Paveldo sodų turas aplankant didingąjį Pažaislio vienuolyną!

KAINA
22 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. rugsėjo 11 d. kviečiame prisijungti prie unikalaus projekto „Paveldo sodų turas“, kuriam dedikuojamas šis išskirtinis maršrutas. Senųjų tradicinių sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: „Paveldo sodų turas” skirtas senųjų sodo ir daržo augalų veislių išsaugojimui ir kultūrinio paveldo populiarinimui.

8 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliaujame Kauno link. Atvykstame į Tado Ivanausko Obelynės sodybą. Memorialinę sodybą sudaro: gyvenamasis namas–muziejus, sodininko namas ir paukštidė, apie 4 ha ploto sodas ir parkas. Prof. Tado Ivanausko dėka Obelynėje sukaupta viena turtingiausių šalies dendrologinių kolekcijų. Parko augalų kolekciją sudaro apie 250–300 rūšių, formų medžių ir krūmų. Joje yra net 59 rūšių ir formų spygliuočių: pilkieji, sibiriniai, europiniai, balzaminiai, kaukaziniai ir japoniniai kėniai, 15 rūšių svetimšalių eglių, 6 rūšys maumedžių. Sodyboje yra ir 115 kilnojamųjų kultūros vertybių: daugiausia baldų, paveikslų, medžioklės trofėjų, indų, asmeninių T. Ivanausko daiktų.

Toliau lankome Vytauto Didžiojo Universiteto Botanikos sodą. Jau daugiau kaip 90 metų veikiantis sodas talpina gausias augalų kolekcijas, didžiausią Lietuvoje oranžeriją ir rožyną, organizuoja tradicines šventes, parodas, muges, spektaklius ir koncertus. XIX a. pradžioje buvo suformuota stambi Aukštosios Fredos dvaro sodyba. Manoma, kad Fredos pavadinimas yra kilęs iš vokiškai vadintos laisvos miesto žemės. Sodybos savininkas Jozefas Godlevskis pasistatydino ją kaip užmiesčio rezidenciją. Daugelis dvaro laikotarpiu susiformavusių sodybos pastatų išliko iki šių dienų. Dėl vėlyvojo klasicizmo ir istorizmo įtakos statyti sodybos pastatai ir parkas yra įtraukti į saugotinų vertybių sąrašą. Turėsite galimybę pasigrožėti prieš akis plytinčiu peizažiniu parku su tvenkiniais ir įvairia augmenija.

Pietūs.

Toliau vykstame į prie Kauno marių pusiasalyje įsikūrųsį Pažaislio kamaldulių vienuolyną. Tai – vienas gražiausių brandžiojo baroko pavyzdžių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Šiaurės bei Rytų Europoje. XVII a. statyto vienuolyno ansamblį garsina ne tik unikali architektūra ar kasmet čia rengiamas tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis, bet ir įvairūs mitai.

Didingą šventovę Kauno pakraštyje, tuo metu atokiame miške, statyti nusprendė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Zigmantas Pacas. Mažam tikinčiųjų ratui skirtas vienuolynas kainavo net aštuonis milijonus auksinių, o fundatoriaus keistokų motyvų netruko apipinti įvairios būtos ir nebūtos istorijos. Pacas visą savo dėmesį skyrė vienuolyno statybai. Pats studijavęs ir nemažai keliavęs Italijoje, architektus ir freskų tapytojus didikas pasikvietė būtent iš ten. Vienuolyno bažnyčia garsėjo ir barokiniais altoriais bei Italijos menininkų tapytomis freskomis. Garsiausia iš jų – Džiusepės Rosi kurta „Marijos karūnavimo“ freska atspindėjo ir bendrą, visame vienuolyne vyravusią, Marijos išaukštinimo temą. Senojo ir Naujojo testamento siužetus vaizduojančios freskos puošė ir kitus vienuolyno pastatus – šiandien visame komplekse jų išlikę apie 140.

Nuo 1992 m. vienuolyne įsikūrusios seserys kazimierietės. Jos rūpinasi Pažaislio restauravimu, organizuoja rekolekcijas ir edukacines programas. Visa vienuolyno istorija nuo XVII iki XXI a. itin patraukliai išdėstyta šiuolaikiškai įrengtoje ekspozicijoje, pritaikytoje ir šeimoms su vaikais.

Vyksite į Babtų medelyną, įsikūrusį šalia Babtų miestelio. Medelynas veiklą pradėjo dar 1990 m. Babtų medelyne didelis vaismedžių pasirinkimas: obelys, kriaušės, vyšnios, trešnės, slyvos, persikai, abrikosai. Taip pat ir vaiskrūmių: juodieji, baltieji, raudonieji serbentai, šilkmedžiai, riešutmedžiai, lazdynai, avietės, gervuogės, šilauogės, sausmedžiai, agrastai, svarainiai. Babtų medelyną nuolat kontroliuoja Valstybinė augalininkystės tarnyba. Augalams reguliariai atliekami fitosanitariniai tyrimai. Medelyne yra dauginamos tos veislės, kurios gerai auga ir gausiai dera, yra atsparios ligoms ir šalčiams bei gero skonio ir sultingos. Sulauksite patarimų kaip pasodinti ir auginti įsigytą medelį.

Grįžimas į Panevėžį apie 19.30 val.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-09-11 08:00
Grįžimas: 2021-09-11 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Botanikos sodas – suaugusiems apie 6 Eur, moksleiviams, senjorams apie 3 Eur.
 • Tado Ivanausko Obelynės sodyba su gidu – suaugusiems apie 1,5 Eur, moksleiviams, senjorams apie 1 Eur.
 • Pažaislio vienuolyno ansamblis su gidu – suaugusiems apie 8 Eur, moksleiviams, senjorams apie 5 Eur.
 • Pietūs – apie 5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.