Pažaislio vienuolynas ir sūrių degustacija „Vieno prancūzo sandėliuke“!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. lapkričio 18 d. kviečiame pasižvalgyti po nuostabųjį Pažaislio vienuolyną ir sudalyvauti gurmaniškoje sūrių degustacijoje. Galime drąsiai teigti, jog tokių gardžių sūrių dar nesate ragavę!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į prie Kauno marių pusiasalyje įsikūrusį Pažaislio kamaldulių vienuolyną. Tai – vienas gražiausių brandžiojo baroko pavyzdžių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Šiaurės bei Rytų Europoje. XVII a. statyto vienuolyno ansamblį garsina ne tik unikali architektūra ar kasmet čia rengiamas tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis, bet ir įvairūs mitai.

Didingą šventovę Kauno pakraštyje, tuo metu atokiame miške, statyti nusprendė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Zigmantas Pacas. Mažam tikinčiųjų ratui skirtas vienuolynas kainavo net aštuonis milijonus auksinių, o fundatoriaus keistokų motyvų netruko apipinti įvairios būtos ir nebūtos istorijos. Pacas visą savo dėmesį skyrė vienuolyno statybai. Pats studijavęs ir nemažai keliavęs Italijoje, architektus ir freskų tapytojus didikas pasikvietė būtent iš ten. Vienuolyno bažnyčia garsėjo ir barokiniais altoriais bei Italijos menininkų tapytomis freskomis. Garsiausia iš jų – Džiusepės Rosi kurta „Marijos karūnavimo“ freska atspindėjo ir bendrą, visame vienuolyne vyravusią, Marijos išaukštinimo temą. Senojo ir Naujojo testamento siužetus vaizduojančios freskos puošė ir kitus vienuolyno pastatus – šiandien visame komplekse jų išlikę apie 140. Nuo 1992 m. vienuolyne įsikūrusios seserys kazimierietės. Jos rūpinasi Pažaislio restauravimu, organizuoja rekolekcijas ir edukacines programas. Visa vienuolyno istorija nuo XVII iki XXI a. itin patraukliai išdėstyta šiuolaikiškai įrengtoje ekspozicijoje, pritaikytoje ir šeimoms su vaikais.

Atvykstame į Kauną, kur gido lydimi pasivaikščiosime po Kauno senamiestį, apžiūrėsime pačias įdomiausias ir gražiausias Kauno vietas: Kauno pilį, Lietuvos karį, Šv. Jurgio bažnyčią, Bernardinų vienuolyno ansamblį, Kauno rotušę ir jos aikštę, Perkūno namą, Vytauto bažnyčią, Šv. Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką, Laisvės alėją, Vienybės aikštę…

Laisvas laikas kavos pertraukėlei.

Tokiame Sandėliuke dar tikrai nesat lankėsi! Visai netoli šurmuliuojančios Kauno stoties ir turgaus kvartalo, vingiuoja rami, raudonų plytų pastatų gatvelė. Į vieną iš jų ir užsuksime, kur sklinda prancūziškos muzikos garsai ir užsiuodžia skaniausi kvapai. Kuklus ir jaukus medžiu puoštas interjeras, besišypsantys šeimininkai ir sūriai, gausybė sūrio rūšių: pelėsiniai, ožkos pieno, su žolelėmis ir prieskoniais. Sūrio gurmanai čia pasijaus kaip devintam dangui! Sandėliuko šeimininkai papasakos kaip atskleisti tikrąjį kvapą ir skonį, išmokus derinti sūrius su gėrimais, užkandžiais. Išgirsime apie sūrio ypatybes, kilmę, nes kiekvienas sūris turi savo istoriją, kuri jo skoniui suteikia papildomą prieskonį. Degustacijos metu atsivers sūrių aromatų paletė… degustuosime gurmaniškų ir karštų sūrių.

Kupini nepakartojamų įspūdžių apie 20.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-11-18 08:00
Grįžimas: 2023-11-18 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Pažaislio vienuolyno ansamblyje – suaugusiems apie 6 Eur/asm., moksleiviams ir senjorams apie 3 Eur/asm. Vietinio gido kaina grupei apie 150 Eur.
 • Degustacija „Vieno prancūzo sandėliukas“ (7 skirtingų sūrių degustacija) – apie 32 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.