Pažintis su visata Molėtuose, žuvienė ir nemokami muziejai!

KAINA
18 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. liepos 26 d. kviečiame vykti į Molėtų kraštą susipažinti su visatos didybe, paskanauti firminės Rimidžių žuvienės, nemokamai aplankyti muziejų ir atšvęsti Onines!

PASKUTINĮ MĖNESIO SEKMADIENĮ NEMOKAMAS MUZIEJŲ LANKYMAS!

7.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Vykstame į 303 ežerų kraštą.

Atkeliaujame į Molėtus. Šalia Molėtų observatorijos, Lenktinio ežero pakrantėje yra išlikusios etnografinės sodybos statiniai. Šalia jų 1996 m. buvo įrengta Senovinė dangaus šviesulių stebykla – šventvietė. Šventos Onos dieną pradėsime vasaros viduriui skirtomis apeigomis ir susipažinsime su senoviniais būdais stebėti gamtos kūnus ir reiškinius, o vėliau galėsime jais vadovautis kasdieniniame gyvenime ir darbuose.

Lankome Astronomijos observatoriją. Observatoriją kasmet aplanko šimtai ekskursijų, kurių dalyviai supažindinami su dangaus pažinimo raida, Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis.Ant observatorijos pietinės sienos įrengtas Saulės laikrodis. Netoli teleskopų bokštų yra šventųjų mitologinių akmenų rinkinys. Tai dubenuotieji akmenys, senovėje naudoti saugoti gydomajam Perkūno vandeniui.Ant gretimos Kapelių kalvos įsikūręs Etnokosmologijos muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su istoriniais ir etnografiniais eksponatais, atspindinčiais žmonių pažiūras į dangų ir pasaulį.

Aplankysime Lietuvos etnokosmologijos muziejų*. Čia turėsite galimybę rankose palaikyti kosminį ateivį – meteoritą, pasigrožėti visatos vaizdais, pasikelti į 30 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir pasižvalgyti po nuostabias Aukštaitijos apylinkes. Per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, yra kylama aukštyn. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Iš paukščio skrydžio pamatysite kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos saulė“, 6 ežerus.

Vykstame į Mindūnus. Lankome Ežerų Žvejybos muziejų*, įsikūrusį žvejo pirkioje ir svirne. Pamatysite įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a., susipažinsite su archaine žvejyba ir aukštaitišku kulinariniu paveldu. Kulinarinio paveldo amatininkė Irena Rimidienė maloniai pakvies paragauti garsios, ant laužo virtos „Rimidžių firminės žuvienės“.

Kopiame į 36 metrų aukščio apžvalgos bokštą. Nuo jo atsiveriantis vaizdas iš tiesų įspūdingas: kaip ant delno atsiskleidžia Siesarties hidrografinis draustinis, apimantis takoskyrinį Siesarties ežerą (su salomis ir pusiasaliais), jo apyežerį ir vaizdingiausio Aukštaitijoje miškingo ežeringo kraštovaizdį, kuris išsiskiria pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis.

Smagiai praleidę laiką Molėtų krašte apie 18.30 val. pajudame namų link. Apie 21.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-07-26 07:00
Grįžimas: 2020-07-26 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Molėtų Astronomijos observatorija apie 4-5 Eur/asm.
 • Etnokosmologijos muziejus – NEMOKAMAS.
 • Mindūnai, ežerų žvejybos muziejus – 2-4 Eur/asm.
 • Rimidžių firminė žuvienė – 5 Eur/asm.
 • Etnografinė sodyba, senovinė dangaus šviesulių stebykla – 3-4 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.