Paliesiaus dvaras ir Ž. Miniotaitės koncertas „Bacho siuitos violončelei solo“

KAINA
22 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. lapkričio 14 d. kviečiame keliauti į dar nelankytą Paliesiaus dvarą, kuris mus nustebins puikiais pietumis, ekskursija po dvarą, arbatų degustacija bei užburianti J. S. Bacho muzika violončelei, taip pat lankysime žavingą bažnyčią, kurioje karaliauja… šunys!

9.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas bus Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, kuri savo išvaizda primins sumažintą Vilniaus katedrą. Bažnyčia yra kultūros paminklas, viduje yra 10 dailės paminklų. Kuršo bajoro Grafo iniciatyva Mielagėnuose 1760 m. pastatyta medinė vieša koplyčia arba bažnyčia. 1779–1790 m. pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia, kurią pašventino klebonas, Livonijos kanauninkas Vaitiekus Odolinskis. Paveikslus tapė dailininkas Vincas Smakauskas (1797–1876). 1838 m. bažnyčia restauruota. Bažnyčia klasicistinė, stačiakampio plano, bebokštė. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Užėjus vidun smarkiai nustebins bažnyčios šeimininkai – laisvai bėgiojantys šunys.

Kunigas papasakos mums bažnyčios istoriją. Susipažinę su jos praeitimi keliausime toliau.

Toliau keliaujame į Paliesiaus dvarą. Tai puiki proga tokiomis kainomis ir su tokia puikia dvaro parengta programa aplankyti dvarą. Atvykus į Paliesiaus dvarą su juo susipažinti neskubėsime, pirmiausia mūsų lauks pietūs dvaro restorane. Galėsime rinktis savo norimą patiekalą: keptą sprandinę su kapotomis bulvėmis ir grybais, užkeptą žuvį su obuoliais ir porais bei keptomis daržovėmis arba baklažanų „parmigiana“. Po pietų lauks desertas – kardamoninės tešlos bandelė su rabarbarų ir vanilės kremu ir kava arba arbata. Dvaras taip pat vaišins prancūziško Normandijos krašto sidro „Christian Drouin Cidre de Normandie” taure. Po pietų dalyvausime šildančių arbatų, surinktų aukštikalnėse, degustacijoje.

Leisimės į ekskursiją po Paliesiaus dvarą. Susipažinsime su visomis dvaro paslaptimis. Paliesiaus dvaras mena dar XVII amžiaus laikus, kai grafas Tyzenhauzas čia įsigijo dvarą, o prie Kančioginos upelio tuomet puikavosi pirtelė, bravoras. Unikali savo kraštovaizdžiu ir paslaptinga įvairove pati gamta pašnibždėjo vietovės pavadinimą: tai, kas esa prie miškelio, „paliesiuje“. Taip ir gimė Paliesiaus vietovė ir jos centru tapo Paliesiaus dvaras. 1671 m. istoriniuose dokumentuose minimi Paliesiaus dvaro savininkai Tyzenhauzai. Paliesiaus dvaras – savo mūro sienose ištikimai saugantis senąsias paslaptis, dabar čia apsilankantiems teikia nuostabų ramybės pojūtį, kviečia atsikvėpti nuo darbų, pasinerti į muzikos, dailės pasaulį arba tiesiog pabėgti nuo civilizacijos ir pasirinkti draugystę su gamta. Istorijos vingiai keitė dvaro gyvenimą, tačiau dabar Paliesiaus dvaras, išsaugojęs šimtmečių dvasią ir atgimęs dar vienam gyvenimui, vėl iškyla visa savo didybe ir atgimusia istorija, vėl tampa didžiuliu traukos centru. Simboliai Jus čia lydės visur, ar tai būtų šimtmečių paslaptis saugantys pastatų akmenys, ar paukščio giesmė, ar amžinai žaliuojantis artišokas…

Vakaro kulminacija užburiantis Žanos Miniotaitės koncertas „Bacho siuitos violončelei solo“. Per savo 65-erius gyvenimo metus Johanas Sebastianas Bachas parašė 1128-is kūrinius. Deja, ne visi išliko iki mūsų dienų, kai kurių kūrinių kompozitorius nespėjo užbaigti. Siuitos violončelei solo (Suites à Violoncello Solo senza Basso) yra bene dažniausiai atliekami ir didelės atlikėjo meistrystės reikalaujantys kūriniai violončelei. Manoma, kad J. S. Bachas jas parašė apie 1717–1723 metus. Koncerte violončelininkė Žana Miniotaitė atliks tris – Pirmąją, Trečiąją ir Šeštąją – Bacho siuitas.

Kupini gerų įspūdžių apie 18 val. keliausime namų link. Apie 21.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-11-14 09:30
Grįžimas: 2020-11-14 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Programa Paliesiaus dvare (pietūs, arbatų degustacija, ekskursija, koncertas) – 25 Eur/asm.
 • Ekskursija po bažnyčią – apie 1 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.