Pavasarinis Panemunės kelias su grafiene Rozalija ir dzūkiškos bandos!

KAINA
32 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. gegužės 12 d. kviečiame keliauti visais metų laikais vaizdingu Panemunės keliu. Apsilankyti Raudondvaryje, kurio istoriją mums papasakos ne kas kitas, o grafienė Rozalija, aplankyti Raudonę, Panemunės pilį, romantizmo stiliaus dvarą Belvederyje bei paskanauti dzūkiškų bandų!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Raudondvarį. Raudondvario pilies dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas, įsikūręs Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos. Raudondvario ansamblio pagrindinis pastatas – pilies rūmai su bokštu. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusiais dviem oficinų pastatais, oranžerija, arklidėmis ir ledaine sudaro vieningą dvaro ansamblį. Teatralizuotos ekskursijos metu susipažinsite su Raudondvario dvaro istorija ir iškiliausiais jo valdytojais. Pakeliausite laiku nuo Renesanso iki XX a. pradžios. Išgirsite garsiąją Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją bei sužinosite, kaip jie buvo susiję su Raudondvario dvaru. Susipažinsite su Raudondvario dvarą kultūros ir meno židiniu pavertusių grafų Tiškevičių šeima, jų gyvenimu bei pramogomis, ekscentriškais pomėgiais, vertusiais „per galvą verstis“ dvaro tarnus. Sužinosite ir visas paslaptis, nes vaikščiosite su grafiene Rozalija, kuri atskleis visus pilies gyvenimo ypatumus. Taip pat, sužinosite, kokį egzotinį gyvūną dvare laikė aistringas fotografas ir keliautojas grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius ir kokie turtai buvo sukaupti dvare.

Toliau keliaujame į miško užuovėjoje įsikūrusią sodybą, kur mūsų lauks dzūkiškų bandų degustacija, kurioje paragausime gardžiųjų bandų, keptų ant kopūsto lapo duonkepės krosnyje. Bandas skanausime su spirgučių ir grietilėlės mirkalu, varškės „darytiniu“. Vaišinsimės Močiutės obuolių kompotu.

Kelionę tęsiame romantizmo stiliaus Belvederio dvare. Dvaras dar tik pradeda renovacijos darbus, tačiau jau turi ką gražaus parodyti. Apžiūrėsime išlikusią XIX a. vidurio dvaro sodybą: rūmus, svirną, koplyčią–mauzoliejų ir parką.

Atvykstame į Raudonę. Praeityje Raudonė neturėjo nei savivaldos teisių, nei herbo, bet vietovę išgarsino Raudonės pilis, pastatyta dar XVI amžiuje. Raudonės pilį supa pilies parkas, Beždžionkalnis, Meilės, Draugystės kalnai ir išlikusi senoji liepų alėja. Deja, jau nebežaliuoja per aštuonis šimtus metų gyvavęs, trečiasis pagal senumą Gedimino ąžuolas, po kuriuo, pasak legendos, vykdamas į Veliuoną, paskutinį kartą pietavo Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas. Nepaprasta portugalo Žozė de Faria e Kastro meilė Sofijai Vaksel amžiams sujungė Madeirą ir Raudonę. Jų meilę iki šiol saugo parko alėjos, tvenkiniai, pasakojamos legendos… Pakilsime į Raudonės pilies bokštą, kurio aukštis – 33,5 m. Kildami į bokštą apžiūrėsime tuo metu eksponuojamą parodą, o jo viršuje atsivers nuostabi Nemuno slėnio ir Raudonės miestelio panorama. Taip pat galėsite peržiūrėti filmą apie Raudonę ir jos istoriją, įsigyti suvenyrų.

Toliau vykstame į Panemunę. Šią gyvenvietę garsina Panemunės pilis, kuri stovi ant aukštos kalvos, supama seno parko. Panemunės pilį ant Nemuno dešiniojo kranto aukštumos 1604 m. pradėjo statyti iš Vengrijos atsikėlęs miško pirklys Janušas Eperješas. Pilies pavadinimas kelis kartus keitėsi, dabar ji vėl vadinama Panemunės pilimi. Šiuo metu ji rekonstruota, parengta lankymui. Pilies parkas su penkiais kaskadiniais tvenkiniais bei kalvotais reljefais paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam keliautojui.

Kupini gerų įspūdžių apie 19.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-05-12 08:00
Grįžimas: 2024-05-12 19:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro ir kelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Raudondvario muziejus – suaugusiems apie 2 Eur/asm., moksleiviams ir senjorams apie 1 Eur/asm. Teatralizuota ekskursija su grafiene Rozalija – apie 6 Eur/asm. (Kaina priklasuo nuo grupės dydžio).
 • Dzūkiškų bandų degustacija su Močiutės obuolių kompotu – apie 10 Eur/asm.
 • Belvederio dvaras – apie 3 Eur/asm.
 • Raudonės pilies bokštas – suaugusiems apie 1.5 Eur/asm., senjorams, vaikams, moksleiviams, neįgaliesiems apie 1 Eur/asm.
 • Panemunės pilis – suaugusiems apie 4 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems apie 2 Eur/asm. Ekskursija su gidu apie 25 Eur grupei.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.