Paliesiaus dvaras ir užburiantis koncertas „Kelionė į mėnulį“

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. spalio 29 d. kviečiame keliauti į Paliesiaus dvarą, kuris mus nustebins puikiais pietumis, ekskursija po dvarą bei užburiančiais pianino garsais, taip pat lankysime žavingą bažnyčią, kurioje karaliauja… šunys!

9.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas bus Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kuri savo išvaizda primins sumažintą Vilniaus katedrą. Bažnyčia yra kultūros paminklas, viduje yra 10 dailės paminklų. Kuršo bajoro Grafo iniciatyva Mielagėnuose 1760 m. pastatyta medinė vieša koplyčia arba bažnyčia. 1779–1790 m. pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia, kurią pašventino klebonas, Livonijos kanauninkas Vaitiekus Odolinskis. Paveikslus tapė dailininkas Vincas Smakauskas (1797–1876). Bažnyčia klasicistinė, stačiakampio plano, bebokštė. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Užėjus vidun smarkiai nustebins bažnyčios šeimininkai – laisvai bėgiojantys šunys.

Toliau keliaujame į Paliesiaus dvarą. Ekskursijos metu susipažinsime su visomis dvaro paslaptimis. Paliesiaus dvaras mena dar XVII amžiaus laikus, kai grafas Tyzenhauzas čia įsigijo dvarą, o prie Kančioginos upelio tuomet puikavosi pirtelė, bravoras. Unikali savo kraštovaizdžiu ir paslaptinga įvairove pati gamta pašnibždėjo vietovės pavadinimą: tai, kas esa prie miškelio, „paliesiuje“. Taip ir gimė Paliesiaus vietovė ir jos centru tapo Paliesiaus dvaras. 1671 m. istoriniuose dokumentuose minimi Paliesiaus dvaro savininkai Tyzenhauzai. Paliesiaus dvaras – savo mūro sienose ištikimai saugantis senąsias paslaptis, dabar čia apsilankantiems teikia nuostabų ramybės pojūtį, kviečia atsikvėpti nuo darbų, pasinerti į muzikos, dailės pasaulį arba tiesiog pabėgti nuo civilizacijos ir pasirinkti draugystę su gamta. Istorijos vingiai keitė dvaro gyvenimą, tačiau dabar Paliesiaus dvaras, išsaugojęs šimtmečių dvasią ir atgimęs dar vienam gyvenimui, vėl iškyla visa savo didybe ir atgimusia istorija, vėl tampa didžiuliu traukos centru. Simboliai Jus čia lydės visur, ar tai būtų šimtmečių paslaptis saugantys pastatų akmenys, ar paukščio giesmė, ar amžinai žaliuojantis artišokas…

Po ekskursijos mūsų lauks pietūs dvaro restorane. Skanausime vištienos troškinį su daržovėmis ir ryžiais, o desertui – bandelė su rabarbarų uogiene ir vanilės kremu bei kava arba arbata.

Vakaro kulminacijai mūsų laukia koncertas su video projekcijomis „Kelionė į mėnulį“ – duoklė nebyliajam kinui. Ore sklandančiomis improvizacijomis ir modalinėmis harmonijomis, džiazo fenomenas, pianistas Livio Minafra nuskraidins klausytojus į mėnulį ir pagerbs prancūzų nebylaus kino genijų George Mélièsą, ir jo filmą „Kelionė į mėnulį“. 1902 metų nebylusis filmas yra fantasmagoriška žmogaus vaizduotės ir jo brangiausio palydovo svajonės viršūnė.

Kupini gerų įspūdžių apie 21.00 val. grįšime į Panevėžį.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-10-29 09:30
Grįžimas: 2022-10-29 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Programa Paliesiaus dvare (pietūs ir ekskursija) – 15 Eur/asm.
 • Ekskursija po bažnyčią – apie 1 Eur/asm.
 • Koncertas „Kelionė į mėnulį“ – 20 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.