Paslaptingieji Vilniaus požemiai ir kalėdinių meduolių kepimas!

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. gruodžio 3 d. kviečiame keliauti pasigrožėti mūsų sostine Vilniumi, ištyrinėti senovės paslaptis saugančius požemius ir patiems pasigaminti nuo seno gerai žinomų „piernikų“!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Kelionę pradėsime nuo paslaptingiausių visame Vilniuje – požemių. Ekskursiją po požemius pradėsime su turtingiausiais ir įspūdingiausiais Vilniaus Katedros požemiais, ten pamatysime, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinosite, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kuris valdovas Katedros požemiuose „paliko“ savo širdį ir kur paslėptos karališkosios brangenybės. Turėsite išskirtinę galimybę savo akimis pamatyti seniausią freską Lietuvoje bei išgirsti neįtikėtiną jos atradimo istoriją. Na, ir be abejo, aplankysite legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinosite, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI a. Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę. Po to keliausime pamatyti stebuklingo šaltinio esančio po vienuolynu esančiuose požemiuose. Ekskursiją tęsime Žydų kultūros informacijos cente, kur pažinsime daug kitų požeminio miesto slėpinių.

Apžiūrėjus paslaptinguosius požemius turėsime laisvo laiko nueiti savarankiškai pasivaikščioti po miestą arba papietauti vienoje iš kavinių.

Susipažinę su Vilniaus požemiais, persikelsime į miesto paviršių. Lietuvos sostinėje Vilniuje persipina bemaž visi architektūros stiliai: gotika, renesansas, barokas, klasicizmas. 1994 m. UNESCO įtraukė Vilniaus senamiestį į Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Apžiūrėsime Vilniaus rotušės aikštę – kadaise joje virė miesto gyvenimas, o dabar vyksta kasmetinės mugės, šventės ir daugybė kitų renginių. Visiems gerai žinomi Aušros Vartai ir juose esantis Dievo Motinos paveikslas, garsėjantis stebuklinga galia. Vilniaus universitetas – viena seniausių ir garsiausių Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Grakščiu klasicizmu alsuojantys Prezidento rūmai. Žemutinės pilies teritorijoje stūksanti prakilni Arkikatedra bazilika, menanti Mindaugo laikus. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, menanti garsius bei kilmingus valdovus.

Paskutinis mūsų sustojimas bus nepaprasta edukacija, kurios metu gaminsime meduolius ir puošime juos glazūra. Meduoliai užsitarnavę tautinio paveldo titulą – gaminami iš natūralaus medaus ir sviesto. Edukacijos metu sužinosime ir įvairiausias meduolių paslaptis – kodėl senovėje kareiviai, eidami į karą, pasiimdavo meduolį? Kodėl meduoliais prekiaudavo vaistinėse? Kodėl glajus ant meduolių vadinamas karališku? Kokiais prieskoniais skaninami meduoliai? Regis, apie meduolius dar daug ko tikrai nežinome…

Kupini gerų įspūdžių apie 19.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-12-03 08:00
Grįžimas: 2022-12-03 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Meduolių gamyba – apie 10 Eur/asm.
 • Katedros požemių lankymas – apie 10 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 6 Eur/asm.
 • Rotušės požemių lankymas – apie 3 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 1 Eur/asm.
 • Vienuolyno požemiai – auka.
 • Žydų informacijos centras – apie 1 Eur/asm.
 • Vietinio gido ekskursija po Vilniaus požemius – apie 2 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.