Paslaptingoji Saremos sala, senasis Talinas ir Jūrų muziejus!

KAINA
145 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. liepos 22–23 d. kviečiame vykti į dviejų dienų kelionę po Estiją, aplankant nuostabaus grožio Saremos salą, senąjį Taliną, inovacijų fabriką ir Jūrų muziejų!

1 DIENA

5.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Vykstame į Virtsu uostą. Plaukiame keltu į Muhu salą, kurią pervažiavę pasieksime ir Saremą – didžiausią ir gražiausią Estijos archipelago salą. Tarp Muhu ir Saremos salų yra Vaike Vain sąsiauris, kurio salelėmis nutiestas kelias yra pagrindinis būdas patekti į Saremą. Estijos salos garsėja mediniais vėjo malūnais ir senomis bažnytėlėmis. Važiuodami pamatysime Muhu saloje esančią Šv. Kotrynos bažnyčią ir Saremos saloje stovinčią mažą Karjos miestelio bažnytėlę.

Apsilankysime Anglos kaimelyje įsikūrusiame vėjo malūnų komplekse, kur stovi penki mediniai vėjo malūnai. Galėsite pažiūrėti, kaip veikia malūnai, susipažinti su malūnų viduje esančiais mechanizmais ir paragauti Saremos saloje kepamos duonos.

Po apsilankymo malūnuose vykstame ant Pangos skardžio – tai 20 m aukščio skardis, nuo kurio atsiveria Baltijos jūros panorama.

Atvykstame į salos sostinę Kuresarę, kur apsilankysime XIV a. vyskupų pilyje-tvirtovėje*. Vienoje geriausiai išsilaikiusių tvirtovių Baltijos šalyse. Pilyje įkurtame muziejuje galima susipažinti su Saremos istorija ir gamta.

Išvykdami iš salų dar sustosime prie Kalio meteoritinio kraterio, kurio dugne telkšo žalsvas ežeriukas. Kaali krateris yra aštuntas pagal dydį meteorito suformuotas krateris pasaulyje, be to, vienas vaizdingiausių.

Iš Kuivastu uosto keliamės į žemyninę Estiją. Vykstame į šalies sostinę – Taliną.

Keliaujame į nakvynės vietą. Apsistojame Talino centre įsikūrusiame viešbutyje, kuriame viduramžiškos atmosferos žavesys susipina su šiuolaikiniais patogumais.

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Ekskursija po viduramžiais alsuojantį Talino senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką, Kiek in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijos pastatai, Nigulistės ir Oleivistės bažnyčios, „storosios Margaritos“ bokštas.

Laisvas laikas. Rekomenduojame apsilankyti viduramžių užeigoje „Trečiasis drakonas“ (III Draakon), kuri įsikūrusi Talino rotušėje. Čia galima paragauti legendinės briedienos sriubos ar pagal senąsias tradicijas kepamų bandelių su morkomis, obuoliais, kopūstais, briediena ar šerniena.

Ekskursija su vietiniu gidu Estijos jūrų muziejuje: lankysimės hidrolėktuvų angaruose, kurie yra pirmieji pasaulyje didžiuliai gelžbetoniniai kupolai, neturintys vidinių atramų, juose įrengtas muziejus; galėsime apžiūrėti povandeninį laivą „Lembit“, kuris plaukiojo rekordiškai ilgą laiką – net 75 metus; išbandysime save lėktuvo pilotavimo, torpedinio šaudymo ir kulkosvaidžio simuliatoriaus sistemose; prieplaukoje patyrinėsime patį didžiausią iki šių dienų išsilaikiusį garu varomą ledlaužį, kuriam net 106 metai.

Keliaujame į PROTO – kur pirmieji automobiliai, lokomotyvai ir oro balionai vėl atgyja. PROTO inovacijų fabrikas – centras yra įsikūręs buvusios itin slaptos Noblessner povandeninių laivų gamyklos patalpose, siūlantis lankytojams dešimtis atrakcionų, pagrįstų naujoviškomis technologijomis ir jaudinančia nuostabių Žiulio Verno eros išradimų atmosfera. Pro VR akinius atsiveriantis pasaulis sugrąžins lankytojus į laikus, kai transporto priemonės buvo varomos garo varikliais, o Žiulio Verno fantastiškos mašinos ir išradimai stebino kiekvieną. Čia galite vairuoti pirmąjį pasaulyje automobilį ir garvežį, vaikščioti vandenyno dugnu ir skristi virš debesų pirmuoju pasaulyje oro balionu.

Kupini neišdildomų įspūdžių per Estiją, Latviją keliaujame namų link. Apie 24 val. grįžimas į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Reikalingi asmens dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-07-22 05:00
Grįžimas: 2023-07-23 00:00

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Keltas į Muhu salą (pirmyn-atgal) – apie 13 Eur/asm.
 • Angla vėjo malūnai – suaugusiems apie 4 Eur/asm., senjorams – apie 5 Eur/asm., mokiniams ir studentams apie 3 Eur/asm. Duonos degustacija – apie 8 Eur/asm.
 • Kuresarės vyskupų pilis-tvirtovė – apie 10 Eur suaugusiems, apie 8 Eur – mokiniams ir studentams. ).
 • Jūrų muziejus Taline – suaugusiems apie 15 Eur, moksleiviams (9-17 metų) – apie 8 Eur/asm. – šeimos bilietas (iki 2 vaikų iki 18 metų) – apie 30 Eur, vaikams iki 8 metų – nemokamai, gidas grupei iki 20 asmenų apie 65 Eur.
 • PROTO inovacijų fabrikas – suaugusiems apie 16 Eur/asm., mokiniams ir studentams apie 10 Eur/asm., senjorams ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims (pagal pažymą) – apie 8 Eur/asm., šeimos bilietas – apie 34 Eur. Gidas grupei iki 20 asmenų – apie 54 Eur.)
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.