtų krašte apie 20 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-07-30 08:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Etnografinė sodyba, senovinė dangaus šviesulių stebykla – apie 7 Eur/asm., vaikams, senjorams apie 6 Eur/asm.
 • Molėtų Astronomijos observatorija – apie 5 Eur/asm., vaikams, senjorams apie 4 Eur/asm.
 • Etnokosmologijos muziejus – NEMOKAMAS LANKYMAS.
 • Pietūs (aukštaitiški bulviniai blynai su mėsa, žolelių arbata, naminis obuolių pyragas) – apie 5 Eur/asm.
 • Žvakės liejimo edukacija – apie 6 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.